Tullaa çanta modelleri

DER-LIEBLING Banu Kent

Hamburg doğumlu Banu Kent el sanatlarıyla haşır neşir büyüdü ve genç yaşta bol bol seyahat etti. Öğrenimini Amsterdam Fashion Institute’da Uluslararası Moda İşletmesi alanında tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü ve bu yaz “babouch”larıyla öne çıkan Der-liebling’i kurdu.

Babouch’ların hikayesi nedir?

Fas’a ilk gidişim bundan on sene önceydi. Aklımda kalan anılar hep çok renkli ve egzotik. Bir de insanların giydiği uzun giysileri ve sivri burunlu çarık benzeri ayakkabıları hatırlıyorum. Eve dönerken düzinelerce almıştık bu çarıklardan. Bu anılar bilinçaltıma yerleşmiş bir heves olarak kaldı. Geçen Nisanda tekrar Fas’a gitme kararı aldık. Gitmişken yapabileceğim bir proje düşünürken aklıma ikat kumaşı ile unutamadığım “babouch”ları birleştirme fikri geldi. Marakeş’e geldiğimiz gün kendimi medina (eski şehir) içinde sadece babouch’ların satıldığı çarşıda buldum. Bu işi yapan ustayı bulmuştum bile! İstanbul’dan özenerek seçtiğim renkli ipek ikat kumaşları Mohammed Usta’ya teslim edip bir hafta sonra tekrar görüşmek üzere yanından ayrılıp seyahatimize

Tullaa’nın hikayesi nedir?

Çoğu anne ya da anneanne evinde küçük bir “el işleri atölyesi” kurmuştur. “Benim annem de çok güzel örgü örer” cümlesini bir adım öteye taşımak istedim. Annemin örgü malzemesi alırken tanıştığı dünya tatlısı kadınlar,’de evimizde kocaman bir dünya yarattı. Annem fikirlerini onlarla paylaştı ve ortaya birbirinden farklı ürünler çıktı. Satış kaygısı taşımadan çay kahve içerken yapılan işler kiminin çocuğunun okul harçlığını, kiminin pazar alışverişinin masrafını karşıladı.

Ben ise “bu kadınlar artık benim sorumluluğumda, istesem de bu işi bırakamam” dedim ve Tullaa doğdu. Bu da benim sosyal sorumluluğum. Tullaa Hintçe’de “akan su” demek, bizim işlerimiz de en başından beri doğallığı, içtenliği ve kıymeti ile ortaya çıktı.

O beril Türkmen

Fiyatları 990 TL ve 695 TL arasında değişen Tullaa çantaları Beymen’lerde bulabilirsiniz. devam ettik. Söz verdiği gibi Cuma günü babouch’ların hepsini bitirmiş, paketlemişti bile. O gün bu terliklerin üretildiği yerleri gezdik, deve derisinden elde nasıl teker teker kesilip dikildiğini gördük.

Tek bir makinenin bile değmemesi, tamamen ustalık ve el emeğinin ürünü olması beni daha da mutlu etti. Yan yana oturmuş kadınlar ellerinde rengarenk babouch’ları teker teker işliyor, hayallerine göre renk katıyordu.

TULLAA Beliz Fırtına

New York Institute of Technology’de pazarlama ve reklam okuduktan sonra birkaç sene New York’ta çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra modaya olan merakını işe dönüştürmeye karar verdi, Tullaa’yı yarattı.
Butik ve el yapımı çanta tasarımcıları – 13 – Tullaa – Pudra 3KModa

Tullaa çanta modelleri Resimleri
Tullaa çanta modelleri

Tullaa – Beymen 3KModa

Tullaa çanta modelleri

Tullaa dünya markası olma yolunda | Bahar Akıncı 3KModa

Tullaa çanta modelleri

TULLAA Sırt Çantası Modelleri En Uygun Ucuz Fiyatlara Satın Al 3KModa

Tullaa çanta modelleri

Tulla – SIRT ÇANTASI – Taba 3KModa

Tullaa çanta modelleri

53 indirimli Markasız Ürün Çanta Tullaa | Modacruz 3KModa

Tullaa çanta modelleri

Tullaa / Zulu Sırt Çantası | hipicon.com | çanta | Pinterest … 3KModa

Tullaa çanta modelleri

Müstesna çantalar: Crystal&Marble, mynameıso, Tullaa ve Manu Atelier 3KModa

Tullaa çanta modelleri

MODA VE SOSYETE: Ağustos3KModa

Tullaa çanta modelleri

Tulla – EL PORTFÖYÜ – Gümüş 3KModa

Tullaa çanta modelleri

Tulla – EL PORTFÖYÜ – Bordo 3KModa

Tullaa çanta modelleri

Yorum Yaz