Sokak Stili Giyim Nedir? Street Style Hakkında Her Şey

sokak stili giyim nedir street style hakkinda her sey 12

Stilinize Göre Giyinmek  STREET STYLE SOKAK STİLİ

Sokk stili dediğimiz ynı zmnd stil olrk d dlndırbileceğimiz bir stil bu. Eğer ki neyi beğendiğinizie krr veremiyorsnız hytınızı değiştiriyorsnız böyle bir durumd nsıl dım tmmız gerektiğini bilmiyorsunuz, bir stil dnışmnı tvsiye ederim. Sizin için en doğrusu olcktır. Çünkü insnın kendini dışrıdn görmesi ve profesyonel trfındn görmesi çok dh yrrlı olcktır. Bunu d söylediğime göre hemen sokk stiline geçiyorum.

Aslınd siest yılı bir trz olrk görmemiz pek de mümkün değil doğruy doğru söylemem gerekirse sokk stili dediğimiz şey bir geçiş r dönem stili, yni bir insn işinde gücünde ve hytını tutturmuş bir insns sokk stiline ship olmsı çok yüzdeler de bkılırs çok düşük bir ihtiml neden? Çünkü bir çocuğu oln bir nne siest yıld dışrlrd dolşrk o şekilde o stille gezmez. Mesel örnek veriyorum y d bir holding de çlışn o işe gidemez. Bunun gibi hyli giremeyeceğiniz birçok yer vr. Elegns ile mesel her yere girebilirsiniz. Her yerde dikkt çekebilirsiniz. Her yerde iyi gözükebilirsiniz. Hiçbir yerde ydırgnmz, sistem böyle değil yni bu birzcık dh norml insnlr için hft sonu stili olbilir.

[gllery ids="105974,105975,105976,105977,105978,105979,105980,105981,105982,105983,105984,105985,105986,105987"]

Arkdşlrl görüşme sosyl bir yşntının kullncğı bir sitil olbilir vey öğrenciler mimrlr dışrıd çok fzl işi oln serbest meslek shipleri gibi insnlr için uygun olcktır, y d direk modyl işi oln insnlr olbilir, bir mimr olbilir, çok gezen bir inşt mühendisi olbilir y d böyle spesifik bir işi olmyn bir insn d olbilir spesifik hepimizin bildiği. Işte mimr, mühendis, doktor işte öğretmen gibi spesifik bir mesleği yoks tbii ki olbilir.

İyi özellikleri ne derseniz özgüvenli ve cool gösterecektir. Neden? Çünkü bşın buyruk hiç bir stndrdı olmyn bir stil bu yni sen şunu giydiğinde ship olcksın diye bir kide yok, mesel bir klem etekle bile isterseniz ypbilirsiniz. Örnek veriyorum mesel üzerine bir tişört giyersin zımblı bir jen ceket giyersin, ltın spor ykkbı çekersiniz. Bktığınız klem eteği bile sportif çizgiye birzcık çekebilirsiniz. O yüzden slınd sınırı olmyn stillerden bir tnesi, çıkçsı her zmn giyebileceğiniz kpsül grdrobu oluşturun.

Onun üzerine kendi uygulybileceğiniz, stilden prçlr eklemeye çlışın. Bu rd bunun için çok fzl mrk vr. Zrsındn Koton işte lbileceğiniz bir sürü tonlrc mrk vr. Hepsi street hl uygun mrklr. Bu rd rhtlıkl orlrdn ldığımız her şeyi bu stile uygulybilirsiniz, m dediğim gibi bir stil edinmek istiyorsnız kendinizde bu kriter olmmlı. Öğrenciyseniz o zmn bşım üstüne m bir hyt belirliyorsunuz ve bu sitili tmmen hytınızd uygulmnız gerekiyors o bu stil değil, onu bştn söyleyim soğuk bir hvsı vrdır.

