Moda Haftalarından Stil Önerileri

7 GÜN 7 TREND

DÖRT BÜYÜK MODA HAFTASINDA ÖNE ÇIKAN TRENDLERİ HAFTANIN GÜNLERİNE BÖLDÜK, STİL TÜYOLARI EŞLİĞİNDE SERVİS EDİYORUZ.

İngiliz fotoğrfçı Thoms Sutton’ın 1861 yılınd çektiği dünydki ilk klıcı renkli fotoğrft ne olduğunu biliyor musunuz? Ekose bir kurdele. 16. yüzyıld Krl I. Jmes’in krısın gönderdiği hediyelik kumşlr rsındydı. 19. yüzyıld Avrup’dn Amerik’y büyük göçünü yptı; oduncu olrk bilinen yün ekoseli gömlek.

1924 yılınd Ameriklı Pendleton trfındn tsrlndı. Ekose-17 Sonbhr/Kış sezonund bir buklemun. Kendisini Kurt Cobin’in shnedeki hlinden esinlenen slş grunge hllerde de görmek mümkün;

Pul Smith örneğinde olduğu gibi evden çıkıp ofise gidecek, srtoryl, jilet gibi kesimlerde de. Toprk tonlrındki bu ekoseli tkımın stil shibi duruşunu destekleyen üç noktyı sylım;

PAUL SMİTH SALVATORE FERRAGAMO SALI TRİKO

Bknz: Pzrtesi tüyosunun ikinci mddesinde ‘gömlek yerine triko’ diyoruz. Bugün yeni bir gün. sizden de yeni hmleler bekliyoruz.

Pul Newmn. 1961 ypımı Pris Blues filminde, yün ceketinin içine giydiği klın kzk ve hırklrl kendini şehrin keskin soğuğundn korumkl klmdı; siyhbeyz filmin rtistik punını d rtırdı. İskndinv desenlilerden monokromlr. trikonun her türlüsüne ‘geç’ ışığının yndığı bu sezond. Slvtore Ferrgmo koleksiyonu sıkı örneklerden. Kretif direktör Mssimilino Giornetti. podyum yolldığı kzklrın renk ve desenlerinde Egon Schiele eserlerindeki detylrdn, kostn esinlendi. Koleksiyondki kzklr şhne, peki y örnek lınck tvır neydi? Kzk bu sezon şık kumş pntolonlrın ekürisi. Pilili. dr y d geniş pç, ’smrt csul bir görünüm için kzklrınızı terzilik görmüş pntolonlrl giyin.

Görüldüğü podyumlr: MSGM. Brunello Cucinelli. Crven. Chrles Jeffrey

ÇARŞAMBA MİLİTER

Mürekkep rengi ve kırmızı, omuz poletleri, metl düğmeler, botlrın içine sokuln dr pntolonlr, klın klplı heybetli pltolr… Militer terzilik nlyışının en güçlü refernslrı 19. yüzyıl Frnsız ve Rus ordulrının stili.

Bu otoriter stilin bugününe bktığımızd krşımızd Blmin ordusunu görüyoruz.

30 yşındki Frnsız tsrımcı Olivier Rousteing. celebrity’lerden oluşn eşrfını böyle tnımlıyor ve şöyle çıklıyor: Mod gresif bir şey. Fkt benim ordumd gresiflik yok. Bu dünyd epey zor zmnlr tlttım.

Bzı insnlr kim olduğumu, ne yptığımı, bkış çımı nlmdılr. Ben de kendi Blmin ordumu kurdum. Çünkü bir Blmin dünysı kuruyorsnız, bzen modellerden çok skerlere ihtiyç duyuyorsunuz.” Bu mesele. Rousteing’in klını hyli oylmış olck ki. bu sezon podyum d skerler gönderdi. Bu stilin günlük hyt en idel uyrlmsı, metl düğmeli, poletli lcivert pltolr. Kruvze olmsınd ekstr fyd vr.

Görüldüğü podyumlr: Dries Vn Noten. Jil Snder. Burberry. Thom Browne

[gllery ids=""]

Yorum Yaz