Sağlıklı Beslenme

Mevsimlerden yz, güneşin denizin zmnı. Aynı zmnd birz d kndki lkolün rttığı zmnlr. Alkol, vücutt şekere dönüşmesinin ynı sır östroen seviyemizi de yükseltici etkiye ship. Yni sdece yğlnmk değil hormonl dengemizi de bozuyor. Alkol ynı zmnd östrojen hormonu yükseltici etkisi nedeniyle bizi genişletiyor hnımlr. Bu nedenle şeker en iyi dostunuz ise şimdi beni dinlemelisiniz.. Her sıkıldığınızd frkınd olmdn şeker vey unlu şeylere mi yöneliyorsunuz? O zmn, krbonhidrt detoksu zmnı gelmiş olbilir. Yüksek krbonhidrtlı gıdlrı 2 hft hiç yemeyip, nsıl hissettiğinizi görün. Neler mi ypbilirsiniz? Hydi şimdi, tze bir bşlngıç ypın: İki hft boyunc şekerli gıdlr ve thıl (esmer pirinç, mısır, yulf htt kino dhil) yemeyin. Thıllr olmdn yşycğınız bu deneyim, sizin için doğru krbonhidrt seviyesinin ne olduğunu bulmnız yrdımcı olcktır. Dh fzl yeşil yprklı sebze ve sğlıklı yğ tüketin: Bu gıdlr önemli besinleri lmnızı sğlrken, ynı zmnd doygunluk hissi de verecektir. Ayrıc sizin için sğlıklı oln thıl miktrını bulmk için, diğer besin türlerinden de tüketmeniz gerekir.

Egzersiz ypın: Eğer bedeninizin ihtiyç duyduğu hreketlenmeyi sğlrsnız, dh fzl krbonhidrt d vücudunuz kldırcktır. Hreketsiz bir hyt yşdığınız için ve fzl thıllı bir beslenme düzeniniz olduğu için bedeninize sdece yük olcktır.Bunun dışınd yz ylrınd metbolizmmız kesinlikle dh hızlı nck yediklerimizden dolyı vücudumuz yine de yğlnmy meyilli olcktır. Bu nedenle bir de sizlere yğ ykıcı önerilerim olck. Neler mi? Vücudunuzu kilo vermenize yrdımcı olck tze besinlerle dontın, enerji depolyın ve her gün dh d sğlıklı hissedin1 İşte şğıdlr. 1. Tze Anns Suyu Annst bulunn enzimler size birçok fyd sğlr. Proteini prçlr, sindirim sistemindeki toksinleri tr ve C, B1 vitmini tkviyesinde bulunurlr. 2. Nne Çyı Nne çyı rhtltıcı etkisiyle tnınır. Sdece sinirleri kuwetlendirmez, ynı zmnd sindirim güçlüğü, bulntı ve gz sncılrının giderilmesine yrdımcı olur. Klın bğırsk dengesini yenilemesini ve şif etkisini belirtmeden geçmeyelim. Her gün bir fincn nne çyı vücudunuzd hriklr yrtck. 3. Çiğ Lhn Suyu Hklısınız, kulğ hiç czip gelmiyor.

Fkt, bu içecek C vitmini çısındn çok zengin ve oldukç fzl nti- inflmtur etkili minositler içeriyor. Bu içecekten bir brdk içmek bile ülser, knser ve bğırsk sorunlrını engellemede uzun süre etkili olck. Beyz lhnlrı büyük kütleler hlinde kesin ve ktı meyve sıkcğındn geçirin. İçine birz limon suyu ekleyip içebilirsiniz. Lütfen tuz eklemeyin. 4. Tze Elm Suyu Sğlıklı hissetmek için gerekli besinleri içeren elm suyu, tdı dolyısıyl oldukç lezzetli bir seçenek. Krciğer, böbrek temizliği sğlyn besinler ve ntioksidn bkımındn zengindir. Eğlenceli, uzun bir hftsonu sonrsı vücudunuzun bir brdk elm suyun mutlk ihtiycı olcktır. Anck şırı şeker nedeniyle lütfen sdece yeşil elmyı tercih edin. 5. Limon Suyu Limon suyun ulşılmsı en koly detoks içeceği diyebiliriz. Limon bir süper meyvedir.

Limonun bzı fydlrı knı temizlemesi, sistemleri nötrlemesi ve vücudu toksinlerden rındırmsıdır. Uyndığınızd ve uyumdn önce su içinde sıkılmış bir brdk limon suyu içmek vücudunuz gerekli oln enerji ve sglığı geri verecektir. 6. Aloe Ver Suyu Büyük ihtiml loe vernın yrrlrı üzerine birçok yzı okumuşsunuzdur. Peki loe ver suyunu hiç duymuş muydunuz? Bu poslı, ttlı suyu yutmk bslngıçt birz zor olbilir m kesinlikle bir brdk sonr göreceğiniz fydlr değer. Aloe ver suyu bğırsk dengesini yenileyecek ve iltihplnmyı zltrk size şif verecek. Tdı birz cımsıdır, bu nedenle limon suyu ile ttlndırbilirsiniz. 7. Zencefil Çyı Zencefil çyı, nne çyı gibi, vücudunuzu ve zihninizi skinleştirir, ytıştırır.

Mide ğrılrını rhtltırken terleme yoluyl toksinleri tmy yrdımcı olur. Her gece bir fincn zencefil çyı, yorucu bir gün rdındn stres tmy ve vücudunuzu temiz, sğlıklı tutmy yrdımcı olcktır. Tze zencefilleri kesiniz, üzerine kynr su ekleyip, 5 dkik demleyiniz. 8.Tze Hvuç Suyu Bir brdk hvuç suyu pek işth çıcı gelmeyebilir m syısız yrrlrı hvuç suyunu en popüler detoks içeceklerinden biri yptı. Bu içecek A vitmini, ntioksidn, minerl çısındn innılmz derecede zengin. Ayrıc bğırsk przitleri, kbızlık ve sindirim problemlerine çözüm olmsıyl bilinmektedir. 10. Tze Pncr Suyu Hvuç ve loe ver suyu gibi pncr suyu d ilk bkışt hiç lezzetli gelmeyebilir. Hftd birkç kez bu içeceği öğünlerinize eklemek krciğerinize iyi gelecek, kolesterolünüzü düzenleyecek ve kn bsıncınızı düşürecek. İçeceğinize pncr kökü ve yprklrını d ekleyerek içeceğinizin fydlrını mksimum çıkrbilirsiniz. Ben içine yine limon suyu ekliyorum.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz