Tesettür Gelinlik Modelleri

Tasarımı ve işlemeleri diğer gelinlik modellerine göre daha çok emek isteyen tesettür gelinlik modellerikoleksiyonuyla karşımızda. Gelin adaylarının yıllarca hayalini kurduğu bu kostüme bir de tesettür detayı eklenince modacıların işi biraz daha zorlaşıyor diyebiliriz. tesettür gelinlik modellerine göz attığınızda bunu daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz.

tesettür gelinlik modelleri koleksiyonunda bu sezon işlemelerin ve el işçiliklerinin artış gösterdiğini söylemek mümkün. En çok karşımıza çıkan tesettür gelinlikler ise omuzları apoletli modeller oluyor. Omuz ve yaka kısmında bol bol işleme detayı kullanılan tesettür gelinlik modellerinde Osmanlı tarzını yansıtan bir ambiyans bulunuyor. Küçük nüanslarla bu tarzı yakalayan tesettür gelinlikler koleksiyonu dantel ve gipür kullanımına da ağırlık veriyor. Özellikle duvaklarda dantele ağırlık verildiği gözlerden kaçmıyor.

Tasarım açısından daha fazla emek gerektirdiği gibi kullanılan malzeme oranında da aynı özeni gerektiriyor. Tesettür gelinlik modelleri bu sezon daha çok saten olarak tasarlanmış diyebiliriz. Şifon ve tül kumaşlara ağırlık veriliyor olsa da saten kullanımı daha fazla görülüyor. Tesettür gelinlik modelleri bolero detayıyla birlikte iki parça olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bu modeller özellikle kullanım rahatlığı açısından oldukça ilgi görüyor.

Gelinlik modelleri renk açısından ise geçen yıllara göre pek fazla farklılık göstermiyor. Uzun yıllar öncesinde gelinlik modelleri sadece beyaz olarak tasarlanırken günümüzde krem ve daha farklı renklerde gelinlik modelleri de karşımıza çıkabiliyor. Bunlardan en yaygın olanı ise şüphesiz krem rengi tesettür gelinlik modelleri oluyor. Geçtiğimiz birkaç sezon öncesinde olduğu gibi tesettür gelinlikler koleksiyonunda da ağırlıklı olarak tercih edilen renk krem rengi oluyor. Kırık beyaz tesettür gelinlik modelleri de bir o kadar tercih ediliyor. Beyaz tesettür gelinlik modellerikoleksiyonunda daha az karşımıza çıkıyor. Ancak gelenekselliğe önem veren ve beyazdan  vazgeçemeyen gelin adayları için beyaz gelinlik modelleri de tasarlanıyor. İşlemelerin yoğun olduğu tesettür gelinlikler sade modellere de rastlamak mümkün. Sadeliği benimseyen gelin adaylarına hitap eden bu modeller de oldukça ilgi görüyor.

Tesettür Gelinlik Modelleri ResimleriYorum Yaz