Burak Çelik Kimdir?

Best Model of Turkey’de birinci seçildikten sonra yıldızı parladı. İlk olarak “Karagül” dizisinde rol aldı. Ordulu. Bir erkek bir de kız kardeşi var.

Babasının otoparkında çalışırken, menajeri tarafından keşfedilmiş. Onunki gerçekten ilham verici bir hikaye:) Modellik yaptığı dönem ilk çıktığı defile Hakan Akkaya’nınmış. O günü anlatırken “İnanılmaz heyecan vericiydi” diyor.

İki yıl boyunca Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almış.

Marlon Brando ve Al Pacino onun idolü.

Tatlıya çok düşkünmüş, “vazgeçemiyorum” diyor. Johann Wolfgang Von Goethe’nin ‘Mülkiyet Üzerine’ şiirini çok beğeniyormuş.

Hayattaki sloganı sorulduğunda; “Don’t hold back! (Geri çekilme)” diyor!

Zeki ve kendine güvenen kadınlardan etkilenirmiş.

Şu sıralar rol arkadaşlarından Öykü Çelik’le birlikte olduğu yönünde dedikodular var:)

“AŞK LAFTAN ANLAMAZ” DİZİSİNİN YAKIŞIKLI BURAK DENİZ’İNİN BİLİNMEYENLERİNİ MASAYA YATIRDIK:)

Alperen Duymaz’ın canlandırdığı Ateş karakteri, çapkın, kolay sinirlenen, otomobillere meraklı bir yüzücü.

Ankara’da doğup büyümüş.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde okuyor.

Tam bir yaz insanı. Sıcağı çok seviyormuş. “İlk işimi de yazın çektik. Bu yüzden alışkınım, Bodrum’daki çekimler zorlamıyor” diyor.

Ateş karakterine hazırlanırken, ona benzeyen arkadaşlarını düşünerek ilham almaya çalışmış.

Bir röportajında: “Sanırım yaşadığım süre içinde hiç ‘Ben olgunlaştım’ diyemeyeceğim. Çünkü hep bir arayış içerisindeyim ve bundan da çok mutluyum. İnsan her gün yeni şeyler keşfediyor” diye konuşuyor.

Oyunculuk hiç aklında yokmuş. Liseden mezun olunca müzik öğretmeni olan kardeşinden etkilenerek müzik dersleri almaya başlamış. Sonrasında bir tiyatrocuyla karşılaşıp oyunculuğa yönelmiş. Bir dönem modellikte yapmış.

• Dizideki karakteri sorulduğunda: “Murat aşka inanmayan, işkolik, disiplinli, zeki ve komik bir adam. Bu kadar keskin hatlarının olması benle ayrıldığı nokta. Ben, gelişime ve yeniliğe çok açığımdır” diye cevap veriyor.

• Oyuncu olmaya, 78 yaşlarında anneannesiyle Türk filmi izlediği zamanlarda karar vermiş.

• “Amores Perros” filmini defalarca izlemekten keyif alıyormuş.

• Hayalinde bir seri katili canlandırmak varmış.

• Dede rolünü canlandırmaktan korkuyormuş:]

• Sabırsız olduğunu itiraf ediyor.

• İzmit’te doğup büyümüş.

• Erkek gibi davranan kızlardan hoşlanmıyormuş.

• Aşık olduğu kişiyi kaybetmekten korkuyormuş.

• “Artık” ve “keşke” kelimelerini duymayı sevmiyor.

• Hayali sorulduğunda şu cevabı veriyor: “Geleceğe dair planlarım arasında mesleğimi yapabildiğim kadar en üst noktaya taşımak, olabildiğince sağlıklı görünmek var. Ama onun dışında önü görülmez planlarım yok. Hayatın ne getireceğini bilemiyorum. Beni motive eden şeyin keşfetmek olduğunu fark ettiğimden beri çoğu insan gibi başka ülkeler görmek hayalim. Dünyayı gezmek, belki sevdiğim bir topluluğun gelenekleriyle yaşamak…”

Burak Çelik Kimdir? Resimleri
Burak Çelik Kimdir?_1.jpgBurak Çelik Kimdir?_0.jpgBurak Çelik Kimdir?_2.jpgBurak Çelik Kimdir?_3.jpgBurak Çelik Kimdir?_5.jpgBurak Çelik Kimdir?_7.jpgBurak Çelik Kimdir?_8.jpgBurak Çelik Kimdir?_10.jpgBurak Çelik Kimdir?_6.jpg

Yorum Yaz