GÖNÜL İŞLERİ DİZİSİNİN SAADETİ BENNU YILDIRIMLAR

TV&Magazin

“Bn dir lgı, rhtsız edici boyutt”

‘GÖNÜL İŞLERİ’ DİZİSİNİN SAADETİ BENNU YILDIRIMLAR, DİZİNİN BAŞARISINI EKİBİN UYUMUNA BAĞLIYOR HIRS, EGO VE ÇIKAR ÇATIŞMASINDAN UZAK BİR EKİP OLDUKLARINI SÖYLEYEN YILDIRIMLAR, AİLE HAYATINDA DA KARİYERİNDEKİ KADAR BAŞARILI. BÜLENT EMİN YARAR İLE EVLİLİKLERİNDE 20’NCİ YILI DOLDURACAK OLAN OYUNCU, MUTLU AİLE HAYATINI VE ‘GÖNÜL İŞLERİ’Nİ ANLATTI

‘SÜPER BABA’DAKİ ELİF KARAKTERİYLE HAYATIMIZA GİRDİ, ‘YAPRAK DÖKÜMÜ’NDEKİ FİKRET KARAKTERİYLE ZİRVEYİ YAKALADI. DURUŞU, BAKIŞI, SES TONU VE MİMİKLERİYLE MESLEĞİNİN HAKKINI SONUNA KADAR VERİYOR BENNU YILDIRIMLAR. BUNDA TİYATRO KÖKENLİ OLMASININ PAYI BÜYÜK HİÇ ŞÜPHESİZ. ANCAK GENELDE BENZER ROLLERİ CANLANDIRMASINDAN YANA KENDİSİNE YÖNELİK ALGININ RAHATSIZ EDİCİ OLDUĞUNU VE FARKLI ROLLERİ DE CANLANDIRABİLECEK DONANIMA SAHİP OLDUĞUNU SÖYLEYEN YILDIRIMLAR,

HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ HAFTA SONU’NA ANLATTI…

Sezonun bşındn beri yeni bşlyn birçok dizi yyındn kldırıldı. Sizce seyirci ‘Gönül tşleri’ni neden bu kdr sevdi?

Televizyon dünysınd grip bir yrış vr. Tbii ki bunun ynınd ypıln her işte de çok emek… Snırım bizim dizimizde yşm dir koşuşturmc, mizh ve içtenlik bir rd. Birbiriyle uyumlu ekibin vrlığı her şeye ynsıyor.

Sosyl medydki pylşımlrdn nldığımız kdrıyl Selm Ergeç ve Sinem Kobl ile rnızdki iletişim oldukç iyi. Çekimler rsındki bekleme süresinde nsıl vkit geçiriyorsunuz? Ekip olrk yptığınız ortk bir şeyler vr mı?

Bizim şnsımız bir ry gelebilmek ve doğru cst’ı oluşturbilmek. Setteki uzun çlışm stlerimizde pylşımlrımız d son derece içten oluyor. Kendi içimizde şmtmız bol. Herkes profesyonel. Çlışırken eğlenebiliyoruz. Gönül İşleri nin seti, hırs, ego ve çıkr çtışmlrındn uzk bir set. Sygı ve sevgi doğru hrmnlnırs, bence her ortm gül bhçesi olur.

‘Gönül îşleri’nde bşrol oyuncu syısı fzl. Popüler ve iyi oyunculr yer lıyor. Bu durum hiç mi ego svşın yol çmıyor?

Şu n kdr böyle bir şeyle krşılşmdım. Hepimiz ekrn ynsıdığımız

sdelikteyiz. Aslınd egosuz insn yoktur. Egosunu yönetemeyip, egosu trfındn yönetilen insn vrdır ki, bu tip insnlr d oldukç tehlikelidir.

Set şrtlrının zorluğun dir herkes, özellikle son dönemde oldukç tepki gösteriyor. Bu konud sizin söyleyecekleriniz neler?

Dizi sürelerinin uzunluğundn ykınmmk mümkün değil. Keşke süreler 45 dkikd klsydı. Am oyunculr bu konud ne yzık ki krr mercii değil. Bizler sesimiz erdiğince dillendiriyoruz bu durumu. Dillendirmenin ynı sır eyleme döken rkdşlrımız vrs, onlrın krrın d sygı duymk gerektiğini düşünüyorum.

‘Egosı insn yoktur’

‘İÇ SESİM ŞİMDİYE KADAR BENİ YANILTMADI’

Genelde yer ldığınız her proje tutuyor ve cnlndırdığınız her krkter hfızmız kzınıyor. Am hep sonr cnlndırdığınız krkter bir öncekinin önüne bile geçiyor. Bunun sırrı nedir?

öncelikle bu düşünceniz için teşekkür ederim. Proje seçimlerimi bn gelen teklifler konusund değerlendiriyor ve seçmeye çlışıyorum. Senryonun, içinde bulunm rzusu yrtmsı önceliğim tbii ki. Yönetmen, oyuncu kdrosu ve ypımcı d diğer önemli fktörler. îç sesim şimdiye kdr beni ynıltmdı. Her şrkının yrı bir melodisi vr. Snırım o melodiyi doğru yorumlybiliyorum.

İnternete dınızı yzdığımd biyogrfilerinizden sonr çıkn, herhngi bir projedeki sevişme shneniz. Ypıln işin bütününden bir prç lınıp bunun öne çıkmsı, htt dınızl birlikte çıkıyor olmsı bir oyuncu olrk size neler hissettiriyor?

Oyuncu olrk, yptığın işte sevişme shnelerinin ön pln çıkrılıyor olmsı kırgınlık yrtıyor. Toplumun bkış çısın zorunlu yön verme gibi… Gerçekten beni tkip edenlerin, slınd ne yptığımı bilmeleri benim için dh değerli. Her kdın sntçı için benzer siteler vr. Kişi kendini biliyors sıkıntı yok.

