Balık etek gelinlik modelleri

Pret--porter’nin geleceğini nsıl görüyorsunuz?

Pret--porter, üç yol yrılıyor. Öncelikle sokğı bz ln, birz yrtıcı, fzl phlı olmyn Blık etek gelinlik modelleri ve gelip geçici kıyfetler vr. Öbür trftn, görmeye ihtiyç duyduğumuz, rzulrı okşyn, her zmn kendini yenileyen ve bşrıyı elinden hiç bırkmyck olnlr: Chnel, Hermes, Sint Lurent, Dior y d Prd gibi modevleri… Bu ikisinin rsınd, beni en çok endişelendiren “sdece olduklrı şey yüzünden phlı “, yrtıcı olmk isteyen fkt olmynlr duruyor. Ve ne yzık ki bunlrdn çok vr. Bunlr y kpncklr y d bir şekilde strteji değiştirmek zorund klcklr. Y btck y çıkcklr.

Elif: Bu çizdiğiniz mnzr bizi nereye götürecek?

Bunlrın yerini lck yeni bir pret--porter kolu oluşbilir. Fzlsıyl yrtıcı, ulşılmsı pek de koly olmyn, özel, frklı ve orijinl Blık etek gelinlik modelleri inncım vr. Ruh ship koleksiyonlr yrtn mrklrın dünyd 400 değil m sdece belki 40 tne butikleri bulunuyor. Y d e-butik yoluyl stış ypıyorlr. Bu tsrımcılr, Azzedine Ali’mn küçük çocuklrı gibi. Sokğ pek ykın olduklrı söylenemez. Mesel sessizce ilerleyen Alexndre Vuthier. Düzgün ve güler yüzlü. Bşrıyı yklr yklmz burnu klkn tsrımcılr innmıyorum. Gülümsemenin zyıflık olduğunu düşünüyorlr. Bu gerçekten korkunç!

Bu tsrımcılrın koleksiyonlrı neden dh gizli çıkıyor ve neden bu kdr phlılr?

Vr oln bir şeyi yeniden üretmek istemiyorlr. Dh sır dışı olmyı mçlıyorlr. Reklm ypck bütçeleri de yok. Dolyısıyl medy üzerinde bskı kurmycklrını biliyorlr. Dergilere ihtiyçlrı vr, çünkü sdece web üzerinden güzel bir imj yrtmzlr, e-butiklerine kullnıcı çekmek için blogger’lrı etkilemeye çblıyorlr. Bu tsrımcılrın özellikle istediği şey, Rf Simons, Hedi Slimne, Phoebe Philo y d Ann Demeulemeester gibi isimlerin izinden giderek eğlenceli özel bir hyt sürerken profesyonel hırslrını ttmin etmek… Kendine it hyt gerekliliği şimdi gençliğin ve temiz yşmm simgesi hline geldi. Bzı mrklrın shipleri bunu nlmkt zorluk çekiyor.

Dior’ rtistik direktör seçimi konusund tvsiyeniz nedir? İkinci bir tölye kurmsını y d John Gllino gibi dh genç ve Instgrm’d bolc tkipçiye ship bir tsrımcı bulmsını tvsiye ederdim. Çünkü bence en özümsenebilen seçenek bu…

[gllery ids=""]

Yorum Yaz