Mavi elbise modelleri

Sarışın, esmer, kumral herkesin tercih ettiği mavi elbise modelleri yazın favorilerinden biri bence. Açık renk güneşli gökyüzü, deniz ve masmavi capcanlı elbiseler hem masum hem de çok şık.

Doğal bir renk olması ile, kıyafetlere de doğallık, masumluk ve sadelik katan maviler bu yılda biz hanımların üzerinden eksik olmayacak. Hepinizin dikkatini çekmiştir ki, geçen yıldan beri kot mavisi tonları oldukça moda. Bu yılda bu modanın devam edeceği kesinlikle bir gerçek. Bu modaya uygun olarak tasarlanan mavi elbiseler de ise modaya uyumlu olarak bir başka ayrıntı da elbiselerin rahatlığı ön plana çıkartıyor olması.

Bir çok konuda açıkladığımız üzere bu yıl hanımların üzerinde salaş, rahat ve doğal kıyafetler taşıması moda. Buna uygun olarak tasarlanan elbise modelleri arasında mavi kot elbiseler senenin trendleri arasında yer alırken bizi biraz da nostaljik gösterecek. Bir çoğumuzun çocukluğunda en çok giydikleri arasında idi kot elbiseler.

Mavi elbise modası sadece kot elbiseler olarak karşımıza çıkmıyor. Penye elbiselerinde rahatlığı mavi ile bütünleşerek bu yıl karşımıza çıkacak. Daha önce söylediğimiz gibi penye elbiseler bu yılın trendleri arasında rahatlığı ile ön plana çıkacak parçalardan biri. Bu rahat elbiselerin maviler ile canlandırılmış modellerini tercih edebilirsiniz.

Gündelik olmaktan öteye mavi elbiseleri özel günlerinizde de tercih edebilirsiniz. Çoğu bayanın vazgeçilmezlerinden olan saks mavisi gece elbiseleri bu yılda kullanılabilir. Koyu mavi ve vücudu saran triko elbiseler ile davetlere katılıp ilgi odağı olabilirsiniz.

Mavi renk elbiseler arasında işlemeli, desenli modellerde bu senenin bol çiçekli modası dahilinde değerlendirilebilir. Çiçekli desenlere sahip, şifon kumaşlar ile hazırlanan mavi elbiseleri günün her saati giyebilirsiniz.

Ve biz hanımların mavi elbise konusunda en çok takıldıkları noktalardan biri, mavi elbise kombinleri. Mavi renk bir elbise ile nasıl bir ayakkabı ve çanta kullanacağınıza karar veremiyorsanız işte size bir kaç öneri; mavi elbise ile krem tonları, lame ve dore renk ayakkabılar, siyah ayakkabılar kullanabilirsiniz. Önemli olan giydiğiniz mavi elbiseniz ile uyumlu modellede takılar bulmanız. Takı, çanta ve ayakkabı rengi bir bütünlük içerisinde olduğu sürece mavi renk elbiselerinizi bir çok renk ayakkabı ile kullanabilirsiniz.

Ufak bir hatırlatma: Mavi elbise makyajı kesinlikle mavi olmak zorunda değil. Hatta maviyi oldukça az kullanıp, siyah kalem ve eyeliner ile yapacağınız doğal tonlardaki makyaj çok daha güzel olacaktır.

Mavi elbise modelleri ResimleriYorum Yaz