Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Sevgili bayanlar gelin bugünden sonra gözlerinize her gün uyguladığınız makyaj yerine siyah göz makyajı nasıl yapıldığını size örneklerle anlatmaya çalışayım. Bende bu uygulamalar sayesinde gözlerimde siyah makyaj uygulayarak gözlerimi ön plana çıkarıyorum. Birçoğumuz her gün makyaj yapıyoruz makyaj artık bizim ile bir bütün oldu. Fakat özel günlerde makyaja daha da özen gösteriyoruz. Genelde özel günleri bizler gece kutlamayı severiz. Bunun için kıyafetler aksesuarlar vb. şeyleri ön planda tutarız.

Bunların en önemli tamamlayıcı ise makyajdır. Gece olduğu için siyah makyaj bizim için ve gözleri ön planda tutmak için makyajı göze siyah olarak uygularız. Hangi renk göz rengine sahip olursak olalım göze yakışır siyah makyaj bunu tamamlamak için eyelineri unutmamak lazım. Tabi bunun için göz şeklimizin önemi vardır ki göze makyaj siyah olarak nasıl uygulansın.

Diyelim ki evden çok acil olarak çıkmamız lazım ve makyajsız çıkamıyoruz göze bir siyah kalem çeksek bile gözü ön planda tutup size öz güven verir. Siyah makyajı göze uygulamak bize en basit görünen makyajdır lakin bunun inceliklerini bilmeyiz ve uygulamada bunu dikkate alamayız ben şimdi size biraz siyah makyaj göze nasıl uygulanır yardımcı olmaya çalışayım. Siyah makyajı tamlayana en önemli malzemeler arasında siyah göz kalemi siyah eyeliner ve siyah rimel gözleri ön planda tutar.

Kirpiklerinizde bol, bol rimel kullanmanızı ve akmayan bir rimel kullanmak kirpiklerin uzun ve makyajı tamamlayan en önemli unsurudur. Siyah göz makyajı için gözlerin büyük ve çıkık olması makyajın olduğundan daha güzel gözükmesine ve gölgelendirme yaparak makyajı tamamlamalısınız.

Tabi siyah tonlarında makyaj göze uygulandığında koyu renk ile başlayıp dışa doğru yavaş yavaş tonu açmak gerekir. Bunun yanı sıra küçük ve çukur bir göze sahipseniz siyah makyaj uyguladığınızda kalem ve eyelineri çok ince bir çizgi elde etmek gözünüzü ön plana çıkarır. Ve bunu maskara ile göz kapağının üst kısmına yoğun alt kısmına ise hafif bir şekilde uygulamak hem gözü hem de göze uygulanan siyah makyajla sizi ön planda tutar gözleriniz. Siyah göz makyajının nasıl yapıldığını bildiğiniz için gecenin dikkat çeken gözlerine siz sahip olursunuz.

 

 

 

 

Yorum Yaz