Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri Nelerdir?

ameliyatsiz yuz germe teknikleri nelerdir

Zmnın snki dh d hızlı ktığı bir dönemde, vücudumuzun zmn krşı yönde kürek çekmesi için uğrşıyoruz sürekli. Vücudumuz iyi bkıyor ve dh çok özen gösteriyor olsk d yerçekiminin etkilerini en fzl yüzümüzde hissediyoruz. Bunun en önemli sebebi, şüphesiz, ilk önce yüzümüzle vr olmmızdır. Hytın içinde ilk izlenim olrk y d yny bktığımızd ilk gördüğümüz, yüzümüz. Yüzümüzün yer çekiminin ve çok sık kullndığımız mimik kslrımızın etkisiyle yşlndırıcı etkilere mruz kldığını hemen nlybiliyoruz. Eskiden de belki bu durum birçok kişiyi üzer, rhtsız ederdi. Anck bu etkilerden korunck yöntemler henüz bu kdr gelişmemiş y d ulşılbilir hle gelmemişti.

Günümüzde sğlıklı ve ttmin eden; mutlu yş lmmızı sğlyn o kdr çok yöntem vr ki!

Bu yzımd size, en fzl rhtsız olunn ort yüz srkıklığının meliytsız olrk giderilebildiği etkili yöntemlerden birinden, ip ile yüz skılmdn bhsedeceğim. Tercihe göre seçilebilen, eriyen vey erimeyen, dokuyl uyumlu çeşitli ip çeşitleri ile yerçekiminin etkisiyle orty çıkn srkıklığı, konforlu ve hızlı bir şekilde giderebiliyoruz. Hem vücudun yşlnmsın bğlı olrk dokulrd gerçekleşen değişimler, hem de yer çekiminin etkisiyle kişinin yüz ypısı zmnl şğı iniyor.

[gllery ids="106586"]

Bu d srkıklık, yorgun ve yşlı bir ifde olrk krşımız çıkıyor. Özellikle ort yüzdeki cilt ltı yğ ystıkçıklrının zmnl eriyerek şğı doğru yer değiştirmesi, lttki destek kemik ypısının yş ldıkç küçülmesi, cilt tbksının yüzey lnı olrk büyüyerek yerçekimine mruz klmsıyl şğı doğru uzmsı, bun sebebiyet veriyor. Ameliytsız yüz germede kullndığımız ipler, olty benzer biçimde tsrlnn kılçıklı uçlrıyl dokuy tutunrk o dokuyu yukrı çekmemizi sğlıyor. Benim şhsen tercih ettiklerim, zmnl eriyebilen ve eridikçe koljen üretimini de tetikleyen ipler.

Çünkü bu syede slınd bir tşl iki kuş vurmuş oluyoruz. Yukrı kldırılrk sbitlenen dokuyu ynı zmnd sıkılşmsı için de beslemiş oluyoruz. Çünkü biliyoruz ki cildin sıkılığının en gerekli unsurlrındn biri oln koljen komprtmnı 24 yşındn itibren giderek zlmy bşlıyor. Bilimin mucizevi ipleri ise koljen ypının yeniden oluşmsı için büyük destek! Diğer tüm tedvilerde olduğu gibi iple yüz skılmd d kişiye uygunluğunun belirlenmesi çok önemli. Çok dolgun ve ğır yüzlerde ipin ğırlığı tşımsı için öncesinde yüzü dh inceltmeye ve ğırlığı hfifletmeye yönelik tedviler uygulnırken; çok ince yüzlerde ise dh çok cildi beslemeye ve iplerin dh sğlm tutunrk etkili sonuç vermesi için cilt dokusunu rttırmy yönelik destekler ypılıyor.

Kimi zmn d kyboln hcmi dolgu mddeleriyle yerine koymk, ip ile skılnn dokuy hrik bir destek oluyor. Yni tüm medikl estetik işlemlerinde olduğu gibi, tedviyi kişiye özel olrk belirlemek ve birbirini destekleyen tedvi kombinleri uygulmk, en güzel ve bşrılı sonuc ulşmmızı sğlıyor. Ameliytsız ip ile yüz skılm, lokl nestezik mdde enjeksiyonlrıyl ypılıyor ve tedvi toplmd yklşık 30-45 dk’d tmmlnıyor. Gyet konforlu, kişiyi uyutmdn, klinik şrtlrd ypıln bu işlem nestezi lmdn, sonrsınd dikkt edilecek birkç husus ile meliyt gerektirmeden ypıln en etkili lifting (kldırm) yöntemleri rsınd yerini lıyor. Ve kişinin yklşık 2 sene ynı gerginlik ve çekicilikte görünmesini sğlıyor.

Yorum Yaz