Sezon sonu indirimindeki mağazalar

Sezon sonları firmaların stok erittiği günlerdir. Firmalar stoklarını eritmek için çok cazip fiyat kampanyaları düzenlerler. Firmaların sezonda sattığı serilerin az ya da tek kalmış ürünlerini eritmek yeni sezon ürünlere yer açmak için yaptığı sezon sonu indirimler oldukça kayda değerdir. Sezon sonu indirimdeki mağazalar tüketicin her zaman yakın markajındadır. Sezonda çok pahalı olduğu için alamadığınız ürünler için bulunmaz fırsattır. Sezonda çok ihtiyacınız olmadığı sürece çok pahalı ürünleri sezon sonuna bekletmek oldukça akıllı bir yaklaşımdır. Sezonda dudak uçuklatan fiyatlara satılan ürünlerin sezon sonunda bütçenize uygun hale gelmesi oldukça sevindirici olacaktır. Markalar ve mağazalar arasında indirim politikasında değişiklik olsa da sezon sonları yine de çok ucundur. Sadık marka müşterileri bu indirimleri yakinen takip eder ve yararlanır.

Sezon sonu outlet mantığıdır da denebilir. Firmalar stoklarını eritip, yeni sezon için yer açarken siz de gardırobunuzu doldurabilirsiniz. Sezon sonunda hemen hemen tüm markalar seri sonu indirimleri yaparlar. Bir sonraki sezonun kıyafetlerinin bu sezon sonu indirimindeki mağazalar üstünden almaları mantıklıdır. Firmaların sezonda satamadığı bedenler yanında, sezon sonu indirimler bir satış politikası olarak da karşımıza çıkar. Birçok marka ve mağaza sezon sonları için özel kampanyalar düzenlemektedir. Birçok mağazada indirim günleri etkinlikleri yapılmaktadır. Modası geçmeyen ürünler tercih ettiğiniz sürece istediğiniz ya da ihtiyacınız olan ürünü ucuza mal etmek memnun edici olacaktır.

Sezon sonu indirim günleri uygulaması sadece mağaza ya da marka bazında değil alışveriş merkezi ya da alışveriş sokağı tarzında indirim haftaları olarak da karşımıza çıkar. En pahalı markaların bile sezon sonu indirimleri uygulaması vardır. Sezon sonu indirimleri sadece belli ürünlerde değil gelinlikten çoraba geniş ürün yelpazesi ile yapılır. Sezon sonu indirimleri ayakkabı çanta ve aksesuar için de çokça beklenen dönemlerdir. Sezonda verilen fiyatın çok çok altına inen ürünler alıcıyı da cezp etmektedir.  İndirimdeki mağazalar sezon sonu bilinçli tüketici akınına uğrar. İhtiyacınız olan ürün sadece o sezonun modası değilse ve de acil ihtiyacınız yoksa pek çok tüketici gibi sizin de sezon sonunu beklemeniz en akıllıca yaklaşım olacaktır.

kigili-subat

Yorum Yaz