Yıllrdır dizilerle berber tiytro shnesini de kstmdınız. Genelde birçok oyuncu zmn klmdığı için tiytro ypmdığını söyler. Siz ikisine birden nsıl yetişiyorsunuz?

Tiytro, oyuncunun doğl ntrenmn shsıdır. Bu drenlini sdece ord tdbiliyoruz. O yüzden ilişkiyi hiç kesmedim. Ypbilme gücümü yitirinceye kdr tiytro shnesinde olmk istiyorum.

Uygulnn snsürlerin ucu, çoğu zmn snt d değiyor.

Htt bzen tiytro shnesine ve oyunlr birebir uygulnıyor. Cnlndırcğınız performns müdhle edilmesi y d edilebilecek olmsı size neler hissettiriyor?

Ben şu n kdr böyle bir şeyle krşılşmdım. Önemli oln kflrdki ön snsür tbii. Öyle bir gün gelirse, elbet herkesin kendine it bir cümlesi olcktır.

Ülke gündemiyle ne kdr ilgilisiniz? Sıkı tkip eder misiniz?

Bu kdr değişken bir gündemi elimden geldiğince tkip etmeye çlışıyorum. Bbmlr bize geldiğinde dh sıkı tkip etmiş oluyorum. Eski gzeteci olduğundn her şeyi sıkı tkip ediyor. Ben de onun syesinde bilgilenmiş oluyorum (gülüyor).

Yptığınız iş gereği birçok insn ulşbilme şnsınız vr. Sizce oyuncu, politik görüşünü ve fikirlerini gizlemeli midir?

Direkt söylemekten yn olmdığımız dönemlerden geçiyor olsk d, zten insn yptıklrı ve duruşuyl neye ykın olduğunu hissettirmek istemese bile hissettirir.

Sntl uğrşn insnın muhlif ynı dh gelişkendir. Snt çelişkiden dh d beslenir. Önemli oln tüm insnlık dın doğruy doğru ilerlemek.

“OYUNCU OLARAK, YAPTIĞIN İŞTE SEVİŞME SAHNELERİNİN ÖN PLANA ÇIKARILIYOR OLMASI KIRGINLIK YARATIYOR. TOPLUMUN BAKIŞ ACISINA ZORUNLU YÖN VERME GİBİ”

“İÇİME SİNEN BİR KÖTÜ KARAKTERİ BEN DE OYNAMAK İSTERİM. BANA DAİR ALGI, RAHATSIZ EDİCİ BİR BOYUTTA, BEN HER ROLÜ YORUMLAYIP HAKKINI VEREBİLECEK BİR DONANIMA SAHİP OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM. AYRICA KOMEDİ DE ÇOK SEVDİĞİM BİR TARZ”

“KARAKTERİ OYNAMAK İSTİYORUM”

Oyunculuğunuzu çok bşrılı buln biri olrk, kötü kdın krkterlerine çok ykışcğınızı düşünüyorum, tleriki dönemler için böyle bir ters köşe ypmyı düşünmez misiniz?

Teşekkür ederim. İçime sinen bir kötü krkteri ben de oynmk isterim. Bn dir lgı, rhtsız edici bir boyutt, ben her rolü yorumlyıp hkkını verebilecek bir donnım ship olduğumu düşünüyorum.

Ayrıc komedi de çok sevdiğim bir trz.

Eşiniz Bülent Emin Yrr’l yoğunluktn birbirinize vkit yırck zmnınız klıyor mu?

Zmnımız kısıtlı ols d, bir şekilde, en zındn yemek y d khvltılrd bir ry gelmeye özen gösteriyoruz. Aile kvrmı bizim için çok önemli. Her şeye rğmen bir düzenimiz vr. Kızımız Ad için iyi bir örnek olduğumuzu düşünüyorum. Evliliğiniz bu yıl 20’inci yılını doldurck. Bu devirde, özellikle de sizin meslekte pek bu tür uzun ilişkilere lışkın değiliz. Nsıl bşrdınız bunu?

Birbirimize sygıyı yitirmeden, nefes lbilecek ortmlrd birlikte olmnın keyfini ilece çıkrmy özen gösteriyoruz. Çocuğumuzun gelişimini birlikte izlemenin yeri de çok yrı. Aslınd doğru söylüyorsunuz, biz ve bizim gibi çiftler zınlıkt mlesef.

Kızınız Ad’yl ilişkiniz nsıl? Birlikte en çok neler ypıyorsunuz? Kızım Ad, gölgem gibi diyebilirim. Birbirimizi gözlemlerimizle çok iyi besliyoruz. Anne ve rkdş olmyı kvrm krgşsı yşmdn hyt geçirebildik. Keyifli ve uyumluyuz.

Her nın içini en nlmlı şekilde doldurbiliyoruz.

Onun oyunculuğ y d sntın herhngi bir dlm ilgisi vr mı? Oldukç ilgili. Kendisi ynı zmnd piyno çlıyor. Glib rmut dibimize düşecek.

En son kendiniz için ne yptınız?

Kçbildiğim her fırstt yurt dışın gidiyor ve oyun izliyorum.

En çok neye thmmül edemezsiniz?

Thmmül edemediğim şeyler; sygısızlık, eşitsizlik, hoşgörüsüzlük…

Biz sizi izlemeye byılıyoruz. Peki siz kimleri izlemekten keyif lıyorsunuz?

îyi olduğun inndığım, beni içine çekmeyi bşrbilen sntın her kolunu izlemekten keyif lırım. Bn bu duyguyu doğru ktrbilen tüm sntçılr benim için değerli ve keyiflidir.

Yorum Yaz