dövme modelleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda hayatında kalıcı değişiklikler isteyen bayanlar için dövme modellerini inceledik.dövme modellerinde renkli dövmelerin yerine klasik siyah yada çok az renklendirilmiş dövmelerin fazlasıyla tercih edileceğini görüyoruz. Özellikle daha küçük dövme çeşitlerinin el parmaklarında, ayak bileklerinde, göz çevresinde, boyunda, kolda, dirsekte, omuzda ince bir detay olarak görmek mümkün olacak.

dövme modelleri arasında en sık tercih edilen modellerin başında Kemal Atatürk imzası geliyor. Ulu önderimizin imzasını büyük bir gururla uzun yıllar taşımak isteyenlerin fazla düşünmeden vücutlarına yaptırdıkları bir model. Öncelikle kolda tercih edilen Kemal Atatürk dövme modeli bu yılın en hit modelleri arasında yerini alacak.

Son yıllarda revaçta olan kollarda ve ayak bileklerinde bileklik şeklindeki dövmeler bu yılda dövme trendleri arasında yerini alıyor. Bu bileklik şeklindeki dövmeler desenlerden çok yazı şeklinde kullanıldığı görülüyor. Dikkat çekmek isteyen bayanların dövme modasında gizemli ve dikkat çekici bu dövme çeşitlerini sıklıkla kullanacaktır.

bayan dövmeleri arasında daha çok küçük boyutlarda ki dövmeleri görüyoruz. Minik yıldızların bazen tek başına bazen ise yanyana bir grup oluşturulacak şekilde kullanıldığı dövmeler bu sezon yine favoriler arasında olacağa benziyor. Son dönemlerde bu minik yıldız  dövmelerden Hülya Avşar’da dudağının altında kullanmıştı.

Bu sezon dövmeleri arasında şık sırt dövme modelleri de dikkat çeken modeller arasında. Boyun bölgesinden sırta kadar uzanan bölgede uygulanan minik dövmeler hem bayanların hem erkeklerin tercih ettiği dövmeler arasında. Bunun dışında alyans kullanmaktan hoşlanmayan çiftler için alyans görünümünde parmaklara işlenen dövmeleri de bu yıl çiftler tercih edeceğe benziyor. Aşkı vurgulayan el dövmeleri arasında aşkı arayanlarında yüzük parmaklarında alyans yerine aşkı aradıklarını anlatan kelimelere rastlamak mümkün.

Bu sezonun dövme modasında yine meleklere rastlamakta mümkün olacak. Her dönem vazgeçilmez arasında yer alan melekleri bu yılda gerek kollarda gerek boyunlarda görmek mümkün. Sezonun bir başka modası ise, yine ayaklara ve ayak bileklerine uygulanan dövmeler. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen bu dövmeler, plajlarda hanımların dikkat çekiciliğini arttırıyor.

dövme modelleri ResimleriYorum Yaz