Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır? Tedavisi Ve Fiyatları

Merhaba,  hepinize iyi günler diliyorum. Ben estetik plastik cerrahi uzmanı Volkan Tayfur, bugün size ameliyatsız estetikle ilgili bilgiler vermek istiyorum. Daha önceki yıllarda ameliyatla düzeltiğimiz bir çok yüz bölgesine artık enjektör içinde gelmiş teknolojisi çok gelişmiş hazır dolgularla tedavi edebiliyoruz.

Genel özelliği nedir?

Yüzün tüm yapısından farklı olarak küçük çökük, yaşlı gösteren ya da genç yaşta olmasına rağmen vücutta yüzde uyumsuz bulunan noktalara tedaviler yapabiliyoruz. Bu yöntemlerle muayenehane şartlarında kısa süre içinde yapılan hastanın aynı gün hayatına dönebildiği uygulamalar bunlar en sık yaptığımız şeyler. Dudak büyütme burun kenarından ağız kenarına doğru uzanan çizgilerin düzeltilmesi, gözaltı, çöküntüler, yanak döküntüleri ve küçükçenenin düzeltildiği durumlar.

Hepsinde farklı kalınlıkta dolgular kullanıyoruz, mesela dudağın daha yumuşak olması gerekiyor. Buraya uyguladığımız dolgu daha yumuşak ama diğerlerine göre biraz daha kısa sürüyor ve hepsinin çok önemli anatomik özellikleri var. Burada temel prensip şu o kişi eğer doğduğunda daha büyük, daha daha dolgun bir yana daha iyi bir çeneye sahip olsaydı nasıl görünürdü, bunu hayal etmek bunu çok iyi bilmek lazım. Burada 3 boyutlu tedavilerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

3 Boyutlu Dolgu Nedir bu?

Örneğin dudak dolgusunun bir silindir gibi yapılmaması lazım. Anne karnında embriyolojik gelişimi sırasında oluşan çizgilerin dudakta da tamamlanması gerekiyor. Biz bunu eros yayı olarak tabir ediyoruz. Gözaltında önemli şeyler var. Gözaltı dolgusu derisi çok ince olduğu için çok hassas yapılması gereken bir dolgu ince kıvamda bir dolgu kullanılması lazım.

Yanak dolguları derisi daha kalın olduğu için daha kalın dolgu yapılabilir. Kısaca çok pratik çözümler var artık özellikle bu çözümlerin aynı anda uygulanmasıyla hasta çok daha uyumlu çok daha mutlu hale geliyor. Dolguların kalıcılığı genelde 9 ay ila 2 buçuk yıl arasında değişiyor.

Daha uzun zincirli dolgular daha uzun süre kalıyorlar. Bunları da akılda tutmakta fayda var. Hepinize sağlık, güzellik ve mutluluklar diliyorum.

Yorum Yaz