En İyi Yabancı Diziler

Kardan çamurdan eve hapsolacağımız günlere hazır mısınız Kış geliyor. Eski diziler bir yana birçok yeni dizi başlıyor. Hangisinin en yakın arkadaşınız olacağına karar verdiniz mi? bağlan keskİn

Popüler kültürle birbirlerini karşılıklı olarak geliştiren diziler bu kış da sürü halinde geliyorlar. Kimi yaz sıcağına kavuşamadan elenecek kimisiyle ise ilişkimiz daha da derinleşecek. Yabancı dizileri hafta hafta takip edenler bir bölüm daha diye ağlayacak, yerli dizilerin uzunluğu can sıksa da, yine de bütün akşam o açık kalacak. Bilimkurguya, polisiye dizilerine kafayı takmış ABD dizileri bir yana bizim ekranlarda da özlediğimiz yüzler yeni dizilerle geri dönüyorlar. Başka bir hayatın içine girmek, onu göğüslemek, sorumluluğunu almak bir başkası sözkonusu olduğunda çok zor. Ancak kurmaca bir dünyaya girip onun bağımlısı olmak çok kolay. Galiba dizilere bu yüzden tutkunuz. İster 140 dakikalık yerli drama ister 22 dakikalık yabancı absürd komedi! Yeni sezonda başlayacak dizilerden bff’iniz olabilecekleri ayırdık. Kafanız uyuşuyor mu bir bakın bakalım.

THE GOOD PLACE, NBC

Kristen Bell’in Eleanor karakteriyle başrolde olduğu dizide, Eleanor ölüyor ve öteki dünyanın hiç de sandığı gibi olmadığını görüyor. Her şeyin tıkırında olduğu, sakin ve huzurlu insanların yaşadığı tarzda bir kasaba öteki hayat. Parks & Recreation ve Brooklyn Nine-Nine gibi zamanında bizi güldüren dizilerin arkasındaki isimler var The Good Place’in mutfağında. Kristen Bell’in de altı yıl boyunca Gossip Girl’ün dış sesi olduğunu düşünürsek, bu arkadaşla da iyi geçiniriz gibi geliyor.

THIS IS US, NBC

Aynı gün doğan insanların umutla karışık drama tadındaki hikayesi kesinlikle çok sıkıcı ama insanlar seviyor böyle formülleri. Bir yerde tutuyor insanı, normal “diğerlerinin” hayatı. İşin içine fantastik bir kurgu katmak için ana karakterleri de aynı gün doğan insanlardan seçmişler.

Dizinin durağanlığını eğlenceli yapabilecek tek şey rüya erkek profilindeki Milo Ventimiglia’nın This Is Us’ta yer alması.

THE EXORCIST, FOX

Eski dostlara takıntılıyız. Özellikle de kültseler! The Exorcist de aynı adlı 1973 yapımı filmin uyarlaması. Onun popüleri-tesi ve hala geçerli olan etkisinden yararlanarak yapımcılar kolay yolu seçmiş olsa da işin arkasında FOX var. Biliyorsunuz FOX’tan kötü iş çıkmaz!

SON OF ZORN, FOX

Animasyon ve bizim dünyamızın iç içe olduğu dizi, kendini Zephyria’dan Orange Country’de bulan Zorn’un hikayesi. Evet, dahice bir fikir ancak ömrünün sadece bir sezon olduğunu düşünüyorum. Uzun soluklu bir arkadaşlık yerine hayatınızda kısa bir tat arıyorsanız tam sizlik.

PITCH, FOX

Kylie Bunbury’nin profesyonel lige çıkan ilk kadın kadın beyzbolcu Ginny Baker’a hayat verdiği dizi, hem feminizm hem de anti-ırkçı bir yapıda. Kurmaca bir hikaye olan Pitch, ağır konusunun altında bildiğimiz dramalara sahip. Arkadaşlarınızla ciddi şeyler konuştuğunuz uzun akşamlara benzetebilirsiniz. İki haftada bir gider gibi sanki, değil mi?

SHOTS FIRED, FOX

Irkçılığın kol gezdiği küçük bir kasabada bir Afro-Amerikan’ın beyaz bir genç kızı öldürdüğü şüphesi yayılır. Medya bu hikayeyi çok sevmişken Ashe adlı Afro-A-merikan bir kadın uzman olayın gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalışır, yani klasik hikaye… İnsanların duyarlı olması için televizyonun çok güçlü olduğunuz biliyoruz ama bunun bir kamu spotu olduğunun bu kadar kokusunun çıkmaması gerek.

