Genç Stil İkonu Jeanne Damas

Hemen hüzünlenmeyin. Yz sonrsı, kış öncesi bu en güzel r dönemi hytımızı, grdıroplrımızı, stilimizi ve hyllerimizi yenilemek ve henüz görmediğimiz yerlere seyht etmek için fırst bilebiliriz.

24 yşındki stil ikonu Jenne Dms’l çok özel bir 3K MODA çekiminde buluşup stil ‘sırlrını” öğrendik.

Büyük beden bürümcük bluz, MANGO. Yüksek bel şort, SANDRO. “Amulette” kolye, CARTIER. Ç ivili sndlet, BIRKENSTOCK.

Stil ikonu Jenne Dms cezbedici detylr, fotoğrf, sinem, mod, yeni projeler hkkınd konuşmk ve 3K MODA çekimi için Ispny’nın seksi şehri Mdrid’i ziyret ediyor. Her dımı Frnsız tdınd.

Croline de Migret, “How to Be Prisin Wherever You Are” isimli kitbınd Jenne Dms’ yer verdiyse demek ki bildiği bir şey vr. Onu görür görmez yüksek bel jen trendinin klımızdn geçme nedenlerinden birkçını sırlylım: 24 yşınd kendine hs duruşuyl (grdırobund 200’den fzl pntolonu olduğunu itirf ediyor) pek çok kdını özendiren Prizyen czibesi, onu mükemmel Frnsız büyüsünün vücut bulmuş hline getiren 70’lerin Jne Birkin, Chrlotte Ginsbourg ve Lou Doillon rsı krizmtik trzı, Mont Blnc’ tırmnırken dedesinin giydiği kışlık ceketi (nı tşıyn kıyfetleri çok seviyor), miniml bir çnt, (koleksiyonunu yptığı) 70’ler hvsı tşıyn topuklu botlrı.

İÇGUDU MESELESİ

Kendi Instgrm hesbınd (@jennedms) ve 15 yşınd çtığı, tkipçilerine şhsi günlük yşm şeklini ynsıttığı shneleri içeren online günlüğünde (jennedms.tumblr.com) hytındn dh özel nlr görülebilir. Dms, “Burd tecrübelerimi ynsıtıyorum ve fotoğrflr rcılığıyl bkış çımı insnlr gösteriyorum. Böylece hytı benim gözlerimden inceleyebilirler. Pylşımlrımın hepsi tmmen içgüdüsel” diyor.

Eğlenmek için Mngo’nun hitleri ve kendi stilinden prçlrı bir ry getirdikleri koleksiyonu nltıyor: “Mskülen dokunuşlr ship feminen ve ynı zmnd şık, koly, sezon uygun ve kesinlikle 70’ler hvsı tşıyn bir stil olrk trif edebilirim. Çok Jne Birkin… Zten benim hep kullndığım gömlekler (elbiselerin üstüne tercih ediyorum) ve ynı zmnd birz Chrlotte Ginsbourg; yni her gün giyilebilecek şeyler. Sn uygun olnı bulduğund elinin ltınd tutmlısın. Giyinmek bir duruş meselesidir.” Bu nedenle grdırobundn mskülen blzer’lr, yğmurluk ve topuklu ykkbılr eksik olmuyor. Dms, “Onlr tpıyorum” diyor, özellikle bu son sezondkilerden bhsederken: “Yüksek y d lçk topuklu frk etmez; jen pntolon ve tişört gibi sde ikiliyi şık hle getirmek için güzel bir ykkbı yeterlidir.”

Yeni sezond jenler, Mngo’nun olmzs olmz prçlrı: “Bsic’lerine byılıyorum. Kişilikli, fzl mod olmyn giysiler ve trzım çok uyuyorlr. İpli ve beyz olnlrı gözüme kestirdim. Çok efil efil ve beni çok nltıyor. Tm bir Birkin (gülüyor). Yz bitmeden bu tonlrd ve topuklu vey çık bir ykkbıyl giymek en şık seçenek.”

ÖZEL SEÇİMLER

Boho trzı geniş elbiseler, denizci bermudlr, İbiz trzı üstler, Akdeniz tdınd gömlekler. “Beyz yrı trnsprn gömleği” seçiyor: “En sevdiğim. Bunu mini şortl, jen de olbilir y d sıck hvlrd tmmen çıplk tene giymeyi düşündüm! Neden olmsın?” Grdırobundki İspny’d üretilmiş prçlr A.P.C., Courreges, Vness Sewrd ve Rouje imzlrını tşıyor. “Rouge, en sevdiğim ruj rengi. İçindeki G’yi Jenne’nin J’siyle değiştirince orty çıktı” diye nltıyor. Çok Prizyen bir trz: “Sokkt gezen insnlrdn ilhm lıyorum; nnemden, rkdşlrımdn. evet, gerçek modeller onlr.”

Dms’ın tutkulrındn biri de iş y d eğlence mçlı seyhtler. Tokyo en ilgisini çeken şehir m Ciudd de l Luz hl özel klmyı sürdürüyor. “Ord evdeymiş gibi hissediyorum. Bu yüzden bir süre sonr mutlk ory dönmeye cn tıyorum. Işıklrın byılıyorum; mimrisine, insnlrın. Muhteşem bir kent. 20 yıldır Le Mris Mhllesi ykınınd yşıyorum: çok skin ve ynı zmnd çok cool. Am şu sır değişiklik ypıp Piglle vey Avenue Montigne’e tşınmyı düşünüyorum.

Dh çok gürültü ve insn rıyorum.”

Kybolmk ve Clown Br vey bbmın restornı oln Chez Phi-lou’ye yemeye gitmek. Bir şeyler içmek için Aux Deux Amis vey L Pointe du Grouin’i tvsiye ederim. Ve Mrche d’Aligre pzrı, pzr günleri bir şeyler tıştırmk için mükemmel.”

Jenne Dms, uzun süren kşm yemeklerini ve rkdşlrıyl restornlrd vkit geçirmeyi çok sevse de ylnızlığın yeri ond yrı. “Kendi kendime bir şeyler ypmnın tdını çıkrıyorum. Mesel etrfımdki objelerin vey gezdiğim yerlerin fotoğrfını çekmek gibi. Frklı tecrübeler yşmktn hoşlnıyorum. Profesyonel nlmd d bu böyle. Bu nedenle yönetmen Guillume Cnet ve ‘L Vie en Rose’ filminin bşrol oyuncusu hyt rkdşı Mrion Cotillrd’l ‘Rock’n’Roll’ ve Chrles Gue-rin Surville’le ‘L Sincerite’ filmini çektik.” Bu muhteşem sntçılrın ynınd bu kdr becerikli görünmeyi nsıl bşrdığını soruyoruz. “Yni, bilmiyorum! (gülüyor) Bence işin sırrı doğllık ve spontn, yni kendin olmkt ytıyor.”

JEANNE’IN EN GÖZDE PARİS ADRESLERİ

“Ysmine Eslmi iç çmşırı dükknınd ve L Mode Vintge’d en iyi ikinci el kıyfetleri buluyorum. En sevdiğim şey Sint-Germen’de yukrıdn şğı doğru yürüyerek kitpçılrd

“BEN BLOGGER DEĞİLİM; KENDİMİ EĞLENDİRMEK İÇİN SEYAHAT ETMEYİ VE BANA İLHAM VEREN ŞEYLERİN FOTOĞRAFINI ÇEKMEYİ SEVİYORUM”

[gllery ids=""]

Yorum Yaz