Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri Nelerdir?

Zamanın sanki daha da hızlı aktığı bir dönemde, vücudumuzun zamana karşı yönde kürek çekmesi için uğraşıyoruz sürekli. Vücudumuza iyi bakıyor ve daha çok özen gösteriyor olsak da yerçekiminin etkilerini en fazla yüzümüzde hissediyoruz. Bunun en önemli sebebi, şüphesiz, ilk önce yüzümüzle var olmamızdır. Hayatın içinde ilk izlenim olarak ya da aynaya baktığımızda ilk gördüğümüz, yüzümüz. Yüzümüzün yer çekiminin ve çok sık kullandığımız mimik kaslarımızın etkisiyle yaşlandırıcı etkilere maruz kaldığını hemen anlayabiliyoruz. Eskiden de belki bu durum birçok kişiyi üzer, rahatsız ederdi. Ancak bu etkilerden korunacak yöntemler henüz bu kadar gelişmemiş ya da ulaşılabilir hale gelmemişti.

Günümüzde sağlıklı ve tatmin eden; mutlu yaş almamızı sağlayan o kadar çok yöntem var ki!

Bu yazımda size, en fazla rahatsız olunan orta yüz sarkıklığının ameliyatsız olarak giderilebildiği etkili yöntemlerden birinden, ip ile yüz askılamadan bahsedeceğim. Tercihe göre seçilebilen, eriyen veya erimeyen, dokuyla uyumlu çeşitli ip çeşitleri ile yerçekiminin etkisiyle ortaya çıkan sarkıklığı, konforlu ve hızlı bir şekilde giderebiliyoruz. Hem vücudun yaşlanmasına bağlı olarak dokularda gerçekleşen değişimler, hem de yer çekiminin etkisiyle kişinin yüz yapısı zamanla aşağı iniyor.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri Nelerdir? ResimleriBu da sarkıklık, yorgun ve yaşlı bir ifade olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle orta yüzdeki cilt altı yağ yastıkçıklarının zamanla eriyerek aşağı doğru yer değiştirmesi, alttaki destek kemik yapısının yaş aldıkça küçülmesi, cilt tabakasının yüzey alanı olarak büyüyerek yerçekimine maruz kalmasıyla aşağı doğru uzaması, buna sebebiyet veriyor. Ameliyatsız yüz germede kullandığımız ipler, oltaya benzer biçimde tasarlanan kılçıklı uçlarıyla dokuya tutunarak o dokuyu yukarı çekmemizi sağlıyor. Benim şahsen tercih ettiklerim, zamanla eriyebilen ve eridikçe kolajen üretimini de tetikleyen ipler.

Çünkü bu sayede aslında bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz. Yukarı kaldırılarak sabitlenen dokuyu aynı zamanda sıkılaşması için de beslemiş oluyoruz. Çünkü biliyoruz ki cildin sıkılığının en gerekli unsurlarından biri olan kolajen kompartmanı 24 yaşından itibaren giderek azalmaya başlıyor. Bilimin mucizevi ipleri ise kolajen yapının yeniden oluşması için büyük destek! Diğer tüm tedavilerde olduğu gibi iple yüz askılamada da kişiye uygunluğunun belirlenmesi çok önemli. Çok dolgun ve ağır yüzlerde ipin ağırlığı taşıması için öncesinde yüzü daha inceltmeye ve ağırlığı hafifletmeye yönelik tedaviler uygulanırken; çok ince yüzlerde ise daha çok cildi beslemeye ve iplerin daha sağlam tutunarak etkili sonuç vermesi için cilt dokusunu arttırmaya yönelik destekler yapılıyor.

Kimi zaman da kaybolan hacmi dolgu maddeleriyle yerine koymak, ip ile askılanan dokuya harika bir destek oluyor. Yani tüm medikal estetik işlemlerinde olduğu gibi, tedaviyi kişiye özel olarak belirlemek ve birbirini destekleyen tedavi kombinleri uygulamak, en güzel ve başarılı sonuca ulaşmamızı sağlıyor. Ameliyatsız ip ile yüz askılama, lokal anestezik madde enjeksiyonlarıyla yapılıyor ve tedavi toplamda yaklaşık 30-45 dk’da tamamlanıyor. Gayet konforlu, kişiyi uyutmadan, klinik şartlarda yapılan bu işlem anestezi almadan, sonrasında dikkat edilecek birkaç husus ile ameliyat gerektirmeden yapılan en etkili lifting (kaldırma) yöntemleri arasında yerini alıyor. Ve kişinin yaklaşık 2 sene aynı gerginlik ve çekicilikte görünmesini sağlıyor.

Yorum Yaz