Balık Etli Bayanlara Yakışan Elbise Trendleri

Kilo konusunda henüz vücudun alarm vermediği ancak sağlık otoritelerinin yayınladığı kilo boy oranına göre biraz daha fazla kilosu olanlara balık etli unvanı verilir. Aslında bu tabirdeki ironiye göre balık etinin faydaları olduğunu düşünürsek biraz fazla kilonun sağlık açısından da artıları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Balık etli bayanların seksapel açıdan çok daha gösterişli olduğu ve kıyafetleri de çok daha iyi taşıdığını söyleyen moda otoriteleri sıfır beden manken furyasına inat bu tip vücuda sahip kadınlara da oldukça özel tasarımlar yapıyorlar.

Balık etli bayanlara yakışan elbise modellerine geçtiğimizde bazı butiklerde bu tasarımların yer almadığını üzülerek söyleyebiliriz. Aslında kendinize yakışacak elbise modelini bulmadan önce vücudunuzda neyi saklamak ve neyi öne çıkarmak istediğinizi iyi bilmelisiniz. Öncelikle toplu kadınların moda stratejisi omuz hattını dik tutarak zarif bir profil oluşturmak ve ayrıca vücudun alt bölgesindeki fazlalıklara dikkat çekmek yerine silueti dengeleyici detaylara daha fazla yer vermek olmalıdır.

Ne çok ince ne de çok kalın olmamak kaydıyla orta sertlikteki bir kumaştan dikilen dökümlü modelleri ya da sırt dekoltesi bulunan, diğer kısımları oldukça sade düz renkteki bir modeli rahatlıkla tercih edebilirler. Büyük beden kadın kıyafetlerinde kalçanın daha dar ve bacak boyunun daha uzun gözükmesi için etek boyunun dizde ya da diz üstünde olması isabetli bir seçenektir.

Sezonun trendleri arasında yer alan alt ve üst parçanın farklı renklerde olması kilolu kadınların en büyük kurtarıcısıdır. Bu trendi kendinize uygun bir şekilde devam ettirmek için etek kısmının koyu renklerde olmasına, üst kısmının ise açık tonlarda olmasına özen gösterin. Doğru ve çarpıcı bir görünüm için ayakkabı seçimi de en az elbise seçimi kadar önemlidir.

Kalçayı dik, bacakları uzun ve bedeni daha ince gösteren topuklu ayakkabılar arasında ince burunlu stilettoların sizi her zaman çok etkileyici göstereceğini söyleyebiliriz. Ancak ayakları taraklı kadınların bu görüntüyü kamufle edebilecekleri daha kapalı modellere yönelmeleri gerektiğini de hatırlatalım. Son olarak takı konusunda da dikkati üst bölgeye çeken kısa kolye ve broş kullanılmasının doğru bir tercih olduğunu ekleyelim.

Balık Etli Bayanlara Yakışan Elbise Trendleri ResimleriYorum Yaz