En Sexy Süper Modeller

90’lı Yıllarda fenomene dönüşen süper modeller bugün yine gündemimizi fazlasıyla meşgul ediyor. Fakat bu kez Naomi, Linda, Claudia, Cindy ve Kate’e övgüler sunmak yeri ne yen i jenerasyona selam gönderiyoruz. Kendall, Gigi, Cara, Karlie ve Bella’ya sevgilerle… HAZIRLAYAN: ŞERLİ GAZER BOYACI

Kadınlar ikiye ayrılır: Normal olanlar ve süper model olanlar! 90’larda yaşanan bu fenomen 2000’lerin ikinci on yılında küllerinden yeniden doğuyor. Zira internette, dergilerde, sosyal medyada karşımıza sürekli onlar çıkıyor. Kendall Jenner, Gigi ve Bella Ha-did, Karlie Kloss ve her ne kadar modelliği bıraktığım açıklasa da gönlümüzün top modellerinden Cara Delevingne. Birlikte nasıl vakit geçirdiklerine, seyahat anılarına, büyük defilelerin kulislerinde neler yaşadıklarına şahit oluyoruz. Ve tüm bunları yaşarken birbirlerine nasıl destek olduklarını görüyoruz.

En Sexy Süper Modeller Resimleri
İnsanlık için küçük, moda dünyası için büyük sayılabilecek bir döneme, 1990’lara ışınlanıyoruz. Bu kez o dönemin trendlerinden, giyim tarzından bahsetmeyeceğim. Konumuz süper model devrimi! Moda lügatına “süper” model tanımını sokan Naomi Campbell, Linda Evangelista ve Christy Turlington’ın başlattığı bir dönemi hatırlayacağız. O yıllarda modellik algısını tamamen değiştiren üç yakın arkadaş “Trinity” olarak da anılıyordu. Her biri kendine has güzellikleri ve tavırlarıyla dönemin her tasarımcısının, her modaevinin arzu nesnesiydi.

Onları kampanyalarına çıkarabilmek için önlerine serdikleri paranın haddi hesabı yoktu. Daha sonra aralarına katılan üç modelle birlikte gruplarını büyüttüler. Bugün onları tanıdığımız son hallerini aldılar ve moda dünyasının tanımladığı gibi “The Big Six” oldular. Naomi, Linda ve Christy’ye Claudia Sc-hiffer, Cindy Crawford ve son olarak Kate Moss katıldı. Ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı…

1995 yılında Claudia Schiffer 12 milyon dolar gelir elde ederek, bir modelin Hollywood yıldızlarından bile fazla kazanabileceğini ispatladı. “Günde 10 bin dolardan aşağı kazanacaksak yataktan çıkmamıza değmez” diyen Linda ise çok konuşuldu. Tüm bu altı süper modelin içinde öyle bir isim vardı ki tek başına da yıllarca fazlasıyla gündemde kaldı ve kendi ismini markaya dönüştürdü; tabii ki Kate Moss’tan bahsediyorum. Moss faktörü diğer kızlardan çok farklıydı. Onlar gibi sevimli komşu kızı değil, grubun asi ve yaramazıydı.

1990’larda henüz 20’lerinde bile olmayan bu genç kadınları tekrar gündeme taşımamızın nedeni 20 yıllık döneme yaydıkları kariyerleri, güzellikleri ve popülariteleriyle süper model akımını başlatmış olmaları ve kendilerinden sonra gelen yeni nesil için de bir nevi öncülük etmeleri. Tüm bunların yanı sıra şöyle de bir gerçek var ki onların varlıkları, güzellikleri, kazandıkları para ve kariyerleri kadınları ikiye ayırdı: Normal insanlar ve modeller. Bu ayrım o kadar büyüdü ki onlara hayran olan normal kadınlar bile süper modellerden hoşlanmamaya başladı. Süper modellerin sürreal hayatları, kazançları ve güzellikleri onları gerçek insanların gözünde soyutlaştırdı. Sanki gerçek olamayacak kadar güzellerdi. Kendileriyle bağ kuramayan sıradan insanlar artık gerçek, kusurlu güzelliği olanları görmek istiyordu. Böylece 90’Iarın sonunda bu dönem kapanmış oldu. Zamanın akmasıyla birlikte yaş alan bu isimler süper modellik mertebesinden ikonlar klasmanına kaydılar. Biz “normal” kadınlar da derin bir

VE GERİ DÖNDÜLER!

90’lardan sonra yaşanan süper model sessizliği sayesinde biz “ölümlü” kadınlar sıradan hayatlarımıza geri dönebildik! Ta ki bugüne kadar… Yeni bir jenerasyonla karşımıza çıkan modeller (yoksa onlar yeni bir ırk mı?) bu kez her zamankinden daha kusurlular. Daracık kalçaları, yok sayılabilecek göğüs ölçüleri, makyajsız yüzleri ve sosyal medya sayesinde açıkça ortaya serdikleri hayatları var. tşin enteresan yanıysa gizlemedikleri kusurları sayesinde belki de onları kendimize her zamankinden daha yakın hissediyoruz. Bugün pek çok Hollywood yıldızından bile daha çok sevilen ve takip edilen Cara Delevingne, Karlie Kloss, Kendall Jenner, Gigi ve Bella Hadid, 90’lardan sonra sessizliğe gömülen model dünyasını tekrar canlandıran isimler.

Hatta modelden öte her biri birer süperstar gibiler. TV programı sunuyor, beyazperdede rol alıyorlar, Instagram ve Twitter’da milyonlarca takipçileri var. Snapchat’te sabah nasıl uyandıklarını paylaşıyorlar. Sosyal medya sayesinde onları makyajsız, hatta en kötü hallerinde bile görebiliyoruz. Ne yeyip ne içtiklerine, nerelere gittiklerine, dövme yaptırırken ne kadar acı çektiklerine şahit oluyoruz. Kısacası dergi sayfalarında kusursuz görünen (Photoshop, doğru saç ve makyaj sağ olsun) isimler aslında bizim gibi insanlar olduklarını korkusuzca gösteriyor (belki boyları bir tık uzun olabilir).

Ve onları özel kılan bu çekişmeli ve yorucu sektörde çok yakın arkadaş olup birbirlerini desteklemeleri.

Yorum Yaz