Balık etek gelinlik modelleri

Pret-a-porter’nin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Pret-a-porter, üç yola ayrılıyor. Öncelikle sokağı baz alan, biraz yaratıcı, fazla pahalı olmayan Balık etek gelinlik modelleri ve gelip geçici kıyafetler var. Öbür taraftan, görmeye ihtiyaç duyduğumuz, arzuları okşayan, her zaman kendini yenileyen ve başarıyı elinden hiç bırakmayacak olanlar: Chanel, Hermes, Saint Laurent, Dior ya da Prada gibi modaevleri… Bu ikisinin arasında, beni en çok endişelendiren “sadece oldukları şey yüzünden pahalı “, yaratıcı olmak isteyen fakat olamayanlar duruyor. Ve ne yazık ki bunlardan çok var. Bunlar ya kapanacaklar ya da bir şekilde strateji değiştirmek zorunda kalacaklar. Ya batacak ya çıkacaklar.

Elif: Bu çizdiğiniz manzara bizi nereye götürecek?

Bunların yerini alacak yeni bir pret-a-porter kolu oluşabilir. Fazlasıyla yaratıcı, ulaşılması pek de kolay olmayan, özel, farklı ve orijinal Balık etek gelinlik modelleri inancım var. Ruha sahip koleksiyonlar yaratan markaların dünyada 400 değil ama sadece belki 40 tane butikleri bulunuyor. Ya da e-butik yoluyla satış yapıyorlar. Bu tasarımcılar, Azzedine Alaia’mn küçük çocukları gibi. Sokağa pek yakın oldukları söylenemez. Mesela sessizce ilerleyen Alexandre Vauthier. Düzgün ve güler yüzlü. Başarıyı yakalar yakalamaz burnu kalkan tasarımcılara inanamıyorum. Gülümsemenin zayıflık olduğunu düşünüyorlar. Bu gerçekten korkunç!

Bu tasarımcıların koleksiyonları neden daha gizli çıkıyor ve neden bu kadar pahalılar?

Var olan bir şeyi yeniden üretmek istemiyorlar. Daha sıra dışı olmayı amaçlıyorlar. Reklam yapacak bütçeleri de yok. Dolayısıyla medya üzerinde baskı kuramayacaklarını biliyorlar. Dergilere ihtiyaçları var, çünkü sadece web üzerinden güzel bir imaj yaratamazlar, e-butiklerine kullanıcı çekmek için blogger’ları etkilemeye çabalıyorlar. Bu tasarımcıların özellikle istediği şey, Raf Simons, Hedi Slimane, Phoebe Philo ya da Ann Demeulemeester gibi isimlerin izinden giderek eğlenceli özel bir hayat sürerken profesyonel hırslarını tatmin etmek… Kendine ait hayat gerekliliği şimdi gençliğin ve temiz yaşamm simgesi haline geldi. Bazı markaların sahipleri bunu anlamakta zorluk çekiyor.

Dior’a rtistik direktör seçimi konusunda tavsiyeniz nedir? İkinci bir atölye kurmasını ya da John Galliano gibi daha genç ve Instagram’da bolca takipçiye sahip bir tasarımcı bulmasını tavsiye ederdim. Çünkü bence en özümsenebilen seçenek bu…

Balık etek gelinlik modelleri Resimleri
gelinlik modelleri ıçin tıklayınızgelinlik modelleri Balık Etek Gelinlik Modelleri | Gelinlikler | Engin ModaVakko Balık Etek Gelinlik Modeli »gelinlik modelleri gelinlik modelleri09 09PronoviasBalık Etek Gelinlik Modelleri-Pronovias Wedding gelinlik modelleri ıçin tıklayınızgelinlik modelleri gelinlik modelleri ıçin tıklayınızgelinlik modelleri balık etek gelinlik modelleri | Binkelam.com2014-Balık Gelinlik Modelleri - Kadın,Aşk,Moda,SağlıkBalık Etek Gelinlik Modelleri - 1 - 3458Dekoratif ranza modelleri » Yarım balık gelinlik modellerigelinlikler

Yorum Yaz