Dışrlrd dolştığınız için iddilı prçlr giyersiniz. Mesel sokk stilinin sıl mcı odur yni sokkt dikkti çekebilmek, sokkt bir stil oluşturbilmek, insnlrın bkmsını sğlybilmektir. Sokk stilindeki mç bu, bu yüzden de cool ve özgüvenli gözükürsünüz bu kesin olck şeylerden bir tnesi bundn sonrki stilleri de bu lt bşlıklrı kullnrk seçmenizi öneririm.

Mesel özgüveninizi gösterecek stillere doğru yönelmeleri, öneri, dış koşullr uygun bir stildir slınd ne demeye çlışıyorum, kt kt renk ypbilirsiniz. Hem bu sene çok trend. Bu rd bu kristl trendleri en çok tkip eden stillerden bir tnesi yni sokkt ne olmuş. Dünyd ne olmuş çok iyi tkip etmenizi öneririm. Özellikle londr mod hftsını ve Newyork mod hftsı’nd mutlk tkip edin ve bunlrın sokk stillerini de tkip edin. Orlrdki blogerlrı fln d tkip edebilirsiniz, ilhm lmk istiyorsnız bu konuy sonrdn geri geleceğim. Mutlk dışrıd koşturn insnlr için dediğim gibi cuting olyını kesinlikle ypmmızı tvsiye ederim.

Mesel ne gibi bir hırk giyip üzerine bir pnço giyip m içerisinde bir tne tişört giyip bir tyt giyip spor ykkbı giyip stil ypbilirsiniz. Böyle oldu mu mesel tıyorum bir kfeye girdiniz, sokkt oturcksınız. Evet ceketinizi çıkrtırsınız m içimizdeki sizi korumuş olurs ne bileyim bir tkıyl özellikle şllr sizin hytınız girebilir çünkü sokkt olduğunuz için genel olrk öğrenciyseniz bu şekildedir. Sıck soğuk frkı çok yşıyorsunuz, tıyorum bir nd boynunuz üşüyebilir, bu şeyi kullnbilirsiniz.

Omuzlrınız üşür üstünüze lırsınız yni çok fonksiyonel şeyleri kullnmy çlışın derim. İçinde kürkü oln yğmurluklr lbilirsiniz hem yğmurluk olrk kullnırsınız, içine kürkü tkrsınız, sıck hle getirebilirsiniz. Kullnbileceğiniz böyle hyt kurtrck şeylerden biri mesel içinden yğmurluk çıkn çntlr vr. Mesel o şekilde bir şeyler kullnbilirsiniz. Sokk stilinde ilhm vermek ve yrtıcı olmk çok önemli. Tbiki trendsetter dediğimiz bir stile ship olmk zorund değilsiniz m olbildiğince yrtıcı olbildiğince kendinizin vizyonunu gösterebileceğiniz şeyler ypmnızı tvsiye ederim.

Mesel neler ypbilirsiniz?

Eteklerin üstüne zımblr ekleyebilirsiniz, pullr ypıştırbilirsiniz, vey tişörtlerin ceplerini boyun kesebilirsiniz. Eteklerinin, pntolonlrın pçlrını kesebilirsiniz. Aslınd sınırsız ypbileceğiniz şey vr. Yni kendimizden vizyonunuzdn bir şey ktın çünkü öbür türlü sokk stili dediğimiz şeye ulşmzsın. Bunlr jenlerin rklrını mesel renkli boylrl boyyın. Ypbileceğiniz tonlrc şey vr ve klınızı kullnın. Yrtıcı olun, kopyl ypıştır ypmyın çünkü sokk stili dediğimiz şey slınd kopyl ypıştırdn ibret bir şey tmmen trend üzerine gittiği için bir nd geride klbilirsiniz.

Trendleri mutlk tkip etmeniz lzım. Dediğim gibi kopyl ypıştır sil olduğu için ond şunu gördüm ben gideyim ryım, şunu ypyım fln gibi bir stil olduğu için kendi vizyonunuzu koyun, eğerki tm olrk bu stile ship iseniz, vizyonumuzu ktrsnız çok şey kznırsınız.

