Maşalı saç modelleri

Son zamanlarda bakıyorum tüm ünlülerde hep maşalı saçlar. Bir de kırık fön. Aslında iki işlem uygulama olarak birbirinden farklı gibi görünse de sonuç aşağı yukarı aynı. Tabi kıvır kıvır yapılmış maşalı saçlardan söz etmiyorum. Daha iri dalgalarla ve seyrek uygulanması gerekiyor.

Ben tüm bunların tersine yıllardır kuföre gittiğimde hep düz fön çektiririm. Bu gidişimde kuaförümden saçlarıma maşa yapmasını istedim. O yaparken ben de her zaman olduğu gibi degileri karıştırmaya başladım. Ünlü bir moda dergisindeki “ maşalı saç trendi ” başlıklı yazıyı görünce hemen okudum tabi. Yazıda çoğu ünlünün artık kuaföre bile gitmeden evde kendi saçlarına maşa yaptıkları yazıyordu.

Dergiye şöyle bir göz atmama kalmadan baktım saçlarım bitti bile ve gerçekten tahminimden de güzel oldu. Arkadaşlar, maşalı saçlar özellikle ince telli saçları olanlar için harika bir çözüm. Saçı inanılmaz derecede hacimli ve havalı gösteriyor. Saçlarım hem daha sağlıklı hem daha parlak görünüyordu. Gerçi saç maşası, sarı olan saçları olduğundan koyu gösteriyor ama başınızı öne eğip saçlarınızı biraz karıştırdığınızda o ıslak görünüm gidince eski rengine dönüyor. Daha naturel görünüyor.

Yalnız ödeme yaparken farkettim ki; fönden daha pahalı bir işlemmiş bu. Sonra internete girdim araştırdım. Saç maşalarının fiyatları  20 – 150 Tl. aralığında. En güzeli alıp evde kendim yapayım diyorum. O kadar ünlü bunu yapıyormuş zaten ben yapmışım çok mu? Hem zamandan hem paradan tasarruf. Bir de uçlarına takılan değişik  aparatları olanlar da var. İster düz, ister iri dalgalı, isterseniz de kıvır kıvır. Dilediğiniz saç modellerini yapın üstelik kısa zamanda ve bedavaya.

Bu iş, kuaförümün çok hoşuna gitmeyecek tabi ama ona birkaç kerede ödeyeceğim para ile kendi saç maşamı alıp  yapmama da birşey demesin lütfen. Elimde yatkındır böyle şeylere. Hem böylece maşalı saçlar modasına çok az bir maliyetle kavuşmuş olurum. Yoksa her seferinde 20 – 30 Tl derken biz bu modayı biraz zor takip ederiz.

Saçınıza nasıl maşa yapacaksınız? ” derseniz onu da öğrendim. Saçlar maşaya sarılırken üst üste gelmeyecek. Tüm metal kısmı  kaplayacak. 10-15 saniye tutacaksınız. Bir de başlamadan önce saçınıza jöle sürer ya da saç spreyi sıkarsanız daha dayanıklı oluyormuş.

Yani iş saç maşasını almaya kaldı. Tüm AVM lerde, büyük marketlerde, internette kısacası her yerde satılıyor. Hemen alıp uygulayacağım.  Ben maşalı saçlarla sükse yaparken cüzdanımda keyif yapacak. Sonuçları size yazmak için sabırsızlanıyorum. Bana şans dileyin.. :)

Maşalı saç modelleri ResimleriYorum Yaz