İlkbahar Yaz Sokak Modası

Yeni podyum olarak görülen ve bu şekilde lanse edilen sokak modası artık, sezonun trendlerini belirleyen en etkili yerlerden biri olarak görülmektedir. Bu şekilde oluşan birçok yeni akımlar ortaya çıkmış durumdadır. ilkbahar-yaz sezonuna ait yenilikçi trendler sokak modasına göre yeniden yorumlanmakta ve son hali ile ortaya çıkmaktadır. Bahar ve yaz ayları için tasarlanan ve sokaklarda da görülen modeller arasında;ilkbahar-yaz listesinin başında CropTops adı verilen yani kısa üstler yine en çok tercih edilen modeller arasında kendini göstermektedir. Sokak modasının değişmeyen akımlarından biri halinde olan Crop Top hız kesmeden öncü olmaya devam etmektedir. Sezon içerisinde özellikle gençlerin üzerine midi eteklerle giydiği ve tercih edildiği görülmektedir.Sokak modasının sevilen bir diğer trendi ise monokrom, yani siyah ve beyazın birlikte kombine edilmesidir.

ilkbahar-yaz sezonunda en çok tercih edilen modeller arasında olan siyah ve beyaz renkli parçaların bir arada kullanımı ile siyah-beyaz desenli parçalarda bu sezonda ön plana çıkan modellerdendir. Bahar sezonuna bakıldığı zaman feminen modeller arasında en dikkat çeken midi etekler de sokak modasının vazgeçilmez parçalarındandır. Sokak modasında kullanılmakta olan midi etekler üzerine, sweatshirtler, deri ceketler, kısa ceketler veüstler giyilmektedir.  Özellikle her yaş grubunun tercihi olan ve sokaklarda da sık sık rastlanılan pileli, çiçek desenli ve pastel tonlarda midi etekler en çok giyilen ürünler arasında bulunmaktadır.

ilkbahar ve yaz sezonunda gömlekler de ayrı bir yer tutmaktadır. Özellikle bu sezonda en çok giyilen modeller arasında gömlek elbiseler dikkat çekmektedir. Bu bahar, gömlek elbiselerin sokak modası içerisinde ayrı bir yeri bulunduğu da bilinmektedir. Havaların ısınması ile birlikte her sezon modacıların tercihi olan çiçek desenli modeller bu senenin trendin de de önemli yer tutmaktadır.Çiçek desenleribahar sezonunun ana temalarındandır. Sokak modasına bakıldığında en çok tercih edilen çiçek desenli parçalar içerisinde elbiselerin yer aldığı ve kullanıldığı görülmektedir. Ayrıca çiçek desenleri elbiselerin dışında, bayan gömleklerinde ve şortlarında da sıklıkla kullanılan bir trend olarak öncülüğünü koruyan bir modeldir.

İlkbahar Yaz Sokak Modası Resimleri



Yorum Yaz