Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bayanlar kahverengi gözlere sahipseniz bence çok mutlu olmalısınız. Birçoğumuzda kahverengi göz var bize hoş gelmiyor ama bende bu insanlar arasında olmaktan herkesin aksine mutluluk duyuyorum. Bize verilen kahverengi gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmak için niçin kahverengi gözlerde nasıl makyaj yapmayı öğrenemiyoruz. Bence en kolay olan kahverengi gözlerde makyajın nasıl yapılışıdır. Kahverengi gözde bütün renkler kullanılır. Ben kahverengi gözlerimi ortaya çıkarmak için bir sürme çekmem de bile değişkenlik gösterdiğini görebiliyorum tabi ki göz kalemi ile yetinmiyorum. Hele bide buna altın ve bronz far sürdüğünüzde gözlerimizin tam olarak ön plana çıkabildiğini görebiliyoruz.

Sadece altın, bronz değil bunların yanı sıra kahverengi, pembe tonları silik tonlar, mavi, şeftali tonlarında ki farlarda gözleriniz için idealdir. Hele birde bu tonlara ait eyeliner kullanıyorsanız gerçekten gözü vurgulamış ön planda tutmuşsunuzdur. Gözlerinizin kahverengini nasıl makyajla ortaya çıktığını ve ne kadar çok dikkat çektiğinin sizde farkında olacaksınız. Tabi bunu tamamlamak için makyajın üstüne parıltıyı kullanmayı unutmayın.

Kahverengi gözlere sahip bir insan olmanın verdiği gözaltındaki mor halkaları gizlemek için kapatıcı kullanıyorum ve size de tavsiye ediyorum çünkü morluklar ortadan kalkınca kahverengi gözlerin nasıl daha fazla ön plana çıktığını görüyorsunuz. Kahverengi gözlerde yapılaması gereken makyaj aslında günlük olarak farklı özel davetlere giderken farklı yapılmaktadır. Çünkü kahverengi gözlere hemen, hemen her makyaj türü yakışmakta ve kendini belli etmektedir. Bu nedenle bayanların özellikle daha belirgin hale gelmesi için kullandıkları göz farları bulunmaktadır. Sizler için göz farları her renkte olmakla beraber gözlerinizi dış plana göstermeye gerek duymaktadır. Her zaman güzel görünmenin sırrı kişisel bakımdan geçmektedir.

Mor, su yeşili, kalemler farlar ve mor rimelde göze giden renklerdir. Mor rimel siyah kalem ve mor rimel su yeşili kalem kullanmayı denemekte gerekir. Kahvenin çok tonu vardır. Makyajın kahverengi gözler yakışan tonlarını bulmak ve bunu denemek sizin ve benim için en ideal olanıdır. Ama size bir tavsiye daha günlük kullanımlar için mavinin mat tonları sizin için uygun olduğunu düşünüyorum ve gözlerinizi sizin gibi güçlü hissettirir.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Resimleri
Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4.jpg

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3.jpg

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_5.jpg

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2.jpg

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1.jpg

 

Yorum Yaz