Geceye Özel Cilt Bakımı Uygulaması

GECE MESAİSİ
Uyku sorununuzu bu şekilde çözümlediğinizi varsayıyor, şimdi cildinize bakım yapmak için en ideal zaman olan gece saatlerinde etkisini artıran, uykuda çalışan ürünleri takdim ediyoruz.

Gece uykusu esnasında hücreler 10 misli kadar daha hızlı bölünüyor, böylece kullanılan ürünlerdeki maddeler cilde çok daha iyi nüfuz ediyor. Kolajen ve elaslin üretimi daha yoğun oluyor, küçük lekeler hafifliyor. Gece kremleri, onarıcı enzimler ve kolajen üretimini harekete geçiren biyo-peptitler içerdikleri için kırışıklık ve elastikiyet kaybına karşı etki sağlıyor. Haydi yeni bir alışkanlık edinin, uykuda cildinizi şımartın!

DOĞRU ZAMANLAMA
Cildin “gece nöbeti” sandığınız kadar geç vakitlerde değil, akşamüzeri erken bir saatte başlıyor (17.00 civarı). Yani bu saatlerde evde olduğunuzda akşam bakım ritüelinize başlayabilirsiniz. Bu, gece kreminiz için de geçerli, onu da ne kadar erken uygularsanız, o kadar iyi. Tabii öncesinde cildi makyaj, sebum ve çevre kirliliğinin bıraktığı etkilerden arındırmak gerek. Bu aşamada son dönemde popülaritesi artan elektronik cilt temizleme fırçalarından yardım almanızı öneriyoruz. Çünkü araştırmalar, bu fırçaların makyajı altı, kiri iki misli kadar daha iyi temizlediğini gösteriyor. Haftada bir defa peeling uygulamayı da unutmayın.

BAKIM KREMLERİ
Prensip olarak cildin kendini yenilemesini destekleyen (peptit gibi) maddeler içeren gece kremleri kullanmaya dikkat edin. Ancak buradaki önemli nokta, cilt tipinize uygun gece kremini seçmeniz. Normal ya da yağlı ciltler için jel tipi kremler veya jel şeklinde balsamlar (örneğin Lancome Visionnaire Nuit veya Vichy İdealia Skin Sleep) ideal. Bunlar cilt tarafından anında emilip yoğun bakım uyguluyor. Kuru ciltlerde bitki yağlan ya da “sheabutter” içeren kremler iyi fikir (Sisley’in Supremya Baume la Nuit gece kremini deneyebilirsiniz). Bu tip ürünler cilt üzerinde güçlü bir tabaka oluşturuyor ve geceleri dört misli artan nem sağlıyor.

HIZLI MASAJ
Cildinize bir iyilik yapmak ister misiniz? Bakım kreminizi doğru masaj tekniği eşliğinde uygulayın ve ürünün etkisini artırın. Peki nasıl? Öncelikle yüz kremini avuç içinde ovarak biraz ısınmasını sağlayın. Ardından ellerinizi (avuç içlerinizi) yüzünüze kompres yapar gibi aşağıdan yukarıya ve içeriden dışarıya doğru hafifçe birkaç defa bastırın. Son olarak parmak uçlarıyla saat yönünde dairesel hareketlerle yüzünüze hafif masaj yapın. Ve keyfini çıkarın!

Aydınlık Görünüm: Ideolia Skin Sleep. VİCHY.

INGRID MİLLET PARİS GÜZELLİĞE ADANMIŞ CİLT BAKIM SANATI
Havyar bileşimi, eşsiz bir şekilde cilt ile aynıdır. Bununla beraber konsantrasyonu çok daha yoğundur. Yüksek oranda içerdiği proteinler, lipidler, geçiş elementleri ve mineral tuzlar sayesinde havyar, cildin global ihtiyaçlarını karşılamak için tam bir mucize niteliği taşır.

Geceye Özel Cilt Bakımı Uygulaması Resimleri
Özel Ataköy Hastanesi'nde Mini Cilt Bakımı Hediyeli 2 ve 4 Seans

Yorum Yaz