Kız Çocuk odası modelleri

Çocuklara evde ne kadar yer aynlmalıdır?

Çocuklara ayrılan yer ile evin öbür bölümleri arasındaki oran, çocuğun yaşına bağlı olarak farklı biçimde kullanılması açısından sürekli değişir Hattâ, yalnızca çocuk odasının değil, bütün evin kullanılma biçiminin zamanla değişmesine yol

Bu sayfalarda bir dairenin yeniden düzenlenmesiyle ilgili örnekler görülmektedir. Üstteki siyahbeyaz çizimde klasik bir apartman dairesinin iki yatak odasından oluşan gece bölümü verilmiştir: Sağda anababanın yatak odası; solda çocukların yatak odası, banyo ve koridoru kapatan sandık odası.

Birkaç duvar yıkılıp bir pencere açılarak anababanın yatak odası ile çocuklarınki ve bu iki odayla evin geri kalan bölümleri bütünleştirilebilir (üstteki renkli çizim); böylece evin bütünü birbirine bağlı, geniş, en iyi biçimde değerlendirilmiş bir alan haline getirilir. Evin metrekare olarak fiyatı düşünüldüğünde, bu yolla kazanılan alanın değeri bulunabilir, lik düzenleniş biçiminde 3 karyola ve birkaç dolap içeren aynı alana, bu kez çocuklar ya da büyükler için bir çalışma odası, fazladan iki lavabo ve çeşitli eşyaların konulacağı bir yer sığdmlmıştır. Sürgülü kapılarda kaymayı sağlayan düzen Tavana takılan sürgülü kapıların rayları Sürgülü kapılar Evde üç çocuk varsa, ev de her birine bir oda ayrılabilecek kadar büyükse, yan yana üç odanın aralarındaki duvarlar kaldırılarak, belirli saatlerde birlikte “ kullanacakları bir büyük alan yaratılabilir. Üstteki çizimlerde ilgi çekici bir örnek görülmektedir, ‘ürgülü kapılarla Piştirilen bu örnekte gerektiğinde üç ayrı oda elde edilir. Bu üç odanın her birinde bir karyola, bir dolap ve çocukların çalışmaları için bir “çalışma bölümü” vardır. Küçük çizimde, çocukların tek başlarına olmak istedikleri zaman, alanı nasıl bölecekleri görülmektedir. Bu hareketli duvarları yapmak için, sürgülü kapılardan yararlanılır. açabilir. Bu değişikliğin sınırı “bebeğin” beşiğinin ya da karyolasının bulunduğu küçük bir yerden, arkadaşlarıyla “toplumsal” ilişkilerini sürdürebileceği daha geniş bir yere kadardır. Bütünüyle kendinin olan bu odasından sonra, çocuk kişiliği oluştukça ve ilgi alanı genişledikçe evin bütününü kullanmaya başlar. Evin içinde kullandığı yerdeki bu sürekli değişme, çocuğun birey sel, öznel düşler içinde yaşayan bir kişilikten erişkinliğe doğru gelişme sürecine de uygundur. Çocuk yavaş yavaş bütün değişik bölümler (sözgelimi evin “gündüz” kullanılan bölümü, “gece” kullanılan bölümü ve mutfak banyotuvalet gibi bölümleri) ile bunların ailenin koyduğu kurallara uygun kullanılma süreleri arasındaki farklılıkları benimseyerek, uymaya başlar. Çocuk yaşamının ilk dönemlerinde küçük bir odayla yetinebilir; hattâ çocuk odası sorunu, anababaların yatak odasının bir köşesine yerleştirilecek bir karyolayla çözülebilir. Ama konu giderek karmaşıklaşacak ve eninde sonunda, çocuğa ayrı bir oda vermek zorunda kalınacaktır.
KIZ ÇOCUK ODASI İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ | Yeni Mobilya … 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri Resimleri
Kız Çocuk odası modelleri

KIZ ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

Bellona Çocuk Odaları Modelleri ve Fiyatları – Dekorasyon Bul 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

KIZ ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

Kız çocuk odası mobilya modelleri ve oda dizaynı (24) | Moda Park 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

KIZ ÇOCUK ODASI MOBILYA MODELLERI – Medcezir.net 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

Kız Bebeği Odaları Dekorasyonu 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

alfemo kız çocuk odası – DekorStore 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

Kız çocuk odası mobilya modelleri ve oda dizaynı (23) | Moda Park 3KModa

Kız Çocuk odası modelleri

Yorum Yaz