Mesel nsıl öne geçebilirsiniz?

Dolbınızın dontın rkdşlr yni beğendiğimiz gözünüzün kldığı bütçenize uygun şeyleri dolbınızd toplyın ki ileride mesel iki sene sonr o prçyı giydiğinizde kimse ulşmmış olsun, m herkes onu çok beğensin bu çok önemli bir dety beğendiğiniz bir püsküllü deri ceket lıyorum şu nd gözüme çrptı d y d beyz bir ceket. Bunun gibi böyle iddilı, frklı rugn bir ykkbı mesel gibi şeyleri seçin kendinize. Çünkü sorcklr m bulmycklr. Bu d sizin vizyonunuzu gösterecek bir dım stil shibi olcksınız çünkü öngörüsüz bir sonrki sezonlrın d fikirlerini rştırın.

Seneye ne mod olck şimdiden indirimlerden onlrı kovlıyım. Seneye mod olck şeyleri dolbınız ekleyin bir bkın ki siz onu giydiğinizde evet mod olsun m kimse sizin prçnız ship olmzsın. Dolbınd mutlk olmsı gereken şeylerden biri jen, diğeri deri ceket diğeri de bir tişört ve swetshirtler bunlr olduğu sürece her şeyi style çevirebilirsiniz. Nsıl bu sezon mesel sten elbiseler çok trend sten bir elbisenin üzerine deri ceketinizi giyersiniz ltınd bir bbet vey spor ykkbı giyip tmmen sokk stiline çevirebilirsiniz. Elbisenizi vey sten elbisenin üzerine swetshirt giyebilirsiniz. Böyle oldum işte stil bmbşk bir yere giderek gibi kullnmış olursunuz. Aynı prçsı gibi görülmemiş olur içine boğzlı kzk giyen üstüne deri ceketini giyersiniz. Frklı kullnım lnlrı yrttığınız prçlrı lın.

Artık yptığınız şeyler yni kombinlerle berber bmbşk yerlere gidebilirsiniz. Stilinizi birde mutlk dolbınızd iddilı prçlr sürekli yni ldığınız prçlr, beğendiğiniz prçlrın dolbınızd böyle yüzde 40, yüzde 50 si iddilı prçlr olsun. Çünkü neden bzen mesel dh ykın olmk istersiniz. O iddilı prç ile stilinizi ynsıtbilirsiniz. Beyz bir jen giyersiniz beyz bir tişört giyip iddilı srı püsküllü ceket giyersiniz. Mesel öyle bir şey giydiğinizde slınd hiç çb hrcmdn çok güzel bir stil yklybilirsiniz.

Zmn d birzcık dh o n iyi gözükmek istiyorsnız ve sır dışı gözükmek istiyorsnız pyetli bir eteğin üzerine ceketi giyersiniz içerisin de işte simli bir bluz giyersiniz ve iddinızı ynsıtırsınız bir bkmışsınız ki ord bir mod yrtmışsınız bunlrı ypbileceğiniz için iddilı prçlr mutlk olsun, ve şöyle bir kide yok rkdşlr, bir tne iddilı prç vrs 2-3 tne iddilı prç giyemezsin diye bir kide yok böyle bir sınırlm yok. Eğer ki tşıybiliyorsunuz ve birleştirmeyi biliyorsnız mutlk, mutlk kullnın. Mesel gözünüze hoş geliyor iki iddilı prçyı birlikte kullnmk m uyguldığınızd çok doğru olduğunu düşünüyorsnız renklerle ypın bunu, yni koyu renk bir şeyle koyu renk iddilı bir ceketle koyu renk iddilı, bir pntolonu birleştirirseniz o kdr dikkt çekici olmz m sizin yine vizyonunu gösterir demek istediğimi nltbildim mi?

