L- Carnitine Kullanırken Dikkat Edilecekleri Nutraxin’den Dinleyin!

L-carnitine; lizin ve metiyonin amino asitlerinden oluşan, protein yapısına katılmayan bir aminoasit olarak kabul edilmektedir. Bu amino asit vücut tarafından üretilebilen bir amino asittir. Bazı durumlarda vücut bu amino asidi sentez etmekte ya da yeterli miktarını emmekte zorlanabilir. Bu gibi durumlarda karnitin takviyesi kullanılması gerekebilir.

L- Carnitine Kullanırken Dikkat Edilecekleri Nutraxin’den Dinleyin! Resimleri 

Vücutlarında doğal karnitin kaynağı olmayan hastalar gün iki ya da üç doz karnitin takivesi yapmaları önerilir, dozların her biri 990 mg olmak zorundadır.

L- karnitin desteği tablet formunda yağ yakıcı kapsül ve yağ yakıcı hap ya da oral bir çözelti olarak kullanılabilir. L- karnitin tavsiye edildiği duruma göre kullanımında değişiklik gösterilebilen bir formdadır. Kilo verme, yüksek performan elde etme, hız kazanma ve sağlığa sağladığı diğer yararlar farklı farklı sebeplerle l- karnitin kullanılabilir.

L- Carnitine Nasıl Kullanılmalı?

Kişi eğer egzersiz yapmak için dayanıklılığını ve gücünü artırmak istiyorsa bu performans artımını sağlamak için günde iki kez, 80 gram karbonhidrat ile 2 gram (2000 mg) l- carnitine alabilir.

Antrenmandan yaklaşık yarım saat kadar önce meyve suyu ile birlikte alınacak 3 gram (3000 mg) l- carnitine yüksek yoğunluklu antrenma performansı saağlanmasına yardımcı olur.

Günde iki kez karbonhidratlar eşliğinde yemekler ile birlikte 1,4 gram (1400 mg) l- carnitine alımı kaslardaki karnitin seviyesini artırabilir ve vücudun sağlıklı yağ yakma sürecine destek vererek hızlı zayıflama konusunda yardımcı olabilir.

Nutraxin, l- carnitine fiyatları konusunda uygun bir yaklaşım sergiler. Takviye edici bir gıda olarak görülen, Nutraxin QS L- Carnitine ; Quick-Slim serisinde yer alan bir üründür. QS L- Carnitine , 700 mg Carnipure l- karnitin içermektedir. Şeker, nişasta, tuz, maya, soya, mısır ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez. Sentetik renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmayan Nutraxin QS L- Carnitine’in yetişkinler için takviye edici gıda olarak, günde 2 defa 1’er tabletin bol su ile kullanılması önerilir. Nutraxin QS L- Carnitine 60 tablet içerir.

 

Yorum Yaz