2 Eylül’de geçtiğimiz sezonun fenomeni Narcos 2’inci sezonuyla NetfhYte.

11 Eylül, Masters of Sex’in ShowTime’da geri dönüş tarihi.

14 Eylül’de iki kült dizi birden dönüyor. Comedy Central’dan South Park, FX’ten sürpriz altıncı sezon temasıyla American î ; î Horror Story.

19 Eylül’de FOX’ta Batman’den öncesini anlatan Gotham dönüyor, 20 Eylül’de ise Scream Queens ve New Girl aynı akşam,

23 Eylül’de Amazon çığır açan dizisi Transparent’la bizimle.

25 Eylül ise Once Up On A Time’ın geri dönüşü.

THE MICK, FOX

Bence sezonun en iyi işlerinden birisi The Mick. Kaitlin Olson’ın canlandırdığı Mackenzie kendisini zengin kız kardeşinin çocuklarının vasisi olarak bulur ve olaylar gelişir. Absürd sitcom formatındaki dizi benim gibi televizyonda güzel şeyler görmek isteyen insanları hem tatmin edecek hem de güldürecektir.

MAKING HISTORY, FOX

Nerd profesörlerin geçmişe gidip tarihi değiştirmesi üzerine kurulu bir komedi. Pek ilgi çekici değil. Yine de zaman karmaşaları heyecan verici. Burada önemli olan şey işleniş biçimi. Ancak bir komediyle karşı karşıya olduğumuzu unutmayalım. Zaman yolculuğuyla ilgili beyin fırtınalarına asla sahip olamayacağız. Sihir üzerinden elde edebileceğimiz sınırsız şakalar kalacak elde.

DOWNWARD DOG, ABC

Nan adlı orta sınıf kadın karakterimizin erkek arkadaşından ayrılması ve hayatındaki her şeyi kötü gitmesi üzerine köpeği Martin’le konuşmaya başlamasıyla gelişiyor her şey. Sonu kötü biten bir depresyon + şizofreni hikayesi değil merak etmeyin. Olay sadece bir komedi. Sabrina’nın konuşan kedisi Salem’i hatırlayın. Ne kadar sevmiştik onu. Ayrıca hangimiz ev hayvanlarımızla konuşmuyoruz ki? Tek fark onların buradaki gibi cevap veremiyor oluşu.

NOTORIOUS, ABC

Aşırı tipi düzgün ve karizmatik kadınlarla erkeklerin polisiyesi diyebiliriz. Yaş ortalaması bir tık daha olguna yakın olduğu için The CW dizisi değil büyük ihtimalle. Grey’s Anatomy gibi sezonlarca başarılı olacağını sanmıyorum. O bambaşka bir bağımlılık çünkü.

SPEECHLESS, ABC

DiMeo ailesinin hikayesini anlatan sitcom sorumluluk sahibi bir komedi dizisi. Ailenin çocukları iyi bir şey izleyeceğimizi fısıldıyor. Bir atlet, bir süper zeka ve bir engelli çocukları var.

MACGYVER, CBS

1980’lerdeki popüler MacGyver’ın yeniden uyarlanması. Richard Dean Anderson’un hayat verdiği kahraman Angus MacGyver’a Lucas Till yeniden hayat verecek. Genç oyuncu çok yakışıklı evet. Eski MacGyver kadar karizmatik olur mu bilemiyoruz ama yeni nesil çekiciliğinin bütün gereklerine sahip. MacGyver’ı izleyecekseniz arkadaşınıza karşı hisler beslemeye hazır olun!

20 Eylül’de Brooklyn Nine-Nine, ertesi günse müzikal drama Empire, Law&Order ve Modern Family maratona başlıyor.

22 Eylül’de Grey’s Anatomy ABC’de. î î Aynı kanal iyi polisiyelerden How To Get Away With : Murder’ı da bu tarihte başlatıyor.:

NBC fenomen dizisi The Blacklist’i özleyenlere 22 Eylül’de bugün müjde veriyor.

En İyi Yabancı Diziler Resimleri
En İyi Yabancı Diziler_15.jpg

En İyi Yabancı Diziler_9.jpg

En İyi Yabancı Diziler_1.jpg

En İyi Yabancı Diziler_5.jpg

En İyi Yabancı Diziler_32.jpg

Yorum Yaz