Laminant parke modelleri

Evlerin en önemli parçalarından biri şüphesiz laminant parkeler. Mekan kullanımında ferahlık sağlamadan, temizlik kolaylığına kadar bir çok avantaja sahip olan laminant parkeler mekanları daha da sıcak bir ortama çevirmeye de yardımcı olabiliyor.

Laminant parke kullanımı çok yeni değil. Ama günümüz şartlarına uyum sağlamaya başladıkların beri özellikle evler için laminant parke modelleri çokça tercih ediliyor. Birden fazla çeşidi olan parkeler arasında sanıyoruz ki en çok tercih edileni sudan etkilenmeyen malzeme ile üretilmiş olanları. Sudan etkilenmeyen laminant parke çeşitleri artık banyo gibi ıslak zemine sahip yerler içinde ideal bir seçenek oluyor. Banyolarda görmeye alıştığımız fayansların yerine sudan etkilenmeyen parkelerin tercih edilmesi ile de ev dekorasyonunda bir yenilik ve sıcaklık elde ediliyor.

Laminant parke renkleri dekorasyonu tamamlayacak bir çok renk seçeneği ile mekan sahiplerini mutlu ediyor. Kullanım alanları (hamamlar, saunalar, havuz kenarları vb.) geniş olan laminant parkelerde renk seçeneğinin fazla olması alımı da arttırıyor.

Bu kadar çok seçenek varken neye göre laminant parke alacağınıza dair de bir fikriniz olmalı. Öncelikle alacağınız parkenin sudan etkilenmemesi ve çizilmeye karşı dayanıklı olması önemli. Böylece laminant parkenizin ömrünü belirlemiş olabilirsiniz. Renk konusunda ise laminant parke modelleri arasında renk seçeneği iyice artmış durumda. Öncelikle mekanınızın dekorasyonunu ve mekanın boyutunu belirlemelisiniz. Küçük alanlarda açık renkli laminantların tercih edilmesi mekanın daha geniş görünmesine yardımcı olacaktır. Dekorasyondaki renkler uyum içerisinde olması da genel görüntü açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan biri.

Özellikle banyolarda açık renk laminant parke kullanımı göze çok hoş gelebilir. Malum banyolar genelde küçük alanlardır ve içerisine çamaşır makinesi, dolap girdiği zaman alan iyice daralmaktadır. Bu durumu yeni sudan etkilenmeyen parkelerde açık renk seçimi ile değiştirmeniz mümkün.

Laminant parke fiyatlarına bakarsak ise fiyatlar ortalamam olarak 12tl civarında. Fakat fiyat parkenin çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Sudan etkilenmeyen parke veya meşe ağacı parke gibi özel seçimlerinizde fiyat 40tl ve üzerine de çıkabiliyor. Sudan etkilenmeyen bir laminant parkeyi yaklaşık 42tl civarlarında bulmanız mümkün. Tabii indirimlere denk gelirseniz daha avantajlı fiyatları da bulabilirsiniz.

Laminant parke markalarında öne çıkan markalarda; Çamsan, Floorpan, Trendyfloor, Trendywoodline markaları.

Laminant parke modelleri ResimleriYorum Yaz