Sokak modası

Gözümde, dilenmeyi reddeden ve kağıt mendil satan kadınla, teknoloji devi bir markanın başındaki yönetici kadın arasında hiçbir fark yok. İkisi de hayatını çabalayarak kazanmayı tercih etmiş güçlü kadınlar. Seçimini çalışmaktan, bir şeyler yaratmaktan ve bir şeyleri değiştirmekten yana kullanan her kadını güçlü bulurum. Tembellik hakkına her ne kadar saygım olsa da daha çok kadının iş hayatına katılması halinde dünyanın kesinlikle çok daha “hoş” bir gezegen olacağına dair inancım hiç eskimedi. Bu inanç geleceğe dair bir umut olarak içimde her zaman yaşayacak.

Biz 3K kadınları, dünyada ve Türkiye’de kadınlara karşı uygulanan sindirme ve korkutma politikalarına duyarsız kalamadık vesenesini “O Kadın”a adamaya karar verdik. Amacımız kadınlara “Siz güçlüsüntiz” demek değil, zaten içlerinde var olan gücü onlara hatırlatmak.

Ortak bilincin birer parçası olarak bizler aslında farkında olmadan feminen bir gücün yükselmeye başladığını hissediyoruz. Sebebi de çok açık. Hepimiz birbirimize aynı şeyi soruyoruz: “Dünya nereye gidiyor?” Güzel bir yere gitmediği ortada. Kırmak, dökmek, yıkmak, tüketmek, yok etmek üzerine kurulu maskülen dev bir hareket, önündeki tüm güzellikleri silip süpürerek hızla ilerliyor. Bu hareketi engelleyecek tek güç, kadınların direnci ve inancı olabilir ancak.

Biz de bu duyguyla yola çıkarak, önümüzdeki seneyi, hepimize ilham olan kadınlara ayırıyor olacağız. Güçlü, çalışkan, meraklı, dayanıklı, inançlı, umutlu, zeki, yetenekli, cesur, yaratıcı, dinamik, duyarlı, maceraperest, kararlı, korkusuz, cömert, ihtiraslı, paylaşımcı, hakkaniyetli ve yardımsever, her anlamda çekici kadınlara adayacağız. Ve hepimiz birbirimize, sık sık, tüm bu sıfatları içimizde barındırdığımızı hatırlatacağız. Birbirimize destek olacağız ve ilham vereceğiz. Kadın olmanın gerçekten de keyifli bir şey olduğunu şöyle bir silkelenelim ve hatırlayalım istiyoruz.

Ocak sayımızda, teknoloji gibi hepimizin gözünü korkutan ve erkek egemen bir alanda cesaretleriyle, sosyal zekalarıyla ve yetenekleriyle sınırları zorlayan kadınlara yer verdik. Bu kadınların hikayeleri bizlere hem cesaret hem de gaz verecek. Uzaktan kumandaya artık farklı bir gözle bakacağız belki de.

Moda dünyasında teknolojiden farklı şekillerde faydalanan ve çok başarılı olan Türk ve yabancı kadın tasarımcılara da yer verdik. Onları da beğeniyle takip ediyoruz.
Kadın olmanın keyfini çıkarmayı unutmayalım.

Sokak modası Resimleri
Sokak modası

Sokak modası

Sokak modası

Sokak modası

Yorum Yaz