Sağlıklı Ve Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Saçlarını Rapunzel kadar uzatman mümkün değil ama en azından dilediğin uzunlukta saçlara sahip olabilirsin.

Önerilerimize kulak ver:

Hani hep diyoruz ya su iç su iç diye:) Metabolizmamızı hızlandıran su, aynı zamanda saçlarımızı da güçlendiriyor. Güçlenen saçlar ise daha çabuk uzar. Bunun dışında saçlarına nem kazandıracağı için daha yumuşak ve bakımlı saçlara da sahip olabilirsin.

Düzenli besleniyor musun? Özellikle meyvesebze yemek vücudunun ihtiyaç duyduğu vitaminleri almana da yardımcı olacak. Abur cubur yemek yerine yoğurt, portakal, yumurta, balık ve ceviz gibi besinleri sık sık tüketmelisin.

Saçlarını sabah kalktığında ve akşam yatmadan önce tararsan kafa derindeki kan akışını hızlandırabilirsin. Böylece saç diplerin beslenir ve saçların daha çabuk uzayabilir. Aynı zamanda arkadaşınla birbirinize baş masajı da yapabilirsiniz. Ufak ve dairesel hareketlerle saç derinize yavaşça masaj yapın. Stresinin de azaldığını fark edeceksin.

Bir süre, saçlarına maşa, düzleştirici gibi ürünler kullanmaman en iyisi. Saçları kurutan bu ürünler, saç telinin içinde barındırdığı tüm nemi alıp götürüyor. Bu da saçlarını kırarak sağlıksız bir hale getirmeye neden oluyor. Eğer mümkünse fön makinesi ile bile kurutmadan saçlarını havlu yardımıyla nemini alarak kurut.

Saçını tararken takılıp saçlarını yolan taraklar kullanma. Geniş dişli taraklarla taramak, eğer saçların kuruysa önce serum ya da saç bakım kremi sürerek yumuşatman ve ondan sonra taraman daha doğru olur. Yoksa hem yolunmalarına hem de kopmalarına sebep olursun.

Ayrıca saçlarını taramak için ıslak değil de nemli olmasını tercih edebilirsin.

Saçlarını en son ne zaman kestirmiştin? Uzun olmaları için saçını kestirmiyor olabilirsin ama büyük yanlış yapıyorsun:) Üç ayda bir saçlarının kırıklarını aldırarak saç tellerinin nefes almasını ve daha hızlı uzamasını sağlayabilirsin.

Maske

Saç derini harekete geçirerek saç köklerine bazı mesajlar gönderebilirsin:) İşte tarifin:

Malzemeler

2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı su, 1 yumurta

Yapılışı

Tüm malzemeleri karıştırarak saç denne 5 dakika boyunca masaj yap. 15 dakika bekle. Saçlarını güzelce yıkayarak durula. Verimli bir sonuç almak için ayda iki kez tekrarla.

Sağlıklı Ve Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Resimleri
Sağlıklı Ve Hızlı Saç Uzatma Teknikleri_7.jpg

Yorum Yaz