İstanbul Moda Haftası

Her yıl düzenlenen İstanbul moda haftası bu yıl yine bomba gibi geliyor. Açılış programını Elle markasının üstlendiği moda haftasında ünlü modacıların katılacağı müthiş bir moda serüveni sizleri bekliyor. 2014 İstanbul moda haftası 13 ekimde başlıyor ve 18 ekime kadar sürecek. Yerli yabancı pek çok markaya ev sahipliği yapacak olan İstanbul da bir önümüzdeki hafta boyunca moda rüzgarları esecek.

İstanbul moda haftası 2014 dönemi boyunca karşımıza çıkacak olan tüm trendleri bir hafta süresince görebileceğiz. Ünlü markaların öncülük ettiği moda haftasında ünlü tasarımcılarımız da yer almakta. Bu yıl bir yenisi düzenlenecek olan İstanbul moda haftası etkinliğinin trendleri ve renk seçenekleri de geçtiğimiz günlerde yapılan bir konferansta belirlenmişti. Şimdi sizlere bu yılın trend olacak tarz ve renkleri hakkında ufak tüyolar vereceğiz.

Moda haftası İstanbul etkinliklerinde bu yıl bol çiçekli desenlerin hakim olduğu görülmektedir. Bej renk üzerine iri çiçek desenlerinin kondurulmasıyla oluşturulan elbiseler ve ikili kombinler hanımların gözdesi haline gelecektir. Havaların soğuması ise daha çok toprak renk tonlarını ve kıyafetlerde ise spor çizgileri beraberinde getirecek.

Mercedes-Benz İstanbul moda haftası her yıl olduğu gibi bu yıl yine Kadıköy de gerçekleşiyor. Birçok ünlü modacının ve stilistin katılım göstereceği haftada Buse Terim gibi ünlü isimler de yer alıyor. Dünya modasının nabzını tutan Milano moda haftasından sonra şimdi de sıra İstanbul moda haftasında diyebiliriz. Pek çok ünlü mankenin özel tasarımları taşıyıp tanıtacağı moda günlerinde tüm tasarımlar oldukça elit.

İstanbul moda haftası ülkemizin modacılarını ve mankenlerini dünya modasına tanıtmak açısından da oldukça önemlidir. 13 ekimden itibaren bir hafta süren moda haftasında pek çok ünlü markanın defilelerine de şahit olduk. Prada ve Tomford markaları bunların başında geliyor. İstanbul moda haftası sokak stilleri açısından da oldukça ufku açan bir hafta oldu.

Bu sezon sokak modasında yine deri ceketlerin ön planda yer alacağına kanaat getirdik. Bu yıl yeni trend renklerin yanı sıra klasik renklerin de kombinler üzerinde etkili olacağı gözleniyor. Siyah ve mor rengin uyumu ise İstanbul moda haftası boyunca da gözlerden kaçmadı.

İstanbul Moda Haftası ResimleriYorum Yaz