Nikah elbisesi modelleri

Nişanlar, nikahlar sezonu açılıyor hanım. O özel gecelerde ne giyeceğinize hâlâ karar vermediyseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Malum, biz hanımlar kolay beğenmeyiz hele de seçenek çoksa. Bu sene nikah elbisesi modellerinin hem çok seçenek sunması hemde çok şık tasarımları ile işimizi iyice zorlaştırabilir.

Öncelikle nikah elbisesi alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini saptayalım. Öncelikle kafanızda yarattığınız modeli bulmaya odaklanıp diğer modelleri es geçmeyin. Hiç aklınızda olmayan modelleri dahi mutlaka deneyin. Unutmayın elbiseler üstünüzdeyken askıda durduğu gibi durmaz, daha şık durabilir veya size çok yakışabilir.

İkinci önemli nokta ise televizyonlarda modacıların da sık sık söylediği gibi vücudunuzu iyi tanımak. Vücudunuzu iyi tanımak sizi bir çok seçenek arasında hangi modellere yönelmeniz gerektiği konusunda yardımcı olur ve daha güzel görünmenizi sağlar.

Straplez modasına kapılıp straplez elbiseleri nikah töreni elbisesi olarak seçmek isteyebilirsiniz. Fakat, dar omuzlar ve iri göğüslere sahipseniz straplez elbise üzerinizde çok hoş görünmeyebilir. Ayrıca straplez elbiselerin bel kısmına kadar olan bölümü vücudu tamamen saracağı için orantılı bir vücut yapısı da gerektirir.

Omuzları çok daha şık göstermek isteyen hanımlar ise tek taraftan askıya sahip nikah elbiseleri çok uygun bir seçim. Hemde bu sene de gayet moda olacak modeller arasında yer alıyor.

Bu ufak önerilerden sonra bu yılın moda nikah elbisesi modellerine bakalım biraz da. Bu sene genel moda çizgisine uyum sağlayan nikah elbiseleri doğal ve sadelikleri ile ön plana çıkıyor. Yani kocaman taşlar ve işlemeler le dolu ağır ve gelinlik gibi kabarık nikah töreni elbiseleri artık moda değil.

Bel kısmında kemer gibi uygulanan taşlar, yine bel kısmına vurgu yapan ama göğüslere doğru da uzanan abartısız çizgisel detaylar sezonun nikah elbiseleri arasında yer alıyor. Ayrıca balık elbise modelleri, göğüs bölgesi payetler ile süslenmiş nikah elbisesi modeli de tercih edebilirsiniz.

Renk seçeneklerinde ise uçuk renkler olduğu kadar saten parlak renklerde sezonun nikah töreni elbiseleri için tercih edebileceğiniz renkler arasında yer alıyor. Ayrıca yine sezona uygun olarak çift renkli kıyafetlerde tercih edebilirsiniz.

Fakat bizim size tavsiyemiz tercihiniz hangi renk olursa olsun mutlaka uzun bir elbise tercih edin nikah törenleriniz için, Bu tavsiyemizin faydasını göreceğinizden şüphemiz yok.

Nikah elbisesi modelleri ResimleriYorumlar

  1. güher bayram 23 Ağustos 2016

Yorum Yaz