Sokak modası

Gözümde, dilenmeyi reddeden ve kğıt mendil stn kdınl, teknoloji devi bir mrknın bşındki yönetici kdın rsınd hiçbir frk yok. İkisi de hytını çblyrk kznmyı tercih etmiş güçlü kdınlr. Seçimini çlışmktn, bir şeyler yrtmktn ve bir şeyleri değiştirmekten yn kullnn her kdını güçlü bulurum. Tembellik hkkın her ne kdr sygım ols d dh çok kdının iş hytın ktılmsı hlinde dünynın kesinlikle çok dh “hoş” bir gezegen olcğın dir inncım hiç eskimedi. Bu innç geleceğe dir bir umut olrk içimde her zmn yşyck.

Biz 3K kdınlrı, dünyd ve Türkiye’de kdınlr krşı uygulnn sindirme ve korkutm politiklrın duyrsız klmdık vesenesini “O Kdın” dmy krr verdik. Amcımız kdınlr “Siz güçlüsüntiz” demek değil, zten içlerinde vr oln gücü onlr htırltmk.

Ortk bilincin birer prçsı olrk bizler slınd frkınd olmdn feminen bir gücün yükselmeye bşldığını hissediyoruz. Sebebi de çok çık. Hepimiz birbirimize ynı şeyi soruyoruz: “Düny nereye gidiyor?” Güzel bir yere gitmediği ortd. Kırmk, dökmek, yıkmk, tüketmek, yok etmek üzerine kurulu mskülen dev bir hreket, önündeki tüm güzellikleri silip süpürerek hızl ilerliyor. Bu hreketi engelleyecek tek güç, kdınlrın direnci ve inncı olbilir nck.

Biz de bu duyguyl yol çıkrk, önümüzdeki seneyi, hepimize ilhm oln kdınlr yırıyor olcğız. Güçlü, çlışkn, merklı, dynıklı, innçlı, umutlu, zeki, yetenekli, cesur, yrtıcı, dinmik, duyrlı, mcerperest, krrlı, korkusuz, cömert, ihtirslı, pylşımcı, hkkniyetli ve yrdımsever, her nlmd çekici kdınlr dycğız. Ve hepimiz birbirimize, sık sık, tüm bu sıftlrı içimizde brındırdığımızı htırltcğız. Birbirimize destek olcğız ve ilhm vereceğiz. Kdın olmnın gerçekten de keyifli bir şey olduğunu şöyle bir silkelenelim ve htırlylım istiyoruz.

Ock syımızd, teknoloji gibi hepimizin gözünü korkutn ve erkek egemen bir lnd cesretleriyle, sosyl zeklrıyl ve yetenekleriyle sınırlrı zorlyn kdınlr yer verdik. Bu kdınlrın hikyeleri bizlere hem cesret hem de gz verecek. Uzktn kumndy rtık frklı bir gözle bkcğız belki de.

Mod dünysınd teknolojiden frklı şekillerde fydlnn ve çok bşrılı oln Türk ve ybncı kdın tsrımcılr d yer verdik. Onlrı d beğeniyle tkip ediyoruz.
Kdın olmnın keyfini çıkrmyı unutmylım.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz