Rosario Dawson’la Zayıflık ve Güzellik Üzerine

ROSARIO’NUN SINIRI

Rosario Dawsonın sınırla ilgili endişeleri var. Burada onun banka hesabıyla ilgili değil vücudundaki fazlalıkla ilgili konuşuyoruz. “Yoga ve esneme hareketlerini yapıyorum,” diyor çekici aktris. “Kendimi sadece güçlü hissetmekle kalmıyorum, bu günlerde kalçam çok daha güzel görünüyor.”

“Bu arada kalçam dert ettiğim bir şeydir,” diyor Dawson. “Rent galasında birileri ‘Rosairo bu filmde on dördüncü sokağın en iyi kalçasına sahip,’ demişti. Annem hemen yanımda oturuyordu ve ‘Tatlım senin hakkında mı konuşuyorlar?’ demişti. Bense ‘Teşekkürler Anne’ dedim.”

3K Moda : Bu kadar güzel görünmek için ne yapıyorsun?

Dawson: Geceleri özel bir yatakta yatıyorum. Hayır şaka. Gerçek şu ki, saçım ve makyajımla ilgilenen insanlara karşı hep çok iyiyim. Ve Los Angeles’da olduğumda Yaz denen şeyi yapıyorum. Bu yoga ve esneme hareketlerini içeriyor.

Aynı zamanda Venice plajında bisiklete biniyorum ki bu da rahatlatıcı. Ne şans ki, vücudum söz konusu olduğunda çok esneğim. Aylarca egzersiz yapmamış olsam bile yoga yapmayı seviyorum. Esneme hareketleri kaslarımı güçlendiriyor ve siz neresi olduğunu biliyorsunuz.

Eğer yıldızların yaptığı gibi birkaç basit ikamelerde bulunursanız, diyetinizi yeni bir enerji ile çalıştırabilirsiniz. îşte önerdiğim birkaç örnek:

• Bir parça çikolatalı kek yerine, bir parça siyah çikolata alm. Neden? Siyah çikolatada antioksidan vardır ve sütlü çikolata ve kekten daha az şeker içermektedir.

• Üç yumurta akı yerine, bir tane tam yumurta alm. Neden? Yumurta içindeki biotin ve lutein gibi besinlerin çoğu yumurta sarışındadır.

• Zeytin yağı sebze yağından daha iyidir. Neden? Mısır yağı gibi sebze yağları sindirmesi zordur ve iltihaplanmaya yol açabilir.
Yağ Gerçekleri

• 4554 yaşa arası erkeklerin 1960 yılında %54 u aşırı kiloluyken bugün erkeklerin %78’i aşırı kilolu.

• 1960’da %13’ken bugün %20’si obez.

• 4554 yaş arası kadınların 1969 yılında %49’u aşırı kiloluyken bugün’oran %67.

• 1960’da %20’si bugünse %38’i obez.

Yorum Yaz