Hızlı Zayıflama Diyeti “Amerikan Diyeti”

AÇ KIZ LISA LILLIEN

Aç kız bir beslenme uzmanı değil. O sadece aç.

Lisa Lillien birçok kadının her gün mücadele ettiği yemek meseleleri ile boğuşan sıradan bir kadın. En son moda diyetleri, yeni, yağsız, düşük kalorili yiyecekleri ve diyet ürünlerini deniyor ve elbette birçok şey sipariş ediyor.

Lisa kendini bir yemekolojist olarak görüyor çünkü yemek yemekten çok hoşlanıyor. Yemekle ilgili bir saplantısı var. Ne muhteşem! Gerçekten yiyor (bu kasabada bir ilk) ve hala pantolonlarına sığabiliyor. Hayatının çoğunda kilo sorunlarıyla uğraştıktan sonra, Lisa sonunda bunu kendi kontrolü altına aldı.

Hayatının çoğunda, Lisa 10 kilo aldı, 10 verdi. Kilosu sürekli değişti. Yaklaşık yedi yıl önce, yeme alışkanlıklarını değiştirmeye karar verdi ve un, ekmek, hamur ve nişastayı bıraktı. Yaklaşık 15 kilo verdikten sonra, Amerikan Diyeti sistemine başladı.

Kilo vermek ve bunu sürdürmek geçici bir değişim değildir. Bu hayat tarzıdır ve hayat eğlencesiz olmak zorunda değil. Lisa tutkularını doyurmak için sağlıklı tercih yaptığı eski hayat tarzındaki tatlı kaçamakları

hayatına yerleştirerek süpermarket raflarını, restoranları ve diğer yerleri baştan başa dolaşır ve bunun her dakikasını çok sever!

Şimdi düşük kalorili dondurmadan, yağsız brovni bulmaya kadar, her zaman yiyecek ve diyetlerle ilgili en son trendlerin önünde olmuştur. Yiyecek saplantılı olmanın yanında basın, online, televizyon ve eğlence sektöründe saygıdeğer bir yönetici olarak tanınmaktadır. Nickelodeon, TV Land ve Warner Bros’da yeni medya gelişimi ve üretiminde pozisyonlar almıştır.

Hungrygirl.com adlı bloğundaki yoğun ilgi nedeniyle Liza aç piliçlerle ilgili daha fazla ipucu toplamak için Warner Brosdaki işini bırakmaya karar verdi. Ve sadece aç olmayıp hoş da olduğu için bunu tüm dünyayla paylaşmak istiyor. Üç yüz bin kişilik online hayranının yanında The New York Daily News ve Yahoo’da, People Style Watch dergisinde ve Extradakı görünümleriyle milyonlara ulaşıyor.

Bize en iyi üç diyet sırrını söyler misiniz?

Günlük yiyeceğini planla, ileriyi düşünmek her zaman yardımadır. Daha sonra yediklerini bir yere kaydet ve dürüst ol.

Neyi yediğini bir yere yazmak zorunda kaldığında daha az yersin. Hiçbir zaman öğünleri atlama Çok aç kaldığın zaman aşırı yersin.

Bu her zaman seni yakalar. Seni cezbeden yiyecekleri bil ve bunlardan kaçın. Mümkün olduğu kadar çok bundan kendini uzun süre mahrum bırakmak sinirlendirici ve gerçek dışıdır. Biraz kötü olmada güçlü bir şey vardır. Ve daha sonra tekrar geriye dönebilirisin.

En iyi üç egzersiz sırrı söyler misiniz?

Kendine bir egzersiz arkadaşı bul. Bir arkadaşla egzersiz yapmak yaptığınız şeyi daha ağrısız kılacaktır, özellikle de bu kişi dedikodu yapabileceğiniz bir kişiyse… Kendinizi fazla yormayın, eğer yaptığınız egzersiz çok ağırsa hepsini yapmaktan kaçının. Eğer yalnız başınıza egzersiz yapıyorsanız, okuyun, televizyon seyredin ya da ilginizi çeken başka bir şey yapın. Bu gerçekten yardımcı olacaktır.

Yeni bir kilo verme programına başlarken birçok kişinin yaptığı hata nedir?

Yeni programın geçici bir şey olduğunu düşünüyorlar. Onları sonsuza dek zayıf kılacak sihirli bir el. Öyle bir şey yok.

Birkaç kilo vermeniz gerektiğini düşündüğünüzde ne yaparsınız?

Kuru karbonhidratlar dediğim şeylerden kaçınırım: Un, hamur, patates, ekmek. Bunlardan tamamen kaçınıp yağsız et, meyve ve sebze yerim ve bolca su içerim.

Sıradan bir günde ne yersiniz?

Kahvaltı için Meyve, Lif (Bir) ve yumurta beyazı; öğle yemeği için büyük bir salata yağsız protein ve sebze; akşam için suşi. Her gece suşi yemem fakat haftada dört defa yerim. Arada bolca meyve ve sebze tüketirim bol su içerim ve çok az diyet soda içerim. Yüksek lifli yiyecekler yerim. Diyetlere zarar veren yiyeceklerin kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum. Ekmek ve çıtır atıştırmalardan kaçınırım. Çünkü bunlar çok kolay kilo almamı sağlar (çünkü aşırı yerim fakat burada kilit mesele bedenini bilmek ve anlamaktır.

Kendi egzersiz planınızı söyler misiniz?

Oldukça adil bir şekilde egzersiz yaparım. Haftada iki ya da üç kez ağırlık egzersizi yaparım ve haftada dört kez de kardiyo yaparım. Ne çılgınca ne de çok ağır. Kardiyo kırk ila altmış dakika koşu bandında yürümekten ibaret. Böylelikle televizyon da seyredebiliyorum (çoğu zaman Food Netvvork veya reality şovlar). Bunlar zamanın çabuk geçmesini sağlıyor. Filmler muhteşem oluyor.

Bu zamana kadar duymuş en sıra dışı bir diyet veya egzersiz sırn nedir? Bunun işe yaradığmı mı yoksa saçma olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Hmmmm….Belki de şu olabilir: Bir uçaktayken tüketilen kalorilerin sayılmadığı ve vücudunuz tarafından emilmeyen veya hiçbir zaman metabolize edilmeyen diyetler bu gruba girebilir. Uçuşlarda atıştırma olarak aldığım kuru yemiş, çubuk kraker ve kurabiye üzerinde kendimi iyi hissetmemi sağlayan böylesi bir diyeti uzunca bir süre sürdürmüştüm. Elbette bu saçma.

 

Yorum Yaz