Uzun abiye modelleri 2013

Bayanlar özel gecelerini renklendirmek için uzun abiye modelleri üzerine birçok tasarımı aramaya şimdiden koyuldu. Kış modası ve yaz sezonunun en sık tercih edilen tasarımları arasında olan bu butikler, ilgi çekici renkleri ve markaların kendine has tarzlarıyla bayanlar tarafından sıkça aranıyor. Uzun süreden beri takip ettiğim markaları, ve bu markaların trend olan  2013 uzun abiye modelleri koleksiyonlarını sizler için inceledim. Yoğun bir arayışa girdiğimi söyleyebilirim. Daha çok ülkemizde adını sıkça duyuran markaların tasarımlarını inceledim. Yetersiz bulduğum modellerin yanına yabancı ülkelerin uzun abiye elbise modelleri tasarımlarını da eklemeye karar verdim. Yani bu yazımda hem trend olan tasarımları, hem de doğru seçimi yapmanız konusunda sizlere yardımcı olacağım. Uzun abiye elbise koleksiyonlarından doğru olan seçimi nasıl yaparız? Biraz bu sorunun üzerinde durmak istiyorum.

Sizce bu tasarımlar hangi alanlarda tercih edilir? Sorunun cevabı çok net. Daha çok bayanlar bu tasarımları, düğün, nişan, nikah gibi alanlarda sıkça tercih ediyorlar. Aslında kış sezonu için düşünülebilecek en ideal tasarımların bu modellerden oluştuğunu söyleyebilirim. Uzun abiye tasarımlarının özel geceleriniz için sizlere farklı bir görünüm katacağını hepimiz biliyoruz. Önemli olan doğru kararı ve seçimleri yapabilmeniz olmalı. Çünkü o kadar fazla marka var ki, uzun abiyeler için hangi tasarımların şık göründüğü konusunda kararsızlığa düşebiliyorsunuz. Bunun yanında ilgileri çekebilecek modelleri arayış içerisinde olabiliyorsunuz. Yeni sezonda da son derece iddialı olan uzun abiyeleri birkaç kategoriyi göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz.

Aslında katıldığınız geceye göre seçeceğiniz modeli doğru bir şekilde seçmeniz mümkün. O an nasıl görünmek istediğinizi bir düşünelim. Tamamen gözlerin sizin üzerinize çekilmesini istiyorsanız kırmızı renkli parlak tasarımları tercih edebilirsiniz. Yaz sezonu için hazırlanan straplez abiye modelleri ilginizi çekecektir. Bunun yanında yine iddialı bir görünümü mavi renk tonlarıyla oluşturulan tasarımlardan tercih edebilirsiniz. O kadar fazla model ve butik var ki, hangilerini seçeceğinize çoğu zaman karar veremiyorsunuz. Ancak renk ve model ile beraber tercihi yaparsanız, doğru olan tasarımları seçebilirsiniz. Ancak çoğu bayan bu özel gecelerde sade ve düz tasarımları tercih etmek istiyorlar. Daha doğrusu sade bir uzun abiye modelini arayan bayanlar sıklıkta. Biraz da bu bayanları düşünelim. Beyaz tonlarla oluşturulan ve sadeliği en iyi yansıtan bu tasarımlar, son derece şık görünüyor. Seçimi beyaz ve tonları üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.

2013 abiye elbise modelleri butikleriyle beraber ilgi çekici renkleriyle her markanın özgün tasarımlarıyla oluşturuluyor. Ülkemizde de o kadar şık butikler var ki, hangi markalara yöneleceğimize karar veremiyoruz. Ancak ben birkaç markanın tasarımlarını inceledim. Tasarımlarını incelediğim ilk modeller Adil Işık, Koton, İpekyol, Zara ve Mango markaları olmuştu. Bu markanın mağazalarına şöyle bir ziyaret yapabilir, butikleri gözden geçirebilirsiniz. Gelin şimdi hep beraber sizler için özel olarak hazırladığımız uzun abiye tasarımlarına şöyle bir göz atalım. Bakalım modelleri sizler de beğenecek misiniz?

Uzun abiye modelleri 2013 Photo GalleryYorum Yaz