Makyaj Malzemesi Seçimi İçin Tavsiyelerim

Merhaba sevgili takipçilerim bugün sizlere en çok kullandığımız makyaj malzemelerinin nasıl seçilmesi gerektiği konusunda püf noktalarını paylaşıcam kalem kalem ele alacak olursak sırasıyla başlıyorum:

Kalemler:  Bugün piyasada 3 TL 60 TL’ye kadar kalem satılmakta. İyi bir kalemin ucuna bakın. Yumuşak olduğundan emin olun. İzin verirlerse elinize sürerek deneyin; kalem kuru olmamalı. Yumuşak kalemler birkaç yıl dayanabilir.
Saç Kurutma Makineleri: Birkaç istisna dışında, aslında hepsi aynı görevi gördüğü için çok para vermenize gerek yok. Hem düşük hem yüksek ısı ayarı olduğundan emin olun, yeter. İyi bir saç kurutma makinesi on yıla kadar dayanır.

Şampuan ve Saç Kremleri: Kokusuna hayran kalmadığınız ya da bir promosyon olmadığı sürece, en ucuz olanlar bile sizin için yeterli olacaktır. Saç ürünleri iki yıl dayanır.

Ojeler: Marka bir ojeye bir anda tutulmadıysanız, fazla paralar harcamanıza hiç gerek yok. En kötü oje bile bir yıl dayanır.

Güneş Koruma Ürünleri: Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruduğu belirtilmişse zaten hepsi birbirine benzer. Bu ürünler bir yıldan fazla kullanılmamalıdır.

Maskara: Fazla pahalı olanlara yönelmeyin, çünkü maskaraların ömürleri birkaç ayla sınırlıdır.

Ne zaman tasarruf yapmalı:

Fondötenler: Bütün bir gün boyunca cildinizde kalan fondöten önemli ürünler arasındadır. Pahalı olanlar daha kolay emildiği gibi daha hafif yapıdadır ve dolayısıyla, gözenekleri tıkamaz, cilde nefes aldırır. İyi bir fondöten bir iki yıla kadar dayanır.

Pudralar: Pahalı olanları seçin çünkü daha uzun süre dayanır. Böylelikle, aslında tasarruf etmiş olursunuz. Gün boyunca cildinizde duracağından bütçenizin el verdiği en iyi pudrayı alın. İyi bir pudra birkaç yıl dayanabilir.

Saç Kesimi veya Boyası: Saçınızın rengini değiştirmeye karar verir şeniz, usta bir elden geçmeniz gerekir. Daha sonra ufak tefek değişiklikler için herhangi bir kuaföre gidebilirsiniz. Saçınızda köklü bir değişiklik yaparsanız ve bundan memnun kalırsanız, bir vesikalık resminizi çektirerek bir sonraki uygulama için hazır bulun durabilirsiniz.

Rujlar: Son derece seksi bir renk bulduğunuzda, müsriflik yapmanın tam zamanı. Aynı zamanda, ucuz rujlar hem akar hem de bulaşır. Mat rujlar uzun süre dayanır ancak kuru bir görüntü verebilirler. Uçuk renkli ve parlak olanlar ise ancak kısa bir süre dayanabilir. İyi bir rujun ortalama ömrü sadece bir yıldır.

Göz Farları: Ucuz göz farları tebeşir gibi bir görüntü verir ve çabuk uçar. Kaliteli bir göz farı ise dokunduğunuz zaman ipeksi ve kremsi bir yapıda olmalıdır. Bu farlar hem daha yumuşak bir şekilde uygulanabilir hem de daha kalıcıdır. Bir göz farının ömrü bir yıldır.

Göz Kremleri: Paranızı acımadan harcamanız gereken ürünlerden biridir. Göz altı bölgenizin yağlı kalmasını istemezsiniz değil mi?

C Vitaminli Kremler: C vitaminli kremlerin üretimi epey maliyetli olduğundan ucuzunun hiçbir işe yaramayacağını bilmelisiniz.

m

Yorum Yaz