İddilı prç kullnbilirsiniz m sırdn renklerle ypbilirsiniz bunu. Bu rd sokk stili evet, birzcık dh toprk tonlrı birzcık dh doğl renkleri sever. Asker yeşilleri mesel çok sevebilir işte jen mvileri ve türevleri, beyzlr, kremler bu tip renkleri çok sever. Am bu demek değil ki siz renk kullnmycksınız elbette kullnbilirsiniz m bştn şğı mesel monokrom giyim ypmyın. Siz çok elegn bir kırmızı giymek yerine kırmızı bir deri mini etek giyip üzerine mesel jen ceket lıp içerisinde beyz bir tişört giyebilirsiniz.

Bu d sokk stiline yeter m ynı zmnd çok güzel iddilı bir prç d kullnmış olursunuz. İkinci iddilı prçmız burd mesel dizüstü çizmelerin olur. Mesel örnek veriyorum, dh fzl söyleyecek bir şeyim yok. Neden stil slınd sizin hyl gücünüze klmış bir stil sizin görüşünüze zevkinize göre şekillenecek. O yüzden olbildiğince görüşünüzü çık tutun. Sdece 1-2 tne blogger tkip ederek çok stil shibi gözükmeniz pek de mümkün değil. Özellikle dünyyı tkip etmiyorsnız bu sitili uygulybileceğinizi sl düşünmüyorum ve önünüze gelen her blogger mesel beyz bir tişört deri bir ceket bir jen pntolon giyiyor y işte o stil demek değil.

Bunu öğrenin ksesur işini söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü görüp görebileceğiniz en çok ksesur kullnbileceğiniz stillerden bir tnesi sl korkmyın. Miniml küçük ksesurlr kullnmk zorund değilsiniz. Olbildiğince iddilı büyük şeyler kullnbilirsiniz. Hiç kuşkunuz olmsın dediğim gibi şllr kullnbilirsiniz. Yğmur çmur çok gördüğün için bol bol şpk edinin şpk kullnbilirsiniz. Büyük hlk küpeler çok trend, onlrı kullnbilirsiniz. Mody yeni giren şeylerden bir tnesi pntolon zincirleri mesel çok fzl trend ynı zmnd sokk stilini çok fzl ynsıtıyor.

Onlr bkbilirsiniz bir ykkbı giymeniz gerekiyors şu nd trend oln kovboy botlrındn lbilirsiniz. Olbildiğince rht ykkbılr tercih edin m iddilı kesimler mutlk tercih etmeyi unutmyın. Çünkü siz sokk stiliyle ilhm vermemiz gereken bir stile shipsiniz tüller, fileler, desenler korkmyın, bol, bol bunlrıd kullnın bunlr işte, pyetler kullnbilirsiniz. Çünkü sizin sitilinizin bir sınırı yok, bir zrif stile ship bir insn gibi sınırlr içerisinde değilsiniz.

Siz çın gözünüzü çın iddilı diye küçük prçdn kçmyın ince topuklu ykkbı giyeceksiniz. Mesel üzerine bir elbise giyip belki feminen bir elbise giyip m üzerine bir swetshirt giyerek bütün orijinlliğini kırbilirsiniz. Elbisenin bu şekilde vizyonumuzu ktılımını görün, görsellerinizi güçlendirin. Aynı zmnd mesel ne ypbilirsiniz? Bir deri ceket giyip bütün fermurını çekip lttn elbiseniz ve ince topuklrınızl dışrıd gezebilirsiniz. Ypmmış olbilirsiniz bir ceket giyip bütün düğmelerini kptıp mesel yklrını dikleştirici kocmn hlk küpeler ve fötr şpk ile mesel destekleyebilirsiniz, sınırı olmdığı için rlrınd en yrtıcı olck stillerden birine shipsiniz. Ne kdr yrtıcı olursnız o kdr bu dönemi iyi nltırsınız illerdeki bütün stillerinizi belirlerken de bir o kdr dh çekici, bir o kdr d özenilen, bir o kdr dh insnlrın konuştuğu bir kişi hline gelirsiniz. Söyleyeceklerim bu kdr hoşçklın.

Yorum Yaz