Abajur modelleri

Ev dekorasyonlarında bir çokları için vazgeçilmez olan abajur modelleri de modaya uyum sağlıyor. Gerçi artık modanın etkilemediği bir alan olmadığını hepimiz farkındayız.

Benim içinde abajurlar önemli dekor malzemelerinden biridir. Belki bir çoğumuzun artık aplik kullanmaya başlaması ile gözden düşüyormuş gibi görünse de bence yerleri asla doldurulamaz. Zira, yatak kenarlarındaki ufak komidinlerin üzerine konumlandırılan abajurlar hem odaya çok daha özel bir hava katıyor hem de geceleri kitap okumaya sevenlere şık bir çözüm getiriyor.

Abajurlar dekorasyonda önemli olduğu kadar aslında asıl kullanım amaçları ışığın doğrudan doğruya gözlerinize gelmesini engellemektir. Yani asıl amacı aslında sağlık.

Abajur modelleri yılında mekanlarında yenilik yapmayı düşünenler için bence göz atamaları gereken şık modellere sahip. Eminim zevkinize uygun ve ışığında kitap okuma isteği yaratacak bir abajura denk geleceksiniz.

Peki abajurlarımızı neye göre seçmeliyiz?

Abajur, kullanacağınız mekanın genel dekoruna göre seçilmesi gereken dekorasyon parçalarından biri aslında. Göze oldukça fazla çarpan bu nadide parçalar, doğru yerlerde ve doğru model seçimi ile kullanılmadığında göz yorucu bir görüntü ortaya çıkartabilir. Mekanın rengine, genel dekorasyonun tarzına göre bir model seçmeniz abajurlarınızın güzel görünmesini de etkiler.

abajur modelleri bir çok dekorasyon mağazasında bulabileceğiniz şekilde piyasaya girmeye başladı. Her mağazada farklı tasarımlara da rastlayabilirsiniz. Ikea abajur modelleri arasında bu yıl daha çok askı abajur modelleri yer alıyor. Farklı ve yeni bir tarz yaratmak isteyenler, mekanları için bu yeni tarz abajurları deneyebilir. Daha modern bir görüntüye sahip bu abajur modelleri benimde onayımı aldı.

Koçtaş abajur modelleri arasında ise renkli ve ayaklı abajur modelleri daha çok yer alıyor. Boy boy ve desenli yapıları ile bu modellerde genç odalarında dahi kullanabilir.

Abajur fiyatları ise aslında oldukça değişken. Seçtiğiniz modele ve abajur satın alacağınız mağazaya göre değişiyor. Gündelik kullanım için 35tl gibi cuzî miktarlara bulabileceğiniz abajur modellerinin yanı sıra daha model dizaynlar içinse biraz daha parayı gözden çıkartmanız gerekebilir.

En şık abajur abajur modellerini ise uygun ve taksitli fiyat imkanları ile yine Koçtaş ve Ikea mağazalarında bulabilirsiniz.

Abajur modelleri ResimleriYorum Yaz