Çeyiz Hazırlığınızı Evidea’da Yapın, İndirimlerin Tadını Çıkarın!

Evilliğe doğru giden yolda gelin adayı hanımefendiler çeyiz hazırlarlar. Eski zamanlarda sadece erkek çalıştığı için evlenecek kızın da katkısı olsun diye böyle bir kavram ortaya çıkarılmıştır. Geleneksel olarak toplumumuzda derin bir yere sahip olan çeyiz setleri, eskiden dantel örtü, havlu, yastık gibi el emeğiyle üretilen eşyalar başta olmak üzere bazı büyük eşyalara kadar uzanan bir adetin adıdır. Artık günümüzde eski anlamını tamamen taşımasa da yine de evlilik öncesinde hemen hemen her genç kız çeyiz hazırlığı yapar.

Çeyiz Hazırlığınızı Evidea’da Yapın, İndirimlerin Tadını Çıkarın! ResimleriÇeyiz Listesini Adım Adım Planlamak

Çeyiz hazırlığı zahmetli ve emek isteyen bir süreç olduğu için hazırlığa başlamadan önce planlamanın iyi yapılması gerekir. Mutfak, banyo, yatak odası gibi çeyiz hazırlığı sürecinin iskeletini oluşturan çeyiz setleri ile başlangıç yapılarak genele doğru ilerleyen bir yol izlenmelidir. Bu konuda da gelin adayının tarzını iyi belirlemesi ve ona göre hareket etmesi gerekir.

Birçok tarza uygun çeyiz setleri ile güzel ve içe sinen bir çeyiz hazırlığı yapılabilir. Mutfak için, birbirine uyum sağlayan çatal bıçak seti ile porselen çeyiz takımı seçimi yapılarak çeyiz mutfak ürünleri konusunda başarılı bir yol izlenebilir.

Ev tekstili ürünleri içeren çeyiz setleri de bulunmaktadır. Yatak odasında kullanılacak birbirinden güzel ve şık tasarımlarla oluşturulan çeyizlik nevresimler düğün öncesi yaşanan bu zorlu çeyiz hazırlığı sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli çeyiz parçalarından biridir. Hanımefendiler bu çeyiz setleri arasından kendi diledikleri

renklerde ve desenlerde seçimler yapmalıdır. Çok uzun yıllar boyu kullanılabilecek bu setler çeyiz hazırlığının en dikkat çekici parçaları arasında yer alır.

Çeyiz hazırlığı yapılırken elbette gelin adayları kendi beğenilerini ön planda tutmalıdır. İçlerine sinen çeyiz takımları ile çeyiz hazırlıklarını tamamlamalıdır. Bunları gözeterek seçim yaparken doğal olarak maddi yönden çok da yorulmadan bu hazırlık tamamlanabilir. Gelin adayları kaliteli ama cep yakmayan çeyiz setleri arayışına girebilirler. Bu yüzden ucuz çeyiz kampanyaları sağlayan mağaza ya da online satış merkezlerine göz atmakta fayda var. Örneğin Evidea.com adresinde birbirinden farklı birçok çeyiz setini uygun fiyatlarla alabilmek mümkün. Cep yormadan kaliteli çeyiz setleri için Evidea gelin adayları için ideal.

 

Yorum Yaz