Orta boylu bayanlara uygun kombin örnekleri

BAHAR KONGEL FRANSEZ

www.blank-mag.com Kurucusu, Moda Editörü

3K: Nereye gitmek üzere böyle bir kıyafet giyersiniz? BAHAR KONGEL FRANSEZ: Bu kıyafeti kombinierken her zamanki gibi kendimi çekim yapıyor zannediyordum. Hayalimde Ingiltere’de bir kır evine çay partisine gidiyorum.

3K: Kişisel stilinizi sizden dinleyebilir miyiz?

B.K.F.: Kişisel stilim prensipsizlikler üzerine kurulu. Net bir tanımı yok. Ben kıyafetlerin çoğunu kostüm gibi görüyorum. Onlar benim için ruh halini değiştiren araçlar. Belki mesleğimden dolayı böyle bir ilişki kurmuş olabilirim. Ya da böyle biri olduğum için bu işi yapıyor olabilirim. Statü ve kimlik ifade eden ezber parçalar yerine beni güldüren, mutlu edenleri seçiyorum. Aradığım tek şey onaylanma garantisi değil de hikaye anlatıyor olmaları ve bana bir his vermeleri. 3K: Çizgilileri nasıl kombinliyorsunuz?

B.K.F.: Gardırobumun yüzde 80’i çizgi ve grafikten oluşuyor sanırım. Mutlaka üzerimde her gün bir çizgili parça olur; gözlük, çorap, çanta… Çizgiler bir matematik problemindeki çarpı işareti gibi, neyle kullanırsan kullan gücünü katlıyor. Kısaca çizgileri çoğunlukla canlı renklerle ya da çok desenli parçalarla, özellikle pop aksesuvarlarla tamamlıyorum.

3K: Çizgili giyinmek bağımlılık mı? Sizdeki dozajı nedir?

B.K.F.: Sırf çizgili giyme konusundaki bağımlılığım değil, çizgili olan her şeye bağımlılığım var. Moda çekimlerimde, kombinlerimde, evimde… Ben olabildiğim çoğu yerde hep varlar. Sadece kıyafet değil, plajda gördüğüm çizgili plaj şemsiyeleri, sokaktaki bir kafenin çizgili brandası, yaya geçitleri, yol işaretlerinin o yarattığı grafik ve matematiği gözlemlemek hep çok zevkli. Daha güvenlikçi, klasik insanlar değil de yeni denklemler oluşturmayı, yeniliği seven özgür ruhlar çizgileri daha çok sever gibi bir gözlemim var. Çizgiler normale, ezbere, klasiğe bir tepki, bir tavır! 3K:Yeni sezondan satın almayı planladıklarınız?

B.K.F.: Yeni sezonda Proenza Schouler’in çizgili ipek kaftanını aldım. Jacquemus’un koleksiyonunun tümünü alabilirim. Ayrıca Acne’nin çizgili terlikleri var aklımda.

3K: Bu konuda size ilham veren birileri var mı?

B.K.F.: Çizgiliye ve grafiğe tutkusu nedeniyle son zamanlarda en sevdiğim kişi Jacquemus; koleksiyonu ve kampanya çekimleri inanılmaz güzel. Tim Wal-ker’ın çizgili çekimlerinin her biri aklımdadır. Tabii ki Jean Paul Gaultier, Tim Burton karakterleri ve Paris’teki Palais Royal unutulmaz.

Orta boylu bayanlara uygun kombin örnekleri Resimleri
Orta boylu bayanlara uygun kombin örnekleri

Orta boylu bayanlara uygun kombin örnekleri

Orta boylu bayanlara uygun kombin örnekleri

Orta boylu bayanlara uygun kombin örnekleri

Yorum Yaz