Geniş basenli bayanlara yakışan pantolon modelleri

Basen konusunda sıkıntılı olan bayanlar için giyim oldukça sıkıntılı bir konudur. Bu konu için özellikle kendilerine yakışan ve vücut tiplerine uygun modellerin tercih edilmesi gerekir. Geniş basenli bayanlara yakışan pantolon modelleri için öncelikle bel ile basen arasında olan inceliği ortadan kaldırmaya çalışmak gerekir.

Bel ile basen arasında oluşan farkın ortadan kaldırılması ise geniş basenli bayanların pantolon modelleri seçiminde önemli bir yer tutmaktadır. Bu farkı ortadan kaldırmak için daha akıcı kıyafetler giyinmeleri gerekir. Jean seçimlerinde ise kadınlar boru paça ve küçük cepleri olan kot pantolonlar tercih etmelidirler. Bu tarz kot pantolon seçimleri basen kısımlarını toparlayacak ve yukarı doğru çekecektir.

Basenleri geniş olan bayanlara yakışan pantolonlar içinde özellikle İspanyol paça pantolonlar tercih edilmelidir. Bu tarz pantolonlar geniş basenli bayanların bacaklarını daha zayıf ve ince gösterecektir. Aynı zamanda bu pantolon tipleri mutlaka botlar ve topuklu ayakkabılar ile kombin edilerek kullanılmalıdır. Şıklığınızı bir adım önde hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra geniş basenliler için pantolon modelleri asla kalça kısmı geniş olan pantolonlardan seçilmemelidir.

Havuç tipi diye nitelendirilen bu pantolon tipleri kalça kısmı geniş bacak boyları ise daralan tipte modellerdir. Bu modelleri tercih etmeniz ile görünüm açısından oldukça kötü bir görüntüye neden olmanız sağlanacaktır. Pantolon tercihinizi kesinlikle bu yönde yapmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Geniş basenlere sahip olan bayanlar bolluktan yana olmalılar ancak bunu da ayarında yapmaları gerekmektedir.

Basenleri geniş olanlara uygun pantolon modelleri arasında Jean modellerinden olan skinny Jeanlar vazgeçilmezlerden ise, bunu ancak uzun bir tişört ile kombin ederek giymeleri gerekir. Bunun nedeni ise giyilmesi halinde kalçalar oldukça ortada olacaklardır. Uzun tişörtler ile kamufle edebilirsiniz. Capri olan pantolonlar ise yine geniş basenli bayanlar için tercih nedenidir.

Çünkü geniş basenlere sahip olan kadınlara yakışan pantolon modelleri arasında en çok dikkati çeken bu modellerdir. Bilekleri ince olan hanımlar tüm dikkatleri buraya toplayarak kalçalarının genişliğini kapatmaya çalışacaklardır. Pantolon vücudu saran bir tipte ise mutlaka uzun tunikler ile kombin edilmelidirler. Aynı zamanda bu yöntem boyunuzu olduğundan da uzun gösterecektir.

Geniş basenli bayanlara yakışan pantolon modelleri ResimleriYorum Yaz