Elbise Modası

ABC Kaçla Kolay..

Chloe’nin kurucusu Gaby Aghion’ın eski koleksiyonlarını alfabetik olarak isimlendirme alışkanlığından ilham alan Waight Keller aynı yaklaşımı çantalara da uyarlıyor ve her sezona yeni bir harfle başlıyor.

Chloe şık ve güzel kıyafetler yaratmasının yanında kendinden gelen cool ve seksi bir imaja sahip.

S Büyük resme baktığımızda,’den beri Chloe nasıl değişti?

C Bu son 10 yılı tarif etmek için doğru kelimeleri bulmak benim için çok önemli. Önceden, Chloe daima biraz daha 70’ler kadınıydı.

Ekonomik durgunluktan sonra, temizliğe ihtiyaç olduğunu hissettim e sonrasında oyuna yeni bir duruş rdi. Bu benim için, Fransız ve İngiliz ahlarını karıştırarak ve maskülene feminen ve şık elementler eklemekti.

S Müşterilere bu ikiliği nasıl açıklarsınız?

C En güçlü araçlarımız olan, şov ve reklamlarımıza en iyi örnek, ilkbahar kampanyasından Carlina güneş gözlükleri (yukarıda): Yüzde çok büyük duruyorlar ve insanlar onlarla asla işe gitmeyeceklerini söylediler. Fakat onlar kendilerini güneşin kızı gibi hissetmek, özgür ve eğlenceli görünmek istiyorlar. Bu anlamda Chloe kadınının temsil ettiği ne varsa uyguluyorlar.

S Ve bunu aksesuar vasıtasıyla iletebildiniz?

C Bence moda, temelde giyinmek olmamalıdır. Kadınlar nasıl giyinmelidir sorusuna çantalar gerçeğin algısını getirir.

YETENEK AVCISI

Yıldızları keşfetme konusunda yetenekli Aghion, 1960ların ortasında Kari Lagerfeld’i işe aldı. Lagerfeld 1982 yılında Chanel’e geçti.

S Her zaman favori Chloe’iniz kimdir?

C Bugün hala Chloe Sevigny’i seviyorum (altta sağda). Proje seçimleri, davranışları, yaratıcılığı ve harika stil algısı, onu esas Chloe kızı yapıyor.

S Chloe’nin kurucusu Gaby Aghion bir gün “Mısır bir renk benim için,” demişti. Neresi sizi hareketlendirir?

C Özellikle vintage dükkanların olduğu ilginç mağazalarla dolu San Francisco, New York, Cape Town ve Tokyo gibi ziyaret ettiğim şehirlerin her tarafı, insanların nasıl giyindiğini görmek ve onların günlük yaşamlarına gidip biraz ilham alabilmek.

S Chloe ismi hala çok Fransız. Bu sizi nasıl etkiliyor?

C Şüphesiz, şıklık ve resmiyet Fransız kadın elbiselerinin yapılış şekli. Onlar aynı zamanda alışveriş yaparken titizler ve yaşam görünüşlerinde nicelikten çok nitelikte seçicidirler. Konu tasarıma geldiğinde onlar muhtemelen oparçaya çoktan sahip olmuşlardır. Bu yüzden onların dolaplarına eklemelerini gerektirecek bir şeyler tasarlamak zorundayım.

S Neden insanlar çantaları isimleriyle ilişkilendirir?

C Bunu çok kişisel buluyorlar. Aslında çanta neredeyse kadının ikinci evi gibidir. Biliyorum bu kulağa gerçekten ayrıcalık geliyor fakat orada hayatına dikkat edersin. Bu yüzden kişiliğinizi bazı yollardan ifade edecek bir çantaya ihtiyaç duyarsınız. Eğer şık bir insansan, şık bir çantaya ihtiyaç duyarsın. Eğer cool bir kızsan, daha rahat bir çantaya da high-fashion bir çanta istersin.

Sizinkinde ne var şu an?

1. BLUZ

“Her rengin olduğu çok sayıda ipek Chloe bluzum var,” diyor Waight Keller. “Jean’lerle, deri eteklerle veya boyfriend pantolonlarla kombinlemek için her zaman başvurduğum bir parça. Her seferinde feminen bir ruh katıyor.”

2. DOKU

Karışık püsküllü süveterler, kalın ve rahat bootie’ler ve yünler dokusal hit parçalar. “Dokunun yaptığı görünümü seviyorum,” diyor. “O kayıtsızlığın ve saygısızlığın hissini ödünç veriyor, eğlenceli bir ruh yaratıyor”.

Son zamanlarda modernleştirdim çantamı. Dijital kullanmaya başladığımdan beri günlük ve telefon rehberimden vazgeçtim. Bu yüzden şimdi sadece İPhone’umu, anahtarlarımı, cüzdanımı, dudak parlatıcımı ve çoğunlukla kızımın tokasını ya da oğlumun küçük, rastgele bir oyuncağını taşıyorum.

On yıldır zahmetsiz spor giyim ve şık dış giyim Chloe görünüşünün ayırıcı özelliği oldu. Fakat Waight Keller kadınsılığıyla ünlü bir markaya kendi sofistike damgasını vuruyor. “Şimdi üretim ve kaynak açısından çok oynamak ve belki biraz daha süslemek istiyorum” diyor Keller ve sonbahar için üç temel adımda Chloe görünümünü sunuyor.

3. PELERİN

Eğer merinos yününden değilse ya da kabarık, kaba bir görünüm oluşturmuyorsa Waight Keller gösterişli bir kaban tavsiye ediyor.

“Klasik bir Chloe görünümü, biryatırım fakat en sonunda büyük bir moda ifadesi.”

Elbise Modası ResimleriHAPPY BIRTHDAY

Chloe,yılında 60. yıldönümü için Lagerfeld’in keman elbisesinin de içinde olduğu en iyisinin en iyisini yeniden ortaya çıkardı.

ROCK KRALİYETİ

Stella McCartney 1997’de onun ilk tanıtımını yaptı, fresh bir stil getirerek satışları yeniden canlandırdı.

BİR ASİSTANIN YÜKSELİŞİ

2001’de Stella McCartney bu kez kendi çizgisine döndü, Chloe onu numara iki ye terfi ettirdi, PhoebePhilo çağında yardımcı oldu.

Yorum Yaz