Kız Çocuk odası modelleri

Çocuklr evde ne kdr yer ynlmlıdır?

Çocuklr yrıln yer ile evin öbür bölümleri rsındki orn, çocuğun yşın bğlı olrk frklı biçimde kullnılmsı çısındn sürekli değişir Httâ, ylnızc çocuk odsının değil, bütün evin kullnılm biçiminin zmnl değişmesine yol

Bu syflrd bir direnin yeniden düzenlenmesiyle ilgili örnekler görülmektedir. Üstteki siyhbeyz çizimde klsik bir prtmn diresinin iki ytk odsındn oluşn gece bölümü verilmiştir: Sğd nbbnın ytk odsı; sold çocuklrın ytk odsı, bnyo ve koridoru kptn sndık odsı.

Birkç duvr yıkılıp bir pencere çılrk nbbnın ytk odsı ile çocuklrınki ve bu iki odyl evin geri kln bölümleri bütünleştirilebilir (üstteki renkli çizim); böylece evin bütünü birbirine bğlı, geniş, en iyi biçimde değerlendirilmiş bir ln hline getirilir. Evin metrekre olrk fiytı düşünüldüğünde, bu yoll kznıln lnın değeri bulunbilir, lik düzenleniş biçiminde 3 kryol ve birkç dolp içeren ynı ln, bu kez çocuklr y d büyükler için bir çlışm odsı, fzldn iki lvbo ve çeşitli eşylrın konulcğı bir yer sığdmlmıştır. Sürgülü kpılrd kymyı sğlyn düzen Tvn tkıln sürgülü kpılrın rylrı Sürgülü kpılr Evde üç çocuk vrs, ev de her birine bir od yrılbilecek kdr büyükse, yn yn üç odnın rlrındki duvrlr kldırılrk, belirli stlerde birlikte “ kullncklrı bir büyük ln yrtılbilir. Üstteki çizimlerde ilgi çekici bir örnek görülmektedir, ‘ürgülü kpılrl Piştirilen bu örnekte gerektiğinde üç yrı od elde edilir. Bu üç odnın her birinde bir kryol, bir dolp ve çocuklrın çlışmlrı için bir “çlışm bölümü” vrdır. Küçük çizimde, çocuklrın tek bşlrın olmk istedikleri zmn, lnı nsıl bölecekleri görülmektedir. Bu hreketli duvrlrı ypmk için, sürgülü kpılrdn yrrlnılır. çbilir. Bu değişikliğin sınırı “bebeğin” beşiğinin y d kryolsının bulunduğu küçük bir yerden, rkdşlrıyl “toplumsl” ilişkilerini sürdürebileceği dh geniş bir yere kdrdır. Bütünüyle kendinin oln bu odsındn sonr, çocuk kişiliği oluştukç ve ilgi lnı genişledikçe evin bütününü kullnmy bşlr. Evin içinde kullndığı yerdeki bu sürekli değişme, çocuğun birey sel, öznel düşler içinde yşyn bir kişilikten erişkinliğe doğru gelişme sürecine de uygundur. Çocuk yvş yvş bütün değişik bölümler (sözgelimi evin “gündüz” kullnıln bölümü, “gece” kullnıln bölümü ve mutfk bnyotuvlet gibi bölümleri) ile bunlrın ilenin koyduğu kurllr uygun kullnılm süreleri rsındki frklılıklrı benimseyerek, uymy bşlr. Çocuk yşmının ilk dönemlerinde küçük bir odyl yetinebilir; httâ çocuk odsı sorunu, nbblrın ytk odsının bir köşesine yerleştirilecek bir kryolyl çözülebilir. Am konu giderek krmşıklşck ve eninde sonund, çocuğ yrı bir od vermek zorund klıncktır.
KIZ ÇOCUK ODASI İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ | Yeni Mobily … 3KMod

[gllery ids=""]

KIZ ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KMod

Bellon Çocuk Odlrı Modelleri ve Fiytlrı – Dekorsyon Bul 3KMod

KIZ ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KMod

Kız çocuk odsı mobily modelleri ve od dizynı (24) | Mod Prk 3KMod

KIZ ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KMod

Kız Bebeği Odlrı Dekorsyonu 3KMod

lfemo kız çocuk odsı – DekorStore 3KMod

Kız çocuk odsı mobily modelleri ve od dizynı (23) | Mod Prk 3KMod

Yorum Yaz