Dylanlex Takı Modelleri

GEL BENİM OL!

Tribal etkileri underground’la buluşturup takılarına lüks bir dokunuş katıyor. Tasarımcı Drew Ginsburg, Dylanlex markasıyla bunu gayet şık şekilde başarıyor ve Beyonce’nin bile aklını başından aldığına göre geleceği epey parlak!

Önceleri arkadaşları ve yakın çevresine tanıtmak için kendi tasarladığı parçaları Instagram hesabından paylaşmaya başlıyor. Tüm bu takılar Türkiye, Hindistan, Londra ve Tokyo’ya seyahatlerinden topladığı materyaller ve çokça ilhamdan doğuyor. Tek tek yaptığı kolyeleri stylist’lere göndermesiyle İşin boyutu değişiyor, ilk siparişini alıyor ve bir daha asla durmuyor. Daha fazla üretim yapmak için New York’ta çalışmalara başlıyor Drew. Gümüş, bakır, bronz ve daha pek çok farklı metalin karmasından oluşuyor tasarımları, Bir parça ışıltı ve lüks katmak için devreye Swarovski kristalleri giriyor. Bu takıları özel kılansa her birinin el işçiliğiyle yaratılıyor olması.

Dylanlex Takı Modelleri Resimleri
Daha önce kıyafet tasarımcısı olarak çalışan Drew Ginsburg, içindeki yoktan var etme aşkıyla tribal etkileri underground kültürle buluşturuyor. Fakat her koşulda lüks görünen parçalar yaratmayı başarıyor. Bir röportajında şöyle diyor tasarımcı: “Mesela kadınların özel bir davete giderken küçük siyah elbise giymelerinin bence hiçbir özelliği yok. Onun yerine jakarlı bir pantolon ceket takım giyse-ler bir duruşları ve tavırları olur, işte ben de takılarımla bu duruşu yaratmak istiyorum.

Statement takılardan hoşlanıyorsanız Dylanlex’in tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız. İnternet sitesi dylanlex.com’dan tüm dünyaya gönderi yapıyor olması da onu gerçekten ulaşılabilir kılıyor. Hem Rihanna, Beyonce, Kendall gibi ünlülerle aynı takıları takmayı kim istemez ki?

3K MODA: Seyahatlerden beslendiğinizi biliyorum. Size ve tasarım anlayışınıza iz bırakan seyahat nereyeydi?

B.K.: Hindistan’a! Her anı hala aklımın ve kalbimin bir köşesinde. Bu kadar renkli, farklı insanları içinde barındıran ve zıtlıkların bile mükemmel harmonisi olan başka ülke bilmiyorum. El işçiliğinin güzelliğini ve önemini burada keşfettim, hikayelerinde kayboldum! tik takı koleksiyonumu burada, yerel ve tanınan bir şirket için yaptım -hiçbir zaman üretime girmedi ama.

3K MODA: Tasarımlarınız bohem, şaşırtıcı… Bazen de iyi anlamda rahatsız edip duyguları harekete geçiriyor. Tepkisiz bırakmıyor. Bunu bilinçli mi yapıyorsunuz yoksa kendiliğinden mi gelişiyor? B.K.: Alışılmışın dışında olan bir şey insanın dikkatini her zaman daha çok çeker. Bilinçli veya bilinçsiz yaptığım bir şey değil. Sadece “O ne der? Ne düşünür?” sorularına çok takılmıyorum, içimden geldiği gibi üretiyorum. Kendim olduğum için tepki çekiyorsam ne mutlu bana.

Onu derliebling markasından tanıyorsunuzdur. Banu Kent artık sadece takı tasarlamıyor. Kendi dünyasını başkalarıyla paylaşabileceği bir mekan olan &things store’u da Karaköy’de hayata geçirdi.

Burası takı dükkanından daha fazlası. Dükkanda der-lieb-ling’in yanı sıra Ayşe Özgüneş’in Çuval İstanbul çantaları, Palmhouse Living dekoratif eşyaları, Rana Kenfin masalsı makrameleri, Madde’nin seramikleri ve cam ocağı öğrencilerinin derlenmiş işlerini bulabilirsiniz. Üst kattaki atölyesindeyse farklı workshoplar yapacak. Banu’nun kreatif dünyasını keşfe davetlisiniz.

3K MODA: Böceklerden uzaya… Bugüne kadarki tasarımlarınıza bir ret-rospektif yapar mısınız? Dünyanızı sizden dinlesek?

B.K.: Böcekler her ne kadar bizi görüntüleriyle rahatsız etseler de aslında çok mükemmel ve bir o kadar da güzel canlılar.

Nasıl veya ne zaman bu canlıları araştırmaya başladığımı hatırlamıyorum ama onlar hakkında okudukça, resimlerini inceledikçe daha fazla bilgi edinmek istedim.

Yorum Yaz