Mavi Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Bir insanın yüzüne baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken gözlerdir. Gözler; insanın duygu hallerini en iyi yansıttığı yeridir. Gözler her zaman en iyi hissettiğimiz anları yansıtmaz olumsuz giden bir durum karşında da bir şey söylemesine gerek yoktur insanın. Gözler gereken mesajı verir. Öfkeliyse öfkesini, acı çekiyorsa acısını, üzülmüşse üzüntüsünü kişinin gözlerine bakarak anlamak mümkündür. Bu kadar net biçimde bakışıyla her şeyi anlatabilen gözlere de gereken değeri vermek, gereken itinayı göstermek gerekir. Gözlerin ihtiyacı olan onların alımlı görünmesini sağlayacak, bakışında ki anlama derinlik katacak birkaç bilinçli adım atılarak yapılacak göz makyajından geçer.

Gözlerin bir insan üzerinde ki etkisinden bahsettik. Her insanın göz rengi genetik kodlamalar sebebiyle aynı değildir. Esmer olarak bilinen koyu ten rengine sahip insanların göz renkleri yine genetik kodlarla geneli siyah, koyu kahverengidir. Sarışın olarak bildiğimiz ten rengi olan insanlar açık ten rengine sahiptirler genellikle yeşil, ela, çok nadir olarak siyah ve mavi gözlüdürler. Ten ve göz renklerimiz yapacağımız göz makyajında bizzat rol oynar ve seçeceğimiz renki kozmetik ürünlerinden göz makyajı için olan ürünleri direk etkiler. Bu sebeple göz makyajı yapmadan önce örneğin; mavi gözlüler ne renk ürünler seçmeliler ve mavi gözlüler makyaj yapmak için nelere dikkat etmeliler?

Mavi gözlüler için makyaj yapmak, sanıldığı kadar zor değildir. Cilt tenlerine ve tiplerine uygun tonda edinecekleri temel makyaj malzemeleri ile mavi gözlüler makyajlarını rahatlıkla yapabilirler. Tenlerine uygun tonda fondötenle başlayan makyaj öncesinde cilt bakımını yapmalarını hatırlatmakta fayda var. Fondotenle başlayan makyaja, göz makyajı ile devam edilir. Gözleri mavilerin göz makyajlarında dikkat edecekleri birkaç önemli detay yapılacak makyajın abartılı durmamasını ve keyifle kullanmasını sağlayacaktır.

Mavi gözlüler gün içinde kullanacakları bir göz makyajı yapıyorsa gün ışığına uyumlu lila ve tonlarını tercih etmeleri önerilmekte. Diğer yandan gece saatlerine denk gelen bir bir göz makyajı yapmak istedikleri zaman seçilecek tonların altın, metalik, gümüş, bronz tonları olması gece ışığına uygun duracak ve gece boyu mavi gözlerle uyumlu bir göz makyajınız olacaktır.

 

Yorum Yaz