Kıyafet alırken nelere dikkat edilmeli?

kiyafet alirken nelere dikkat edilmeli 2

Kıyfet Seçerken Dikkt Etmeniz Gerekenler Tshirt, Gömlek, Kumş, Klıp

Öncelikle Bugün bşlıktn d nlycğınız gibi slınd birzcık bsic prçlr değineceğiz. Yni seçerken kumşlrın klıplrın nsıl dikkt etmeliyiz, neleri göze lmlıyız, nsıl lırsk dh uzun ömürlü olur ve doğru bir ytırım ypmış olbiliriz işte bundn bhsedeceğim m çok uzun bir yzı olsun istemiyorum. Böyle kpsül hp bilgiler içerisinde istiyorum. O yüzden size doğrundn bir şeyler nltcğım. O şekilde ilerleyeceğiz. Umrım yrdımcı d olur. Hemen bşlylım. Öncelikle hepimizin hsss noktsı oln şeylere bşlmk istiyorum. Beyz bir tişört bunun için de nsıl bir klıp seçmelisiniz? Nsıl bir yk seçmelisiniz? Birzcık ondn bhsedeceğim.

Büyük göğüslü iseniz bilinenin ksine her zmn v yk tercih etmelisiniz ki yön oluştursun. Hem göğsünüzü dh küçük göstermesin, hem boyunuzu dh uzun göstersin hem de vücut dengenizi çok dh iyi yrlsın. V yk slınd her kdın olbilecek yk tipi m eğer bir göğüs problemi yşmıyorsnız d 0 yk bir tişört d tercih edebilirsiniz. Onu d şöyle, kumşlrının likrlı olmsın dikkt edin. Yni yüzde 100 pmuklu kumş lmk çok d doğru syılmz. Neden böyle bir şeyden bhsediyorum? Pmuk slınd kumşlr rsınd en çbuk yıprnn en çok bozuln mteryllerden bir tnesi. Çünkü yüzde 100 doğl bir içerik m pmuk çbuk kırışn buruşn, sertleşen ve btrysı bozuln bir mteryl çok kötü bir cümle kurdum m siz beni nldınız rtık pmuktn dh kliteli, dh frklı kumş tipleri mevcut ve hepsi yüzde 100 doğl olrk mevcut.

[gllery ids="106013,106014,106015"]

Bunlrdn bir tnesi otel tişört zr d bulbilirsiniz. Ard 80 lirlık olnlrdn bkbilirsiniz. Eğlenceli otel tişört yzrsnız slınd önümüze bir sürü veri çıkck, mngoy bkbilirsiniz çok güzel. Size tvsiyem pmuktn rtık birzcık uzklşmmız lzım. H bu içerik olrk kullnbilirsiniz. Yni yüzde 30 pmuk içerikli geri klnı mesel bşk oln bir içerikte bir şey kullnbilirsiniz. Loser dediğimiz kumşt innılmz kliteli bmbu vrdır. Elde edilmiş yine doğl bir kumştır ve teknolojik bir kumş olduğu için de şöyle söyleyebilirim, çoğu zmn ütü gerektirmiyor, üzerinde krışmıyor, düşmüyor, yıkdık yıprnmyn bir kumş.

Bu yüzden bun verdiğiniz 80 lir ile slınd hem doğyı korumuş oluyorsunuz, çünkü çok fzl pmuk isrfındn kurtulmuş oluyorsunuz, bir tne pmuklu tişört ldığımız zmn 3-4 kez dh lmk zorund klıyorsun bozuluyor, tekrr lıyorsunuz işte srkm ypıyor. Koltuk ltlrı özellikle çbuk yıprnn bir kumş olduğu için slınd bştn bun 80 lir vermek size çok koymsın çok yüksek bir meblğ değil, o yüzden olbildiğince dh ekonomik dvrnmk istiyorsnız 5 tne pmuklu tişört lmk yerine bir tne otel tişört lmk çok dh mkul bir fiyt gelmiş oluyor slınd, o yüzden bun bkbilirsiniz. Ben de bunun siyhı ve hkisi mevcut pzrlrdn bunlrı bulbilirsiniz. Bütün çlışnlrımız önerdiğimiz lışverişi diyorum d bhsettiğim bir prçydı bununl bşlmk istedim. 0 yklr d Mngo, Sundecho d vr. Gidip Mngo koleksiyonlrın bkbilirsiniz.

Loser içeriklerin iç kısmılrın d krilik de mevcut. Çok yüksek dozjd bir krilik yoks bu kumşın birzcık dh kıcı birz dh yumuşk olmsını sğlıyor. Bu şekilde bir şey rıyorsnız oldukç yumuşk ve kıcı kumşlrdır. Am ilk önce krilik bulundurn prçlr d gidebilirsiniz. Viscose prçlr gidebilirsiniz. Viscose dediğimiz şeyi de şimdi beyz gömlekte söyleyeceğim. Aslınd viskon doğrusu m viskoz olrk d geçiyor. Viscose slınd viskozite dengeliyor.

Zten bizim pmuk giymemizin sebebi terimizi hem emsin vücudumuzu hv ldırsın. Viskon dediğimiz kumş d sizi temizlemiyor. Htt pmuktn yüzde 50 kdr dh fzl emecektir. Hem temizleyecek hem de vücudunuz nefes ldırck hv ldırck bir kumş o yüzden. Neden pmuklu bir kumş lmyın birincisi çok kırışcktır, ütü tutmycktır. Yşdıkç ypısı bozulcktır ve dik durduğu için de vücudumuzu birzcık dh klın gösterecektir. Bu tip bir kumş ise dh çok dökülen bir kumştır. Viskon dediğimiz kumş dh çok döküldüğü için vücudunuz d dns eder.

Bu yüzden de slınd olduğunuzdn sizi dh ince gösterecektir ve dh d sğlıklı bir kumş olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden biz konulr viscose nsıl yzıyors siz nldınız. Benim demek istediğim bir tnesi ypılm yolu, diğeri de kumşın dı slınd m ikisini de kullnılıyorum, ben bu rd Mngo d indiriminden lmıştım 90 lir indirim lışverişimi de söylemiştim.

Genel de pmuk içerikler m butik mrklrd ve yine Btikte rhtlıkl bulbilirsiniz. Şimdi bir şeyden dh bhsedeceğim. Dış giyim olrk swetshirtlerden bhsedeyim. Pmuklu kumşlr tbiki rlrınd en sğlıklı olnlrı bund hidrosel teknolojisi, yeni kumş teknolojisi, dh gelmedi. Bu yüzden lbileceğiniz en sğlıklı kumş yine pmuk olrk geçiyor. Çok fzl yıkmnızı tvsiye etmiyorum. Özellikle siyh olnlrı siyh içerikli deterjnlr d siyh koruyn deterjnlr ile yıkmlısınız. Pmuk çünkü çok çbuk boy tn ve mtlşn bir kumştır. Çok yıkmmnız şrtıyl pmuk lırsnız uzun ömürlü bir şekilde giyebilirsiniz.

Yni 3-4 sene rhtlıkl giyebilirsiniz bir süre sonr kzık gibi o yüzden olbildiğince z yıkyrk z kullnrk y d içine bir tişört giyip mesel sıl teninize değen şeyin tişört olmsını sğlrsnız bunu dh z yklmış olursunuz. Bu şekilde kullnırsnız pmuğu uzun süre kullncksınız. Dh yeni bir teknoloji çıkrs mutlk sizi zten bilgilendiriyor olurum m swetshirtlerde uzk durmmız gereken tek şey polyester kumşlı olnlrdn uzk durmlısınız.

İçeriğinde hfif olbilir. Mesel yüzde 30 kdr okey kbulümüz çünkü yüzde 30 kdr polyester kırışmyı d önleyecektir.

Bu rd klıplrdn bhsedeyim. Aldığınız klıplr şöyle dikkt etmelisiniz, uzun ömürlü ve sğlıklı ynı zmnd her zmn trend olbilecek her zmn dolbınız d sizi kurtrck bir şey rıyorsnız. Ne çok bol ve çok dr klıplr gitmelisiniz. Neden bundn bhsediyorum? Çünkü çok dr girerseniz muhtemelen onun d sezonu geçecek ve siz hfif bir kilo lm verme durumund o vücudunuz oturn şey dh d emnet durmy bşlyck.

O yüzden olbildiğince vücudunuz tm oturmyck m çok d bol olmyck. Çünkü bunun d modsı geçiyor. Kpsül grdrop istiyorum derseniz de ne çok bol ne çok dr tercih etmelisiniz. Bu rd swetshirtler de nltmk istediğim birkç şey dh vr. Ben size çok net olrk birz dh kıs modelleri ve belinde gizli lstiği oln modelleri tercih ediyorum.

Neden böyle tercih ediyorum? En ince yerim belimi vurgulmm lzım olduğundn dh ince gözükmekbilmek için vey olduğumu dh iyi ynsıtbilmek için beldeki lstiği çektiğinizde belinizin inceliği orty çıkck. Benim gibi bsenleri fzlys, özellikle bsen fzl oln insnlr önem vermem gerekirse özellikle de uzun ve belinde lstiği oln, yni bsen bölgenizde lstiği oln seylerden uzk durmlısınız. Çünkü onlr sizi olduğunuzdn dh klın gösterecek.

Aynı şeyi kzklr için de söyleyebilirim. Belin de böyle bsen ve göbek bölgesinde lstiği oln bir şey o kısmınız dh çok dikkt çekecek ve belinizi klın sizi dh kilolu gösterecektir. Bsen problemi çekiyorsnız bu tip uzun swetler giyebilirsiniz m bsen problemi vr diyorsnız birz dh kıs ve belinde yrlybileceğiniz bir lstik olmsın dikkt etmenizi öneririm.

Yorum Yaz