Daha Genç Görünmenin Yolları

ÇİZGİLERİNİZİ DOLDURUN
Fondöteninizi sürdükten sonra elinize aldığınız bir miktar nemlendiriciyi parmaklarınızla burun ve çene bölgesindeki veya göz altındaki hafif çizgileri yumuşatmak için kullanın.

PÜRÜZSÜZ BİR GÖRÜNÜŞ KAZANIN
Pudramsı yapıdaki ürünlerden kaçının çünkü bu tip ürünler kırışıkları daha da belirginleştirir. Kremsi yapıdaki fondötenleri, farları ve rujları tercih edin. Fondöten sürmeden hemen önce nemlendiricinizi sürün ve birkaç dakika bekleyin veya avucunuzda her ikisini karıştırarak yüzüne sürün.

DUDAKLARINIZI DOLGUNLAŞTIRIN
İncelen dudaklarınızın daha dolgun görünebilmesi için mum dudak kalemiyle dudağınızı çizerek parmağınızla içine yayın. Parlatıcıyı alt ve üst dudağınızın tam ortasına uygulayın ve parmağınızla kenarlara yayın. Kullandığınız rengin uçuk olmasına dikkat edin, böylelikle daha dolgun bir görünüş yakalayacaksınız.

ALLIK HİLELERİ
Allık uyguladığınızda burun kenarlarına ve dudak bölgesine çok yaklaşmayın ki buradaki çizgiler belirginleşmesin. Allığı mümkün olduğunca yukarı bölgelere, elmacık kemiklerine doğru sürün.

MİMİK ÇİZGİLERİNİZ
Uzun bir gündü ve mimik çizgileriniz korkunç görünüyor. Bir makyaj süngerini nemlendirici losyona batırarak dudak çevrenizde gezdirin. Bu işlem makyajınızı biraz yumuşatmaya yarayacaktır.

DUDAKLARINIZ İÇİN
Bir B vitamini çeşidi olan niasin içeren ürünler, kan dolaşımını hızlandırarak dudaklara dolgunluk kazandırır.

BULAŞAN RUJUNUZ İÇİN
Özellikle koyu renkli rujların akıp bulaşmama ihtimali çok zayıftır. Bu durumu engellemek isterseniz rujunuzu sürmeden önce bir dudak fırçası yardımıyla dudaklarınıza renksiz bir pudra uygulayın. Rujunuzun hiç bulaşmadığını göreceksiniz.

DUDAK ÜSTÜNDEKİ ÇİZGİLERİNİZ İÇİN
Bu bölgede oluşan çizgiler için bir kapatıcı kalem imdadınıza yetişebilir. Ancak uygularken dikkatli olun çünkü eğer dudak içine taşırırsanız rujunuzun rengini değiştirebilir.

KALIN DUDAKLAR İÇİN
Yaşlanmayla beraber ilk fark edilen ince dudaklardır. Natürel renkleri ve kremsi yapıdaki rujları tercih edin. Üzerine pırıltı sürün.

PÜRÜZSÜZ DUDAKLAR İÇİN
Mat rujlardan kaçının. Kremsi yapıları tercih edin. Renksiz dudak merhemlerini parmağınızla hafif dokunuşlarla yedirin.

HASSAS GÖZLER
Gözleriniz makyaja karşı çok duyarlı hale geldiyse, mineral içeren makyaj malzemeleri kullanın. Rahatsız edici bileşenler içermediğinden cerrahlar genelde operasyon sonrası tavsiye ederler.

SOLGUN CİLDİNİZ İÇİN
Jel ya da krem kıvamında bir allık, cildinize hemen renk verecektir. Özellikle alın bölgesine yapacağınız uygulama fark edilir bir değişiklik yaratır.

KOZMETİKTEKİ ÇEŞİTLİLİK
Büyük mağazalardaki kozmetik bölümleri baş döndürücü bir hızla büyüyor. Kozmetik piyasasında Amerika’nın egemenliği varlığını sürdürse de gittikçe daha çok Avrupalı şirket bu piyasaya giriyor.

Yorum Yaz