Güncel Gezilebilir Sergiler

İşte benim Zeki Müren!

“İşte Benim Zeki Müren” adlı sergi,

“Sanat Güneşi”mizin çocukluğundan, son günlerine kadar gündelik hayatından ayrıntılara ışık tutuyor. Sergi, Yapı Kredi Kültür Merkezinde 20 Aralık’e kadar ziyaret edilebilir.

Teknolojik İşgal

Kadir Akyol’un “Bir Fenomen Olarak İmge” başlıklı sergisi, 13 Aralık tarihine kadar Galeri Ark’ta görülebilir. Kadir Akyol, yeni teknolojilerin işgali altında tutsak kalan hayatımızda TV’nin dijital soğukluğu ile el emeği dantel motifinin birbirine nasıl yabancılaştığını ironi ile gözler önüne seriyor.

AŞK VE TUTKU

İsveçli asil bir aileye mensup olan Julie, önemli bir gecede, ait olduğu sınıfın rutinlerinden sıkılarak hizmetçilerin verdiği partiye konuk olur. Burada hizmetçilerden biri olan John’dan etkilenir. John da genç kadından çok hoşlanır. John ile Julie, birbirinin çekimine kapılır.

İkisi arasında başlayan aşk, tüm düzeni alt üst edecektir. Jessica Chastain ve Colin Farrell’ın başrollerini paylaştığı filmin senaryosu ve yönetmenliği ünlü oyuncu Liv Ullmann’a ait.

The Cut

Mardin’de eşi ve ikiz çocuklarıyla birlikte yaşayan ve demircilik yaparak geçimini sağlayan Nazaret’in hayatı Birinci Dünya Savaşı sırasında tamamen değişir. Genç adam ailesinden koparılır, sahip olduğu her şeyi ardında bırakmak zorunda kalır. Ne var ki aradan geçen zamana ve tüm bilinmezliklere rağmen çocuklarını aramaktan vazgeçmez. Senaryosunu Fatih Akın ve Mardik Martinin yazdığı filmin başrolünde Tahar Rahim yer alıyor. Simon Abkarian, Arsinee Khanjian, George Georgiou ise filmin diğer oyuncuları.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş

Büyük bir ilgiyle karşılanan Susan Collins imzalı Açlık Oyunları serisinin üçüncü halkası olan “Alaya Kuş” filminin jnetmenliğini. ikinci filmi de vönetmiş olan

Zamansız Somlar

Dünyanın birçok şehrinde eserlerini sergileyen Canan ‘lolon un, Los Angeles Von Lintel Gallery’de ikinci kez düzenleyeceği solo sergisi “Like” ıo Ocak tarihine kadar görülebilir. Ahşap üzerine yağlıboya tekniği ile gerçekleştirdiği eserlerinde Canan Tolon hayal, hafıza, zaman, gerçek ve illüzyon kavramlarını sorguluyor. Sanatçının kariyerinin başından beri sürdüregeldiği bütün çalışmalarında bu kavramları görmek mümkün.

İsyankar Sanat

Bu kış Londra’ya yolunuz düşürse, mutlaka görmeniz gereken bir sergi: Disobedient Objects. V&A Museum’daki sergi, isyan eden objeleri, isyanlar ve protestolar sırasında kullanılmış nesneleri bir araya getiriyor. İsyanı sanatla birleştirirerek yaratılmış eserleri 1 Şubat tarihine kadar görebilirsiniz.

Marilyn Monroe’nun aralarında aşk mektuplarının da bulunduğu özel eşyaları gelecek ay Julien’s Müzayede Evinde satışa sunulacak.

Eşyaları görmek isterseniz, 15 Aralık tarihlerinde Beverly Hills Gallery’de bulabilirsiniz.

TASARIM

Tasarım Şenliği

Kıyafetten aksesuara ve ev eşyalarına kadar özenle seçilmiş birçok ürünün satışa sunulacağı Pop Up Pazar, 1314 Aralık’ta Ankara’nın kült sanat galerisi Siyah Beyaz’da kurulacak. Ayşe Boyner Second Hand Sale, Les Benjamins, Niyo by Niyazi Erdoğan, O My Bag, Meltem Özbek, ElaCindoruk NazanPak gibi birçok tasarımcı Pop Up Pazar’da buluşacak.

KONSER

Yaşayan Efsane

Ünlü alternatif rock müzik grubu The Smiths’in vokalisti Morrissey, yeniden İstanbullu hayranlarıyla buluşuyor.

7 Aralık’ta Volksvvagen Arena’da konser verecek Morrissey, son albümü “World Peace Is None of Your Business”da yer alan “İstanbul” şarkısını İstanbul’da müzikseverlerle seslendirmenin heyecanını yaşayacak. Konserin biletleri Biletix’te, satışta!

Prada’nın Dünyasına Yolculuk

Prada dünyasını keşfe davet eden özel sergi Pradasphere, 5 Aralık tarihine kadar Hong Kong’da limanın ötesinde Kowloon’a kadar uzanan etkileyici manzarasıyla dikkat çeken Central Ferry Pier 4 un tepesinde görülebilir. Prada’nın en nadide materyallerini ve hassas el işçiliğini taşıyan eserleri bu sergide!

Sergiler – Devam Eden Projeler / Projeler – Yunus Emre Enstitüsü

Yorum Yaz