Akgirişim ile Karma Kullanımlı Gayrimenkul Farkını Yaşayın!

Son yıllrd gyrimenkul sektöründe projelerin syılrının hızl rtmsı sonucund hytımız giren kvrmlrdn biri de “krm kullnım lnlrı” y d bşk deyişle “< href="http://www.kgirisim.com/Krm-Kullnim-Konut-Ticri-Gyrimenkul">krm gyrimenkul” oldu. Artık hemen hemen bütün projelerde görülebilecek bu kvrm, ticret, hizmet ve konut gibi lnlrı bir ry getiren kullnım lnlrı olrk nitelendirilebilir.

[gllery ids="104401"]

Krm kullnım projerlerinde yönetmelik hükümlerine göre krm gyrimenkul lnın konut y d turizm tesisi ypılmsı düşünülüyors yoldn cephe ln zemin vey bodrum ktlrın ticret vey hizmetler sektörünün kullnımınd olmsı ve konut vey turizm tesisi için yrı bin girişi ve merdiveni bulunmsı şrtı rnır. Bu lnlrd yrıc pln krrı gerekmeden gerçek ve tüzel kişilere y d kmuy it; yurt, kurs, dershne, ticri ktlı otoprk, sosyl ve kültürel tesisler ypılbilir. Bu lnlrd kmu hricinde ktlı otoprk, eğitim vey sğlık tesisi ypılbilmesi için uygulm imr plnınd bu mçl değişiklik ypılrk krm kullnımdn çıkrılmsı gerekmektedir.

Krm Gyrimenkul Hızl Yyılıyor!

Krm fonksiyonlu ypılr ticret ve konut y d turizm, ticret ve konut gibi ypılr ship olbilir. Bu lnlr konut y d yüksek nitelikli olrk dlndırılbilecek konut ypılbilmesi için konut gereken sosyl ve teknik lt ypı ile dontı lnlrının, konut kullnımının sebep olcğı nüfus yoğunluğu hesplnrk, bu oluşn yoğunluğu hizmet verecek seviyede olmsı şrttır. Kpsiteyi şn durumlrd bu ypılrın inşsın müsde edilmez.

Krm kullnım projerinde eğer krm lnın ne kdrının konut ypımın kullnılcğı belirtilmemişse, konut kullnımlrı toplm ln prselleri emslinin yüzde 20’sini şmz.

Tüm şrtlr yerine getirildiğinde ise orty çok kullnışlı ve hytı kolylştırn kliteli < href="http://www.kgirisim.com/Krm-Kullnim-Konut-Ticri-Gyrimenkul">krm gyrimenkul projeler çıkbiliyor. Hızl yyıln krm kullnım lnlrın emsl gösterilebilecek krm ypı örnekleri yükselmeye devm ediyor.

Krm ypı örneği olrk en çrpıcı ypılrdn biri olrk gösterilebilen, bir Akgirişim Projesi oln Akbtı Rezidns ve Akbtı Alışveriş ve Yşm Merkezi tüm ihtişmı ve güzelliğiyle İstnbul’un ve Türkiye’nin en bşrılı krm ypılı projeleri rsınddır. İçeriğinde Festivl Prk ile Restornlr Sokğı dınd sosyl lnlrı d bulunn bu proje örnek bir krm gyrimenkul projesidir.

Yorum Yaz