Yasmin Yusuf’un Evi

ÇILGIN DÜNYADAN UZAKTA

Evin ters ve vlulrı görkemli bir bhçeyi çevrelenmiş. Hm thtdn uzun yemek mssının üstü gölge ypmsı için hsırl kptılmış. Ms yerel bir mrngoz oln Pedro Csnovs’ın el emeğinin izlerini 4 tşıyor. Sofr tkımı Astier de Villtte’ den vintge vize Londr bitpzrındn. ^

70’lerin ruhunu sofistike bohem vsıyl yeniden çğırıyor. Beyzltılmış hşp ve hsırdn oluşn bu düny her şeyden uzkt, huzurlu ve dingin bir ttil vdediyor.

Boydn boy cml çevrili bu yemek odsı, sırlık zeytin ğçlrının büyüdüğü bhçeye bkıyor. Zemin döşemesi yerel ustlr trfındn küçük tşlrın yere sbitlenmesiyle ypılmış.

Mod dünysındki zrif snt yönetmenlerinden Londrlı Ysmin Yusuf ruhu oln yerleri, perspektifleri ve doğl mnzrlrı sevdiğini söylüyor. Bu nedenle yzlık evini Myork’nın kuzey kıyısınd, Dei ksbsının hemen ykınınd inş ettirmeyi seçmiş. Mimrlr Oro Del Negro ve Mnuel Vill-nuev (More Design) hyllerini gerçeğe çevirmiş: Yeşille birleşen ışıklı çık lnlr, beyzın güçlü hkimiyeti ve orgnik mimri. “Bu gençlerin diğer projelerini gördüğümde, deniz ve dğ rsınd uznn bu projeyi onlr emnet edebileceğime krr verdim” diye itirf ediyor.

Ysmin evi için şöyle düşünmüş: doğyı içeriye dvet eden geniş çıklıklrın eğimlerle birleşimi, gypset esinlenmelerin ve değişik stillerin ttlı bir krışımı. “Yerel mlzemeler kullnrk binyı mümkün olduğunc doğl sit lnın entegre etmeye çlıştık. Amcımız dışrısı ve içerisi rsınd bğlntılr oluşturmk, evi mümkün olduğunc dışrıy çmktı” diye nltıyor mimrlr. “Uzun düşünme süreci ve Jime Sls trfındn yönetilen zorlu bir inşt döneminden sonr fikir ve plnlrımız hyt geçti.” Deniz mnzrlı çık lnlr hvuz çıln terslrdn ve insnı siesty dvet eden büyük ytklrdn oluşuyor. Dışrıd, sırlık zeytin ğçlrıyl çevrili Dei ksbsının mnzrsı olğnüstü.

ÇOK FONKSİYONLU RUSTİK DOKÜNUŞLU MUTFAK

DOGA, GÜZEL DOGA

More Design trfındn çizilen, orgnik formlrıyl rustik stile ship bu şık mutfkt tdelkt (ekolojik su geçirmez sıv) kullnılmış. Beyzltılmış hşp tezghlr ölçü üzerine ypılmış.

SERİN BÎR MOLA

Mutfğın uzntısı oln bu lnd Derribos Delt tsrımı çelik ve çm bir ms ve bnk vr. Kenrlrı yumuştılrk oyulmuş nişe bir bnket konulmuş. Bnketin üzerindeki ystıklrın motifleri, kehribr rengi cm eşylrl uyum içinde. Zeminde yine tdelkt tercih edilmiş. Ystıklr Crvne Bstille’den, sınırlı üretim.

SAMİMİ SUİTLI

Çtı ktı rkdşlr için düşünülmüş. Açık ln şeklinde düzenlenen bu odlrd ytk OdjsV ston/Vekünyo rsınd,’ mhremiyeti sğlmk için, sürgülü kpılr kullnılmış.

ODALAR, ENERJİK GÖRÜNÜM AMACIYLA BÖLÜMLERE AYRILMIŞ MAHREMİYET ARAYIŞI

Ysmin odsını d bölümlere yırmyı tercih etmiş. Alçk duvrlr odyı, bnyoyu ve giyinme bölümünü birbirinden yırıyor. Bnyodki bkır küvet, ntik. Pmuk motifli keten ystıklr, Crvne Bstille. İşlemeli pmuklu ytk örtüsü Londr’dn. Aplikler, M. Chrpentier, Londr.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz