Makyajda Kapatıcı Nasıl Kullanılır ?

Makyaj yapmayı, daha güzel görünmeyi ve dikkatli bakışları üzerine çekmeyi her kadın sever, bazı kişiler kendileri için makyaj yaptıklarını söyleseler de işin aslı, başkalarına güzel görünmektir. Makyaj yapmak başlı başına bir sanattır ve iyi yapıldığı zaman, çok da etkili olmaktadır. Ama makyaj yapmanın kurallarına uyulmalı ve üstünüzde eğreti duran veya çok abartılı bir makyaj yapmaktansa makyajsız gezmeyi tercih etmelisiniz.

Makyajın kalıcı olması için mutlaka kapatıcı kullanmanız gerekmektedir, yoksa süreceğiniz far, allık veya diğer kozmetik ürünleri kısa zamanda uçacak ve siz makyaj yapmamış bir hale geleceksiniz. Makyajda kapatıcı kullanımı için cildinizin göz çevresi ile yüz etrafına süreceğiniz kapatıcıların farklı olması gerekir.

Gözaltı kapatıcılarının cildimizden bir iki ton daha açık renklerde olmasına özen göstermeliyiz, çünkü göz çevrelerin her zaman normalden daha koyu renklerdedir. Çok açık renkli kapatıcı kullanırsanız, göz çevrenizdeki bütün kusurlar ortaya çıkacak ve sizi olduğunuzdan daha çirkin gösterecektir, kapatıcıların renk seçimi bu yüzden çok önemlidir. Makyajda kapatıcı kusurların gizlenmesi için de gereklidir.

Çok kalın olmayan, bulabilirseniz likit kapatıcıları deneyerek ne kadar etkili olduklarını görebilirsiniz. Piyasada satılan ve değişik fiyatlara sahip olan kapatıcıları biraz deneyerek karar vermeniz olasıdır.

Fondöten kullanımı da bir nebzeye kadar kusurları giderici etki gösterebilir ancak yeterli olmaz. Renk ve tonunun belirlediğiniz kapatıcının uygulanması da en az bunlar kadar önem taşır, yedirerek sürmeyecekseniz hiç kullanmayın daha iyidir. Kapatıcı kullanımı bu anlamda çok önemlidir, iyice cildinize yedirerek yapacağınız uygulamanın ardından allık ve far kullanımına başlayabilirsiniz.

Makyajda kapatıcı kullandığınızda, kapatıcınız kalın ise, önce bir krem sürümeniz ve onun üzerine az bir parça kapatıcıyı yaymanız daha güzel sonuçlar almanıza neden olacaktır. Parmaklarınız içinde en hafif dokunabilen yüzük parmağıdır ve onunla yavaşça dairesel hareketler ile kapatıcıyı sürmenizde yarar vardır. Kapatıcıyı göz çevrenize uygularken, üst göz kapaklarınızı da sakın unutmayın. Üzerine süreceğiniz pudra sayesinde, kapatıcınızın sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Gün içinde makyaj tazelemek için zaman bulamıyorsanız, hafif bir pudra ile bütünlük sağlamanız gerçekleşir.

Yorum Yaz