Amerika Kaliforniya Tatil Gezi Rehberi

210. KİLOMETRE: LOS OLIVOS

Los Olivos, Santa Barbara’ya yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta, gezilmeye değer küçük bir köy. Edna Valley’nin muhteşem bağcılık bölgesinin kalbine gizlenmiş bu huzurlu köy hiç bozulmamış.

310. KİLOMETRE: SAN LUIS OBISPO

Bu bölge, doğa harikalarıyla meşhur. Morro Bay ya da San Simeon kıyısında deniz fillerini görmek, o harikalardan yalnızca biri… Şehrin kendisini ve dik açıda kesişen alışveriş caddelerini de mutlaka gezmek gerek. Her perşembe akşamı, ana cadde (Higuera Street) trafiğe kapatılıp devasa barbekü alanları kuruluyor. Bunun F. McLintocks’un meşhur XXL burger’ini tatmak için mükemmel fırsat olduğunu söylemek zorundayız (www. mclintocks.com).

Amerika Kaliforniya Tatil Gezi Rehberi Resimleri
. nın 5 Popüler Yapısı | Tatilde olmak- Tatil, seyahat, gezi rehberi. Angeles’da Gezilecek Yerler | Harikalar Diyarı - Tatil Gezi Rehberi

510. KİLOMETRE: MONTEREY

Los Angeles’tan San Francisco’ya uzanan yolda adanması imkansız durak Monterey, turistlerin istilasına uğruyor, özellikle butikler ve restoranlarla dolu rıhtım ve akvaryum turistlerin gözdesi. Rıhtım manzarasından ve kalıntılarının hala görülebildiği eski konserve fabrikasının bulunduğu semtten etkilenmemek elde değil. Yarımadada, Del Monte ormanını ve hemen ardından ortaya çıkan burnu bir daha unutmanız mümkün değil! Rüzgardan eğrilmiş servi ağaçlarıyla çevrelenen 17-Mile Drıve yolu, milyarderlerin köşkleriyle golf sahaları arasında zikzak çiziyor. Dalgalarla dövülmüş granit kayaların göründüğü manzara, Britanya’yı anımsatıyor. İnsanın iç huzurunu bulabileceği Carmel-by-the-Sea ve muhteşem bir İspanyol misyonerlik binasıysa sadece birkaç kilometre ötede…

. Merkezinde Gezilecek Yerler | Harikalar Diyarı - Tatil Gezi Rehberi

614. KİLOMETRE: SAN FRANCISCO/MISSION

Monterey’den San Francisco’ya gitmek için önce devasa tarımsa! ovaları geçiyoruz. Enginarlar, soğanlar, meyve ağaçları… Yol boyunca sıralı sayısız küçük dükkanda bu lezzetleri taze taze tadıyoruz. Ardından, Lobard Street ve Golden Gate Köprüsü’n-deki tramvaylara gelmeden San Francis-co’nun XXL banliyösünden geçiyoruz. Efsanevi “Frisco”yu herkes bilir ama turistlerin pek azı Mission tarafını keşfe çıkar. Halbuki şehrin kendine has, biraz da hippi havasını yaşamalısınız. Üstelik hipster çılgınlığı buraya fazla yayılmamış! Mission Caddesi’yle Guerrero Caddesi civarında harika diner’lar, vintage restoranlar ve dekorasyon butiklerinin gözümüze çarptığını da hatırlatalım.

amerika gezi notları

PRATİK BİLGİLER

Seyahat için İstanbul aktarmasız uçuş için Türk Hava Yolları’m tercih edebilirsiniz (Gidiş-dönüş 745 avrodan başlayan, fiyatlarla). Etstur, 2449 dolardan başlayan fiyatlarla yedi gecelik San Francisco turu sunuyor.

Ülke Ülke Vize Rehberi | Harikalar Diyarı - Tatil Gezi Rehberi

amerika gezi notları

Yorum Yaz