Zen Pırlanta Modelleri 2017

Global olarak ekonomik gelişmeler hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bütün dünyada bir durgunluk hakim. Bu yıl pazarın büyümeyeceği kesin. Bu ortamda rekabet öne çıkacak. Bu rekabet ortamında başarılı olabilmek için hem ürününüz özel olmalı hem de fiyatlarınız makul olmalı.

İş yemeklerinizde tercihleriniz nereler oluyor?

Paper Moon. La Petite Maison.

Tatil tercihlerinizi nasıl belirliyorsunuz?

İki ayda bir bazılarını iş ile birleştirdiğim tatillerim oluyor. Yazın güney sahillerini, kışın da kayak merkezlerini tercih ediyorum. Tatillere mutlaka ailemle çıkarım. Zaman zaman dostlarımız da bizimle oluyor.

Zen Pırlanta Yönetim Kumlu Başkanı

Pırlantayı ülkemizde sevdiren, takıya farklı bir bakış açısıyla bambaşka bir boyut kazandıran, ilk aldığımız pırlantayı parmaklarımıza taktıran Zen Pırlanta’nın yaratıcısı Emil Güzeliş müthiş bir iş adamı. Yaratıcı, zeki, yakışıklı, süper bir baba, mükemmel bir eş ve inovatif çözümler getirdiği sektörün lider markalarından birinin yaratıcısı.

Zen Pırlanta Modelleri 2017 Resimleri
Röportaj Mukaddes Kaya Güney

Sevdiğiniz isi yapmak zorluk (leğiL keyif verir…

Moda dünyası He aranız nasıl, modayı takip eder misiniz?

Moda sektöründeki gelişmeleri elimden geldiğince takip ediyorum. Yaptığımız iş modanın bir parçası. Tabii mücevherde moda tekstilde olduğu kadar hızlı değişmiyor. Kadınların kıyafetlerini tamamladıkları en önemli aksesuarları takıları. Kıyafet tarzları mücevher seçimlerini de etkileyebiliyor.

Marka seçimleriniz neler? Alışverişlerimde Prada. Zegna, Damat tercih ettiğim markalardan.

Aksesuar olarak ne kullanırsınız, olmazsa olmazınız nedir?

Erkekler aksesuar konusunda kadınlar kadar şanslı değiller, daha az alternatifimiz var. En önemli aksesuarlarımız saat, kol düğmesi ve kravat. Sürekli olarak saat ve kol düğmesi kullanıyorum, severek taşıdığım saatlerim var. Erkek aksesuarlarından oluşan özel bir koleksiyonumuz bulunuyor.

Erkekler hem iş hem de günlük yaşamda sürekli kullandıkları bu aksesuarları Zen Pırlanta’dan seçebilirler. Saat, kol düğmesi, kravat, cüzdan, kemer gibi aksesuarları zarif bir pırlanta ile süsleyerek hazırladığımız çok şık bir koleksiyonumuz var.

Hobileriniz var mı?

Su ve kar kayağı yapıyorum. Özellikle su kayağı bana büyük zevk veriyor. Vaktim olsaydı dağcılık yapmak isterdim. Dağcılık hep ilgimi çekmiştir, doğada, bir noktada yalnızsın, kendini dinliyorsun ve sınıyorsun.

İş adamı olmak zor mu?

19 yaşında Kapalıçarşı’da ilk mağazamı açtım. Çok uzun yıllardır iş hayatının içinde olan biri olarak söyleyebilirim ki iş adamı olmak çok fazla sorumluluk almak demek.

Ama tabi önemli olan yaptığınız işi sevmeniz. Sevdiğiniz işi yapıyorsanız size zorluk değil, keyif verir.

Yorum Yaz