Beymen Bemoji

21’iııci yüzyılın evrensel lfbesi emoji’ler dh “mod” bir hle dönüşse nsıl olurdu? Bu sorunun ynıtını sosyl medyyı sllyn Beymeıı’in Bernoji dünysınd buluyoruz.

Emoji dili, duygulrımızı ifde etme biçimimizi değiştirdi ve 21’inci yüzyılın evrensel lfbesi olrk vrlığını sürdürüyor. Beymen’in kretif ekibi durum kendi eğlenceli ve genç dokunuşlrını ktrk “Bemoji’ler”i yrttı. Bunun için Ingiliz illüstrtör Kte Philipson’l iş birliği yptılr. Sosyl medyyı sllyn bu hreketi Beymen Mrk ve iletişimden Sorumlu Mrk Müdürü Elif Tellloğlu ve illüstrtör Kte Philipson’l konuştuk.

3K: Bemoji projesi nsıl doğdu?

ELİF TELLALOĞLU: Birkç sezondur özellikle Beymen’in gençleşen mrk yüzünü ifde edecek konseptleri tercih ediyoruz. Emoji’ler bir süredir rdrımızdydı, günlük iletişimimizin vz-

geçilmezi hline geldiler, hepimiz duygu ve düşüncelerimizi emoji’lerle nltmy bşldık. Dünyc ünlü pek çok mrk emoji’leri pzrlm ve iletişimde kullnıyor. Biz de bu sezon “emojice” konuşmy krr verdik ve Beymen Bemoji doğdu.

3K: Kte Philipson’l çlışmy nsıl krr verdiniz?

E.T.: Reklm jnsımız Rfineri bize Ingiliz illüstrtör Kte Philipson’ı önerdi ve çlışmlrını çok beğendik. Kte çok genç bir sntçı, bu sebeple hem bu dünyy ykın olcğını hem de çizgisindeki pop rt trzın ve mody ykınlığının bizi doğru şekilde ynsıtcğını düşündük. Dönemsel güncellenecek Beymen Bemo-ji’ler, bşlngıç için mod, duygulr, lifestyle, doğ, tipogrfi gibi frklı ktegorilerden 300 frklı ve eğlenceli illüstrsyondn oluşuyor. Bu tsrımlrı içeren Beymen Bemoji uygulmsını Apple Store ve Google Ply’den ücretsiz indirilebilirsiniz.

3K: Çizim stilinizi nsıl tnımlrsınız? Bunu Beymen Bemoji’ye nsıl dpte ettiniz?

KATE PHILIPSON: İddilı çizgilerden oluşn pop rt bir yklşımım vr. Gölgelendirme ve renk kullnmyı seviyorum. Aynı zmnd sde ve temiz çizgilerden hoşlnıyorum.

3K: Mod ve illüstrsyon sntı son zmnlrd çok sık kesişiyor. Bu konud ne düşünüyorsunuz?

K.P.: Mod ve snt iş birliklerini zihin çıcı buluyorum. Fkt benim çlışmlrım bkrsnız bugüne kdr lıştığımız mod illüstrsyonlrının dışınd bir çizgileri olduğunu görürsünüz. Dolyısıyl Beymen’in sunduğu yüksek mod mrklr eşlik edecek çizimler ypmk benim için çok zevkliydi.

KİŞİSEL DOKUNUŞLAR

3K: Artık her şeyi kişiselleştirdiğimiz bir dönemdeyiz, emoji’lerin de bu durum yk uydurmy bşldığını düşünüyor musunuz? E.T.: Kesinlikle evet. Modumuzu, sevincimizi, öfkemizi en iyi onlrl ifde ediyoruz. Önümüzdeki dönemde emoji’lerin dh d kişisel dokunuşlr ypmmız izin veren versiyonlrının çıkcğını düşünüyorum.

3K: Bemoji’ler Beymen-17 sonbhr-kış koleksiyonun nsıl ynsıdı?

E.T.: Bemoji dünysı gerçek bir dery. Konuştukç, içine girdikçe kendi rmızd “sky is the limit” demeye bşldık. Bu sezon vitrinlerimizden sosyl medy hesplrımız, ilnlrımızdn mğz içi uygulmlrımız ve ürün ekibimizle geliştirdiğimiz ürün setine kdr tüm iletişim çlışmlrımız Beymen Bemoji’yle gerçekleşecek.

3K: Mod dünysının emoji’lerle kesişmesi hkkınd neler düşünüyorsunuz?

E.T.: Mod dünysının en çok etkilendiği ve beslendiği lnlrın bşınd snt ve yşm trzlrındki trendler geliyor. Ayrıc doğsı gereği mod senede birkç def değişi-

KISA KISA BEYMEN BEMOJİ

Beymen Bemoji’de 3UU frklı çizim bulunuyor.

1 Hepsi Kte Philipson imzlı. Sntçının pop rt yklşım Beymen Bemoji’lerin çizgisini oluşturuyor.

1 Beymen Bemoji’yi indirmek için App Store y d Google Ply’den rtbilirsiniz. Bu pop kültür, illüstrsyonlr ve emoji’ler birkç sezondur tsrımcılrın d epey beğendiği ve ilhm lrk koleksiyon-lrm tşıdıklrı ikonikler hline geldi. Emoji’ler tsrımlrı dh eğlenceli hle getirirken yine yükselen bir eğilim oln kişiselleştirmeye zemin sğlıyor, bu etken mod ve snt için çok keyifli bir buluşm lnı yrtıyor.

3K: Kişisel olrk fvori Bemojiniz nedir?

K.P.: Ellerin klp şeklini yptığı emoji, fvorim! Beymen için çizdiğim ilk Bemoji’ydi.

Knd’d bulunn McCord Müzesi, “Elegnz: Itlin Fshion From 1945 to Tody” (Zrfet: 1945’ten Bugüne İtlyn modsı) sergisiyle Missoni’den Gucci Bmboo çnty İtlyn modsının kilometre tşlrını onore etti. Bu sergiden ilhm lrk İtly dışınd Frnsız, İngiliz ve Amerikn modsının ikonik dımlrını nıyoruz. Knd’y gitmeden 3K Türkiye sınırlrınd lüksün uluslrrsı yolculuğun tnıklık edin.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz