INSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI

HAYAL ETTİĞİNİZ HAYATI YAŞAYAN SON INSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI’DEN ALINACAK DERSLER…

YAZI GÜLŞAN GÜRSEL

NECİYMİŞ BU?

Yeni birini gördüğünde bizim insanımızın ilk merak ettiği şey nereli olduğu. İkincisi de ne iş yaptığıdır. Bu zaten. Keşfet bölümünde görüp kendisinden daha iyi yaşadığını düşündüğü her insana Ne iş yaptığınızı anlayamadım yorumu yapan kişilerden gayet net anlaşılıyor. Başkasının gezmesine, yemesine, içmesine bizler kadar takılan bir halk yok. orası kesin. Instagram’daki ‘tatlı hayat’lar bazen global seviyede ilgi çekici olabiliyor, bunun ilk örneklerinden biri Kardashian ailesi. Görgüsüzlük kelimesinin içini boşaltırken dünyayı peşlerinden sürükleyen bu trend öncüleri sayesinde abartılı hayatlara alıştık. Sonra karşımıza bir başka Instagram çılgını çıktı. Dan Bilzerian. Evinde 1015 tane çıplak kadınla eğlenip çeşit çeşit silahıyla ateş etmeyi seven bu aşırı kaslı şahıs uzun süre gündemdeydi. Bilzerian ise kendisine yöneltilen hiçbir eleştiriyi önemsemeden, milyonlarca kişinin takip ettiği kadın vücudu, tomarla para, silah ve keçi ile dolu hesabında hayatını yaşamaya devam ediyor.

İşte bizim bronz mu bronz Gianluca Vacchi’mizi Dan Bilzerian’dan ayıran şey de tam burada başlıyor. Vacchi. Bilzerian gibi bir çeşit tuhaf distopya hayatı sürmüyor, en fazla kaslı vücudunu sergileyerek dans ediyor, tekneden atlıyor… Bu da aslında çoğu insanın bu beyefendi kadar çok parası olsa zaten yapacağı şey mi acaba?

Instagram’daki takipçi sayısı en son 4 milyonu zorlayan Vacchi bir işadamı. Vacchi’nin başarılı bir sanayici olan babası. 1961’de dünyanın önde gelen gıda, kozmetik ve ilaç ambalajlama üreticilerinden İMA şirketini kurmuş. Oğul Gianluca da elindeki parayı iyi kullanmayı bilmiş, doğru yatırımlar yapmış ve onları iyi pazarlamış. Şimdi IMA’da aktif değil ama halihazırdaki yüzde 30 hissesiyle Şanslıyım, şirketimi benden çok daha başarılı yöneten insanlara sahibim diyor. İtalya’da yeni nesil girişimcilerden Matteo Marzotto. Lapo Elkann gibi isimlerle anılan Vacchi. kolundaki ‘Instagram fenomenliği’ bileziğiyle onlardan ayrılıyor. Sportif, muhteşem fizikli. karizmatik. çekici, stil sahibi, dans etmeyi seven ve kendisi kadar göz alıcı Giorgia Gabriele ile aşk yaşayan bir İtalyan. Şu an masallardaki beyaz atlı prens size çok sıkıcı ve vasat gelmeye başladı değil mi?

TATLI HAYAT BÖYLE BİR ŞEY Mİ?

Hayat anlayışından hareketle internet sitesini de kurduğu ve her fotoğrafının altında etiketlediği GVLifestyle. Gianluca’nın hayatını özetliyor. Durduk yere dans etmeye başlıyormuş gibi çektiği videoları sonuna kadar izliyorsunuz, hem de yüzünüzde bir gülümseme ile. Kıyafetlerinin uçukluğu sizi rahatsız etmiyor çünkü adamın üstünde asla eğreti durmuyor. Dalyan gibi, dünya güzeli bir erkek değil ama Fedon bronzluğuna rağmen gerçekten iyi görünen bir insan kendisi.

PARASI NEYSE VERELİM

Böylesi tatlı bir hayat yaşamak için işin sırrının para olduğunu düşünenler; para sadece size imkanı sunar, nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz için vizyonunuzun olması gerekir. Şu an gelip deseler ki; Size hayatınız boyunca çalışmanıza gerek kalmayacak kadar çok para vereceğiz” ne yaparsınız? Çoğu Türk hemen arabasını değiştirir tabii ki. Ama karşımıza farklı örnekler çıktıkça biz de değişiyoruz. Ayaklarımızı uzatıp bahçemizin keyfini çıkarmak için 60 yaşına gelmemiz gerektiğini artık kabul etmek istemiyoruz. Gelecek kaygısı olmadan yaşamak istiyoruz, niteliği ne olursa olsun. Hayattan zevk almaktır tatlı hayat denilen şey ve bunu kendiniz bulmalısınız.

İşte o zaman insanlar size Gianluca gibi bakıp Hayat sana güzel derler, emin olun.

Başkalarının hayalleri sizi mutlu etmez, kendinize güzel bir hayal bulun ve onunla mutlu olun. Ne için çalışıyorsunuz, düşünmeniz gereken tek şey bu. Etrafınızda gördüklerinizin aksine; sevdiğiniz kadınla, güneşli bir havada siz de yerinizde duramayıp kıvrak figürler sergilemek isteyebilirsiniz. Bunu bir düşünün.

INSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI Resimleri
INSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI_2.jpgINSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI_27.jpgINSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI_16.jpgINSTAGRAM FENOMENİ GİANLUCA VACCHI_13.jpg

Yorum Yaz